TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рајдинг прв Британец и најстар победник во слалом во Светскиот куп

Н.Македонија - 24.01.2022

Претходно најдобар резултат во слалом на Рајдинг (35) во СК му беше второто место, исто така, во Кицбил, во 2017 година, кога стана првиот британски алпски скијач што се искачил на победничкиот подиум, а во Аделбоден, лани, беше трет Дејв Рајдинг ...

Доминантниот Килде сега се трка и за ретката „двојна круна“

Н.Македонија - 24.01.2022

На спустот во Кицбил, на една од најтешките и најпознати патеки во светот, првата победа во кариерата ја забележа Норвежанецот Александер Амод Килде, вкупно трета на седумте спуст-трки сезонава во Светскиот куп (СК) во алпско скијање, откако победи ...

Фојц пред Одермат во швајцарски триумф на „класиката“ во Кицбил

Макфакс - 23.01.2022

Ветеранот Беат Фојц го победи својот швајцарски сонародник Марко Одермат на неверојатниот спуст на патеката Штрајф во Кицбил, кој за разлика од петочната трка, овојпат стартуваше од врвот, за првпат по 30 години двајца Швајцарци да се на првите две ...

Фојц победи на спустот во Кицбил

Сител - 23.01.2022

Ветеранот Беат Фојц го победи својот швајцарски сонародник Марко Одермат на неверојатниот спуст на патеката Штрајф во Кицбил, кој за разлика од петочната трка, овојпат стартуваше од врвот, за првпат по 30 години двајца Швајцарци да се на првите две ...

Фојц триумфира пред Одермат во Кицбил

Курир - 23.01.2022

Ветеранот Беат Фојц го победи својот швајцарски сонародник Марко Одермат на спустот на патеката Штрајф во Кицбил. Ова е 16. победа од Светскиот куп и трета на спустот во Кицбил, со што влегува во елитната група на скијачи со хет-трик на најпознатиот ...

Фојц победи во спустот во Кицбил, Елена Куртони најдобра во Кордина Д’Ампецо

SportMedia - 23.01.2022

Швајцарецот Беат Фојц ја забележа првата победа сезонава во Светскиот куп откако денеска на славната „Штрајф“ успеа да триумфира во спустот. На второто место се пласира уште еден Швајцарец и тоа Марко Одермат кој се уште е лидер во генералниот ...

Фојц триумфира пред Одермат во Кицбил

Нетпрес - 23.01.2022

Ветеранот Беат Фојц го победи својот швајцарски сонародник Марко Одермат на спустот на патеката Штрајф во Кицбил. Ова е 16. победа од Светскиот куп и трета на спустот во Кицбил, со што влегува во елитната група на скијачи со хет-трик на најпознатиот ...

Фојц триумфира пред Одермат во Кицбил

Zoom - 23.01.2022

Ветеранот Беат Фојц го победи својот швајцарски сонародник Марко Одермат на спустот на патеката Штрајф во Кицбил. Ова е 16. победа од Светскиот куп и трета на спустот во Кицбил, со што влегува во елитната група на скијачи со хет-трик на најпознатиот ...

Рајдинг им ја донесе првата победа на Британците во светскиот куп

Екипа - 22.01.2022

Дејв Рајдинг им ја донесе првата победа на Британците во светскиот куп во алпско скијање откако славеше на денешниот слалом кој се возеше во австрискиот ски-центар Киѕбил. Рајдинг до победата стгина со време од 1:41.26 минута што беше за 38 стоти ...

Момент за историја: Рајдинг и донесе на Британија прва победа во Светскиот куп!

SportMedia - 22.01.2022

Момент за историја во слаломската трка во Кицбил, Австрија. Дејв Рајдинг победи во слаломската трка во Кицбил и со тоа на Британија и ја обезбеди првата победа во Светскиот куп во алпско скијање. „Никогаш не престанав да верувам.

Рајдинг е првиот Британец кој победил во Светскиот куп

Спортклуб - 22.01.2022

Британскиот скијач Дејв Рајдинг е победник во слаломот што во рамките на Светскиот куп се одржа во Кицбил, Австрија. Рајдинг славеше со резултат 1:41,26 минути и со тоа стана првиот британски скијач кој победил Светскиот куп.

Слаломот во Кицбил за Дејв Ридинг

Zoom - 23.01.2022

Британецот Дејв Ридинг е сензационалниот победник на трката во слолом, која се возеше во Кицбил. Ридинг, најдобро се снајде во тешките временски услови и успеа да и ја донесе на Велика Британија, историската прва победа во Светскиот куп.