TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Четири хороскопски знаци на кој најмногу ќе делува Младата Месечина во Овен: Можеби нема да бидете веќе истата личност, ...

Независен - 22.03.2023

Лунарниот циклус е полн со подеми и падови, но секој дел од процесот е важен. Доколку сте еден од хороскопските знаци погодени од Младата Месечина, може да ве очекуваат нови почетоци. Секој почеток може да изгледа застрашувачки, но како и крајот, со ...

Денеска е првиот ден од астролошката Нова година: Еве што можете да очекувате

Вечер Прес - 21.03.2023

Пролетта е нов почеток – затоа е сосема логично што ја одбележува и астролошката Нова година. Ако вашите новогодишни резолуции за 2023 година започнаа со малку лош почеток, сега е совршено време повторно да ги разгледате тие цели, да направите нови ...

Што ни носи Марс во Овен? Луѓето можат да бидат склони кон конфликти и нагло прекинување на односите

Женски магазин - 21.03.2023

Планетата Марс е во знакот на Овен. Според астрологијата, Марс претставува акција, енергија и мотивација, додека знакот Овен претставува храброст, решителност и импулсивност. Кога овие две сили ќе се спојат, се очекува енергијата да биде на својот ...

Млада месечина во Овен: Идеално време за нови проекти и свеж почеток, но чувајте се од конфликти и агресија

Независен - 21.03.2023

Дознајте како младата месечина во Овен ќе влијае на вашиот хороскопски знак. Овен Младата месечина ви носи енергија, виталност и ентузијазам. Ова е одличен период за нови проекти и вртење нов лист.

Денес нè очекува млада Месечина во Овен: Еве како ќе му влијае на секој хороскопски знак!

Кафе пауза - 21.03.2023

Денес нè очекува младата Месечина во Овен на 21 март, а тоа ќе се одрази врз хороскопските знаци така што тие ќе станат порешителни да ги решат проблемите и да воспостават хармонија во односите со другите.

Неделен хороскоп од 20 до 27 март: Кои ќе бидат најсреќните хороскопски знаци?

Алсат-М - 20.03.2023

Овен Транзитот на Јупитер и Меркур ќе ви донесат можности за успех, особено на професионално ниво. Покрај тоа, среда и четврток ќе бидат особено среќни благодарение на Месечината! Единствената непријатна вест во неделата: транзитот на Марс ќе ви ...

Неделен хороскоп: 20-26 март

Скопје инфо - 20.03.2023

Оваа недела ни започнува новата астролошка година, со почетокот на владеењето на Овните. Photo by Brooke Cagle on Unsplash Што им носи почетокот на пролетта на хороскопските знаци? ОВЕН Среќен роденден, драги Овни.

Следната МЛАДА МЕСЕЧИНА најмногу ќе влијае на овие 4 знаци! НА ЕДЕН ќе му го промени животот ДРАСТИЧНО (од 21 март)

Пулс24 - 20.03.2023

Првата млада месечина оваа пролет се случува на 21 март во 18:23 часот и ќе биде во знакот на страсниот и конкурентен Овен, нагласувајќи ја нашата желба да ги следиме нашите инстинкти и да дејствуваме во согласност со нашите желби.

Млада месечина во Овен: Идеално време за нови проекти и свеж почеток, но овие знаци особено да се чуваат од конфликти и ...

Скопје24 - 21.03.2023

Дознајте како младата месечина во Овен ќе влијае на вашиот хороскопски знак. Овен Младата месечина ви носи енергија, виталност и ентузијазам. Ова е одличен период за нови проекти и вртење нов лист.