TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хаос во БиХ, хулигани прекинаа дерби, па го запалија автомобилот на судијата

Gol.mk - 22.09.2021

Дербито од десеттото коло во Премиер лигата на Босна и Херцеговина помеѓу Вележ и Борац од Бања Лука не го дочека својот крај, поради упадот на навивачите на теренот. По голот на Стојан Врањеш во 82.

Прекинат мечот помеѓу Вележ и Борац, па запален автомобилот на судијата (ФОТО)

Sport 1 - 22.09.2021

Синоќешниот натпревар помеѓу Вележ и Борац Бања Лука во рамки на босанскиот фудбалски шампионат беше прекинат во 82.минута поради тоа што навивачите влегоа во теренот и сакаа да се пресметаат со гостинските играчи и судијата.

Откако дербито во БиХ беше прекинато, запален автомобилот во кој беше судијата на мечот

Слободен Печат - 22.09.2021

По прекинатиот дерби натпревар од првенството во Босна и Херцеговина помеѓу ФК Вележ и ФК Борац во Мостар, автомобил со претставници на тамошната Фудбалска федерација бил пресретнат синоќа на враќање кон Сараево, потврдено е од Министерството за ...

Мечот во Мостар прекинат, запален автомобилот на судиите

MTM - 22.09.2021

Натпреварот во првенството на Босна и Херцеговина помеѓу Вележ и Борац од Бања Лука не го доживеа својот крај. Домашните навивачи во 82.минута влетаа на теренот и го прекинаа натпреварот. Тие сакале да се пресметаат со судиите и гостинските ...

(ВИДЕО) Среќа што нема жртви: Навивачи на Вележ го запалија возилото на судиите

Спортклуб - 22.09.2021

По синоќешниот натпревар меѓу Вележ и Борац, главниот судија Сабрија Топаловиќ од Зеница бил нападнат во близина на Јабланица, во автомобилот во кој се наоѓал заедно со помошникот Адмир Шеховиќ и супервизорот Аднан Алиспахиќ.

Неверојатни сцени од Мостар: Навивач со мотика го нападна тренерот на гостите (ВИДЕО)

SportMedia - 22.09.2021

Од хаосот меѓу Вележ и Борац во рамките на босанскиот шампионат доаѓаат неверојатни сцени. Оваа средба беше прекината во 82. минута, откако домашните фанови влегоа на теренот да се пресметаат со судиите и со гостинскиот тим.

Хаос во Босна: Навивачи влетаа на терен, запален и автомобилот на судијата!

Спортски - 22.09.2021

Натпреварот помеѓу Вележ и Борац во рамките од 10. коло во босанскиот шампионат не го дочека својот крај и беше прекинат во 82. минута при резултат 2:0. После вториот гол десетина навивачи влегоа на теренот да се пресметаат со судиите, па делегатот ...

Хаос во Мостар: Навивачите на Вележ прекинаа натпревар и го запалиле автомобилот на судиите (Видео)

Дерби - 22.09.2021

Голем инцидент го прекина вчерашниот натпревар меѓу Вележ и Борац Бања Лука од фудбалското првенство на Босна и Херцеговина, а гостите веројатно ќе го добијат со службен резултат. Во моментите кога гостите повеле со 2:0 во завршницата од мечот, на ...

Навивачи на Вележ влегоа во терен и прекинаа меч, а го запалиле и автомобилот на судиите (ВИДЕО)

24Фудбал - 22.09.2021

Вистински хаос во режија на домашните навивачи се случувал на мечот меѓу Вележ и Борац Бања Лука од првенството на Босна и Херцеговина. Во завршницата од натпреварот меѓу Вележ и Борац се случил голем инцидент, во 82.

Хаос во Босна, прекинат меч и запален автомобил на судија

SportMedia - 22.09.2021

Дуелот меѓу Вележ и Борац во рамките на 10. коло во босанскиот шампионат не го дочека својот крај, беше прекинат во 82. минута при 2-0. Токму по вториот погодок десетина навивачи влетаа во теренот да се пресметаат со судиите, а делегатот на мечот ...

Хаос во Мостар: Навивачите на Вележ го прекинаа мечот, а потоа и го запалија автомобилот на судиите

Спортманија - 22.09.2021

Вележ губеше дома со 2:0 кога се случи прекинот Вчерашниот дуел меѓу Вележ и Борец од Бања Лука беше прекинат во 82 минута. Гостите на полувреме имаа предност од 1:0, а кога Борец даде и втор погодок за 2:0 во 82 минута се случи хаос.

Навивачи на Вележ влегоа во терен и прекинаа меч, го запалиле и автомобилот на судиите (ВИДЕО)

МКД - 22.09.2021

Вистински хаос во режија на домашните навивачи се случувал на мечот меѓу Вележ и Борац Бања Лука од првенството на Босна и Херцеговина. Во завршницата од натпреварот меѓу Вележ и Борац се случил голем инцидент, во 82.