TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Алкараз: Новак и Рафа? Мислам дека сум спремен да ги победам

Gol.mk - 28.05.2022

Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз игра во одлична форма на земјена подлога на Ролан Гарос и е блиску е до пласман во четвртфиналето. Младиот шпански ас во петокот вечерта го победи Американецот Себастијан Корда со 3-0 во сетови, а по дуелот ...

Ѓоковиќ по триумфот од претходниот ден: “Невозможно е да се игра перфектно, но ние се стремиме кон тоа“

Во Центар

Ѓоковиќ: Се надевам дека Бекер ќе остане здрав и силен

Екипа

Ноле покажа колку е голем: Повторно би играл во Австралија

Република

Нема да му биде лесно на Ѓоковиќ – Шварцман на брилијантен начин го испрати Димитров дома, победничкиот поен е потег на денот (Видео)

Спортманија

Ѓоковиќ лесно, во три сета го победи Бедене за пласман во осминафиналето на Ролан Гарос

МКД

ФОТО: Лесна победа на Ѓоковиќ, Србинот стигна до 13-то во низа осминафинале на Ролан Гарос

Фактор

Спортманија Спортски Gol.mk SportMedia TopSport Независен Макфакс MTM

(ВИДЕО) Ѓоковиќ за Бекер: Срцето ми се кине

А1 On - 28.05.2022

Новак Ѓоковиќ, најдобриот тенисер на светот, изјави дека срцето му се кине кога гледа низ што поминува неговиот поранешен тренер и голем пријател – Борис Бекер. Бекер неодамна беше осуден на две и пол години затвор за „кривично дело во банкрот“, ...

Дебакл на фаворитките на Ролан Гарос, само една тенисерка од топ 10 остана да се бори за трофејот

Слободен Печат

Симон го одигра последниот меч во кариерата на Ролан Гарос

TopSport

Надал против Надал: Нема да му откријам како да го победи

Дерби

Алкараз sе заканува: Сакам да бидам број 1, подготвен сум да ги победам Надал и Ѓоковиќ

Слободен Печат

Ивановски ќе настапи и на јуниорски Ролан Гарос

Екипа

Надал: Не сакам да играм на земјени терени во ноќни термини

Спортманија

Спортманија Слободен Печат Спортски SportMedia Спортклуб Sport 1 Gol.mk Дерби

Рубљев и Медведев според планот, без проблеми до место меѓу најдобрите 16 на Ролан Гарос

Gol.mk - 28.05.2022

Руските тенисери Андреј Рубљев и Данил Медведев минаа уште една пречка и се пласираа во осминафиналетео на Ролан Гарос. Поубедлив беше вториот рекет на светот. Медведев пред себе го имаше српскиот тенисер Миомир Кецмановиќ, против кого за нешто ...

Медведев и Швјонтек без проблеми до осминафинале на Ролан Гарос

Екипа

Медведев лесно и против Кецмановиќ

SportMedia

Медведев и Швјонтек без проблеми до осминафинале на Ролан Гарос

Курир

Ѓоковиќ понуди помош по разговорот со синот на Борис Бекер

TopSport - 27.05.2022

Новак Ѓоковиќ откри дека контактирал со еден од синовите на Борис Бекер за да понуди било каква помош откако германската тениска легенда заврши во британски затвор за измама по криење на имот.

Ѓоковиќ понуди помош по разговорот со синот на Борис Бекер

Макфакс

Ѓоковиќ понуди помош по разговорот со синот на Борис Бекер

MTM

Надал закажа „тест“ со канадскиот талент Оже-Алијасим

TopSport - 27.05.2022

Рафаел Надал, освојувачот на 13 титули од Ролан Гарос, продолжи со лесните победи на турнирот, победувајќи го со 6:3/6:2/6:4 Холанѓанецот Ботик ван де Цандшлуп, за да се доближи до мега-пресметката со актуелниот шампион и првносител, Новак Ѓоковиќ.

Надал закажа „тест“ со канадскиот талент Оже-Алијасим

Макфакс