TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Фото) Министерот Диме Спасов се ожени со својата долгогодишна љубов Бојана

еМагазин - 19.10.2014

Министерот за труд и социјална политика Диме Спасов се ожени со својата долгогодишна љубов Бојана. Спасов на Фејсбук сподели фотографија од бурмите на нивните раце.

Се ожени министерот Диме Спасов

Република - 19.10.2014

Министерот за труд и социјална политика Диме Спасов се ожени со својата долгогодишна љубов Бојана. Како што дознаваме, свадбената церемонија се одржала во тесен круг на роднини и пријатели.

Диме Спасов вчера удри камен-темелник за градинка, денеска ќе се жени!

Вечер Прес - 17.10.2014

Министерот за труд и социјална политика Диме Спасов денеска се жени со својата долгогодишна љубов Бојана. Како што дознаваме, свадбената церемонија ќе се одржи во тесен круг на роднини и пријатели.

„Рипна во тавче“ и министерот Диме Спасов

+инфо - 19.10.2014

Министерот за труд и социјална политика Диме Спасов вчера се ожени со својата долгогодишна љубов Бојана, јавија медиумите. Тој на Фејсбук сподели фотографија од бурмите на нивните раце.

Министерот Диме Спасов го кажа судбоносното „да“

Пулс24 - 19.10.2014

Министерот за труд и социјална политика Диме Спасов се ожени со својата долгогодишна љубов Бојана. Имено, свадбената церемонија се одржала во тесен круг на роднини и пријатели.

Се ожени министерот Диме Спасов

Вечер Прес - 19.10.2014

Министерот за труд и социјална политика Диме Спасов се ожени со својата долгогодишна љубов Бојана. Како што дознава Република, свадбената церемонија се одржала во тесен круг на роднини и пријатели.

ФОТО: Се ожени министерот Диме Спасов

Курир - 19.10.2014

Министерот за труд и социјална политика Диме Спасов се ожени со својата долгогодишна љубов Бојана, објави Република. Свадбената церемонија се одржала во тесен круг на роднини и пријатели.

Министерот Диме Спасов “се збогува“ со ергенскиот живот!

Lider - 19.10.2014

Министерот за труд и социјална политика Диме Спасов се ожени со својата долгогодишна љубов Бојана. Како што дознаваме, свадбената церемонија се одржала во тесен круг на роднини и пријатели.

И министерот Диме Спасов рипна во тавче!

Вистина.мк - 19.10.2014

Министерот за труд и социјална политика Диме Спасов се ожени со својата долгогодишна љубов Бојана. Како што дознаваме, свадбената церемонија се одржала во тесен круг на роднини и пријатели.

ФОТО: Се ожени министерот Диме Спасов

Press24 - 19.10.2014

Министерот за труд и социјална политика Диме Спасов се ожени со својата долгогодишна љубов Бојана, објави Република. Свадбената церемонија се одржала во тесен круг на роднини и пријатели.

Се ожени министерот Спасов

Нетпрес - 19.10.2014

Министерот за труд и социјална политика Диме Спасов се ожени со својата долгогодишна љубов Бојана, објави Република. Свадбената церемонија се одржала во тесен круг на роднини и пријатели.

Се ожени министерот Спасов

Сител - 19.10.2014

Министерот за труд и социјална политика Диме Спасов се ожени со својата долгогодишна љубов Бојана, објави Република. Свадбената церемонија се одржала во тесен круг на роднини и пријатели.

Фото: Се ожени министерот Диме Спасов

Денешен - 19.10.2014

Министерот за труд и социјална политика Диме Спасов се ожени со својата долгогодишна љубов Бојана, објави Република. Свадбената церемонија се одржала во тесен круг на роднини и пријатели.

(ФОТО) Се ожени министерот Диме Спасов

Бриф - 19.10.2014

Министерот за труд и социјална политика Диме Спасов се ожени со својата долгогодишна љубов Бојана. Свадбената церемонија се одржала во тесен круг на роднини и пријатели.

Се ожени министерот Диме Спасов

24 Вести - 19.10.2014

Министерот за труд и социјална политика Диме Спасов вчера се ожени со својата долгогодишна љубов Бојана. Тој на Фејсбук сподели фотографија од бурмите на нивните раце.

ФОТО: Се ожени министерот Диме Спасов

МК News - 19.10.2014

Министерот за труд и социјална политика Диме Спасов се ожени со својата долгогодишна љубов Бојана, објави Република. Свадбената церемонија се одржала во тесен круг на роднини и пријатели.