TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Путин до Русите: Знам дека сте уморни, мачно е, но ова ќе помине (ВИДЕО)

МКД - 08.04.2020

Рускиот претседател Владимир Путин ги повика граѓаните на Русија да ги издржат самоизолацијата и товарот на проблемот и покрај постоечкиот замор за да постигнат пресврт во борбата против коронавирусот.

„Друг избор немаме“: Путин ги повика граѓаните да ја издржат самоизолацијата

+инфо - 08.04.2020

Рускиот претседател Владимир Путин денеска ги повика руските граѓани да ја издржат самоизолацијата и товарот на проблемот и покрај постојниот замор да се свртат плимата во борбата против коронавирусот.