TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ким Кардашијан со ново реално шоу

Репортер - 07.12.2017

Ким Кардашијан и нејзиниот шминкер Марио Дедивановиќ подготвуваат ново реално шоу под наслов Glam Masters. Ким постојано подготвува нови проекти кои ѝ носат милиони. Ова шоу ќе почне да се емитува од 28 февруари.

Ким Кардашијан со ново реално шоу

ЗаЗабава - 07.12.2017

Ким Кардашијан е жена која не застанува кога е работата во прашање. Само што ги претстави новиот парфем и апликација, ѕвездата веќе лансира нов проект. Во прашање е реално шоу со име Glam Masters, каде ќе и се придружи и нејзиниот личен шминкер ...

Ким Кардашијан е модел за новата колекција на Кание Вест (фото)

Хитпортал - 07.12.2017

Неколку колекции наназад, Кание Вест правеше спектакуларна промоција, односно ревии малку поинакви од останатите. Но, раперот овој пат реши да нема ревија, туку да ја искористи славата на својата сопруга.

Ким Кардашијан со ново ријалити

Боза - 07.12.2017

Ким Кардашијан ќе се здружи со својата шминкерот Марио Дедивановиќ за новото ријалити под наслов “Glam Masters”. Старлетата непрестано смислува нови проекти кои и носат нови милиони, а сега со смисли и овој нов ријалити, кој ќе поцне да се емитува ...

Ким Кардашијан повторно со нова фризура

Локално - 06.12.2017

Можеби нејзината постара сестра, Кортни, имала влијание и веројатно била потребна за да ја намали должината поради агресивното боење. Без оглед на причината, резултатот е тука – Ким Кардашијан има сосема нова фризура.

Ким Кардашијан започна расправија со Тејлор Свифт

Среќа.mk - 06.12.2017

Во понеделникот на својот профил на Инстаграм Ким Кардаијан објави фотографија на која таа со мобилен телефон ја фотографира восочната фигура на Кање Вест и Тејлор Свифт кои лежат голи во кревет.

Ким Кардашијан повторно започна расправија со Тејлор Свифт

ЗаЗабава - 05.12.2017

Ким Кардашијан во понеделникот на Инстаграм објави фотографија на која гледаме како со мобилен телефон ја фотографира восочната фигура на Кање Вест и Тејлор Свифт кои лежат голи во кревет.