TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Полицијата уапси мајка и син од скопски Карпош

Слободен Печат - 30.06.2020

По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок. Мајка и син биле уапсени во скопски Карпош поради нарушување на јавниот ред и мир. Полициски службеници од полициската станица Карпош ги привеле С.Л. (22) и Л.Н.Е.

Драма во Карпош: Уапсени мајка и син

Press24 - 30.06.2020

Мајка и син биле уапсени рано утринава во Карпош поради нарушување на јавниот ред и мир, а потоа и во полициската станица жената се однесувала агресивно бидејќи не и било дозволено да влезе да го види синот.

Мајката на пијан и уапсен скопјанец направила хаос во ПС Карпош

Република - 30.06.2020

Мајка и син се приведени ноќта помеѓу недела и понеделник, откако и двајцата агресивно се однесувале кон полицијата и го нарушиле јавниот ред и мир. Како што соопшти МВР, полициски службеници од Полициска станица Карпош ги привеле С.Л.(22) и Л.Н.Е.

Мајката на пијан и уапсен скопјанец направила хаос во ПС Карпош

24Инфо - 30.06.2020

Скопјанка и нејзиниот син се приведени вчера, откако и двајцата агресивно се однесувале кон полицијата и го нарушиле јавниот ред и мир, информирше МВР. -На 29.06.2020 во периодот од 03.50 часот до 06.10 часот на подрачје на Карпош, полициски ...

Поради агресивно однесување прво го привеле синот, па мајката која дошла во станица

еМагазин - 30.06.2020

На 29.06.2020 во периодот од 03.50 часот до 06.10 часот на подрачје на Карпош, полициски службеници од Полициска станица Карпош ги привеле С.Л.(22) и Л.Н.Е.(45), двајцата од Скопје, бидејќи во 03.50 часот на крстосницата од бул.

Уапсени пијан син и мајка му, правеле нереди во ПС „Карпош“

ММС - 30.06.2020

Мајк и син од Скопје уапсени се вчера утрото во полициската станица „Карпош“. Според полицискиот извештај во периодот од 03.50 часот до 06.10 часот на подрачје на Карпош, полициски службеници од ПС „Карпош“ ги привеле С.Л.(22) и Л.Н.Е.

Скопјанка направила хаос во полициска станица откако бил приведен пијаниот син

Курир - 30.06.2020

На 29.06.2020 во периодот од 03.50 часот до 06.10 часот на подрачје на Карпош, полициски службеници од Полициска станица Карпош ги привеле С.Л.(22) и Л.Н.Е.(45), двајцата од Скопје, бидејќи во 03.50 часот на крстосницата од бул.

Уапсени мајка и син во Карпош

Фокус - 30.06.2020

Мајка и син биле уапсени во скопски Карпош поради нарушување на јавниот ред и мир, информираат од МВР. „Полициски службеници од полициската станица Карпош ги привеле С.Л. (22) и Л.Н.Е.(45), двајцата од Скопје, бидејќи во 3.50 часот на крстосницата ...

Скопјанка направила хаос во полициска станица откако бил приведен пијаниот син

Скопје инфо - 30.06.2020

На 29.06.2020 во периодот од 03.50 часот до 06.10 часот на подрачје на Карпош, полициски службеници од Полициска станица Карпош ги привеле С.Л.(22) и Л.Н.Е.(45), двајцата од Скопје, бидејќи во 03.50 часот на крстосницата од бул.

СКОПЈАНКА НАПРАВИЛА ХАОС ВО ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА откако бил уапсен нејзиниот син

Вечер - 30.06.2020

На 29.06.2020 во периодот од 03.50 часот до 06.10 часот на подрачје на Карпош, полициски службеници од Полициска станица Карпош ги привеле С.Л.(22) и Л.Н.Е.(45), двајцата од Скопје, бидејќи во 03.50 часот на крстосницата од бул.

Во Карпош приведени мајка и син, биле агресивни кон полицајци

МКД - 30.06.2020

Вчера во скопски Карпош полициски службеници од Полициска станица Карпош ги привеле С.Л.(22) и Л.Н.Е.(45), двајцата од Скопје, за нарушување на јавен ред и мир. Според МВР, во 03.50 часот на крстосницата од бул.„Партизански одреди“ со ул.

Уапсени мајка и син во Карпош, биле агресивни кон полицајци

Локално - 30.06.2020

Вчера во скопски Карпош полициски службеници од Полициска станица Карпош ги привеле С.Л.(22) и Л.Н.Е.(45), двајцата од Скопје, за нарушување на јавен ред и мир. Според МВР, во 03.50 часот на крстосницата од бул.„Партизански одреди“ со ул.