TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ако сте родени на овој датум ве чекаат големи работи во животот: На овој свет сте со посебна мисија

Женски магазин - 07.04.2021

Астролозите велат дека датумот на раѓање го одредува целиот наш живот. Позицијата на ѕвездите во времето кога сме родени во голема мера го одредува понатамошниот тек на животот. Според астролозите, луѓето родени на 13, 14 и 16 во месецот имаат ...

Часот кога сте родени открива многу за вас- погледнете!

Курир - 07.04.2021

Часот на раѓање е особено важен детал за астролозите кои ги прават наталните карти. Но, врз основа на таа информација, преку овој текст ќе можете да дознаете повеќе за она што ве очекува во животот.

Овие хороскопски знаци се вистински гении: Сите им завидуваат на умот, работите ги прават на свој начин и добро ги ...

Точка - 07.04.2021

Луѓето родени во овие хороскопски знаци се исклучително интелигентни и креативни и сакаат работите да ги прават на свој начин поради што на другите понекогаш им изгледаат ексцентрично и чудно.

Еве што вели вашиот ПОДЗНАК за вас: Вие сте родени лидери ако сте ЈАРЕЦ или РАК во подзнак, а силна ИНТУИЦИЈА имаат…

Попара - 07.04.2021

За да го пресметате под знакот, треба да имате точно време / час на раѓање, датум и место. Знакот и подзнакот се една целина, тие функционираат како име и презиме, така што тие две работи никогаш не треба да се одделуваат, бидејќи тоа се најважните ...

Импулсивни, тврдоглави и љубоморни: Мажите родени во овие 3 знаци имаат тежок карактер

Локално - 07.04.2021

Иако има идеален партнер за секого и на секој од нас му одговараат различни видови на личности, астролозите тврдат дека мажите родени во три хороскопски знаци обично имаат исклучително тежок карактер.

ОВЕН: Се можеш да му чепнеш, но луѓето кои ги сака не се ни обидувај

Lady - 07.04.2021

Овните имаат многу позитивни црти по карактер. Луѓето родени во овој знак на хороскопот обично се многу силни и големи ентузијасти. Во целина, овните се луѓе кои претходно знаат дека уживаат во себе и дека не можете лесно да се обесхрабрите.

Родени сте на премин помеѓу 2 хороскопски знаци? Вие сте навистина посебни

iPortal - 06.04.2021

Ако припаѓате на оние кои се родени на премин од еден хороскопски знак во друг, веројатно често се прашувате на кој знак всушност му припаѓате. Тие пет дена претставуваат еден вид граница.

Хороскопски знаци кои оваа пролет ќе имаат најмногу среќа во љубовта

Скопје24 - 06.04.2021

Хороскопски знаци кои оваа пролет ќе имаат најмногу среќа во љубовта се Овенот, Бикот и Близнаците, пишува Elite Daily. Овен Со оглед на тоа што Венера влезе во нивниот знак на 21 март, веќе почна романтичниот период за Овните.

Хороскопски „злобници“: Што мислите, кој е на врвот на скалата?

Екран - 06.04.2021

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Секој има злобна одлика во себе, но кај некои знаци сепак е поизразена и нагласена.