TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тројца се расправаат за минималецот – работникот никако да користи!

Денар - 23.01.2022

Темата за раст на минималната плата повторно ги зовре одностите на релација власт-синдикати-работодавачи. Секој со свое гледиште. Власта смета дека и е потребно половина година да донесе одлука за да се зголеми минималецот, синдикатите бараат ...

Синдикалците бараат зголемување на минималецот, веднаш!

Алсат-М

ССМ за Алфа: Во март очекуваме минимална плата од 18.000, неприфатливо е тоа да е подоцна

Алфа

Димовски за МИА: Зголемувањето на минималната плата е егзистенцијална потреба на работниците

Бизнис Вести

Димовски: Да не се чека, туку да се зголеми минималната плата на 18.000 денари

МКД

Димовски: Зголемувањето на минималната плата е егзистенцијална потреба на работниците

Опсервер

Димовски: Зголемувањето на минималната плата е егзистенцијална потреба на работниците

OhridNews

Република Локално Независен +инфо Press24 24 Вести MakPress Денешен

Димовски за МИА: Недела неработен ден е реалност, верувам дека ова законско решение ќе остане

Бизнис Вести - 23.01.2022

Недела неработен ден е реалност и работниците веќе ги уживаат бенефитите од ова законско решение. Иницијативата на Стопанската комора беше еден вид изненадување за нас, но лично сметам дека недела како законско решение ќе остане неработен ден за 92 ...

Димовски: Недела неработен ден е реалност, верувам дека ова законско решение ќе остане

Слободен Печат

Недела неработен ден веќе е реалност, но дали ова законско решение ќе остане?

Скопје инфо

Димовски: Недела неработен ден е реалност, верувам дека ова законско решение ќе остане

Опсервер

Дневници за работа во недела мора да се исплатат, бараме поредовна контрола, велат од ССМ

МКД

Димовски за МИА: Недела неработен ден е реалност, верувам дека ова законско решение ќе остане

Frontline

Претседателот на Сојузот на синдикати за досегашната примена и за можното преиспитување на „недела неработен ден“

360 степени

Локално Lider Вечер Прес Вечер Прес Република CivilMedia 24 Вести MakPress