TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев: Власта го прикривала убиството на Нешкоски

Р.С.Европа - 05.05.2015

За да избегне политичка и друга одговорност за смртта на Мартин Нешковси, власта смислила и спровела план, за тоа да одговара само лицето Игор Спасов, вели лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Во еден од телефонските разговори за кој се посочи дека бил меѓу ...

Убиството на Нешкоски, 4 години подоцна

24 Вести - 05.05.2015

Отиде да ја слави изборната победа на партијата во која веруваше неделата ноќта на 5ти јуни на Градскиот плоштад, но не го дочека следниот ден – вака згасна животот на 22-годишниот Мартин Нешковски.

ПРОТЕСТ ПРЕД ВЛАДАТА: Демонстрантите не влегоа во судир со полицијата

Телеграф - 05.05.2015

Демонстрантите ја поминаа заштитната ограда и дојдоа до кордонот полицајци кои ја чуваат владината зграда Повеќе стотини демонстранти се собраа денеска попладне пред зградата на Владата, при што дојде и до тензична ситуација.

СДСМ: МВР го прикриваше убиството на Нешкоски

Телма - 05.05.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев презентирајќи ги аудиоснимките од прислушуваните телефонски разговори посочи дека одговорните во МВР го прикривале убиството на Мартин Нешкоски. - Сашо Мијалков и признава на министерката Јанкулоска дека убиството го ...

Убиството на Мартин Нешкоски било намерно сокривано

Призма - 05.05.2015

Дејан Митревски – Урко, личното обезбедување на премиерот Никола Груевски, кој сè уште работи во МВР, два дена го криел убиството на 21-годишниот Мартин Нешкоски, кој во јуни 2011 година беше убиен на плоштадот Македонија од страна на припадник на ...

Спасов во 2012 е осуден на 14 години затвор за убиството на Нешкоски

Република - 05.05.2015

Игор Спасов, припадникот на специјалната единица „Тигри“, во јануари 2012 година е осуден за убиство на Мартин Нешкоски. Спасов е осуден на максимална казна во траење од 14 години затвор. Со тоа случајот Нешкоски е затворен и решен.

Обвинителството да отвори истрага против Груевски за прикривање на убиството на Мартин

А1 On - 05.05.2015

Либерално-демократската партија го повикува Основното јавно обвинителство на Р.Македонија да отвори истрага за прикривањето на убиството на Мартин Нешковски. За прикривање на сторител во извршување на кривично дело бараме да одговараат премиерот ...

Заев - Груевски ја „убил“ вистината за Нешкоски

Р.С.Европа - 05.05.2015

Трагичната смрт на младиот Мартин Нешкоски и обидите на власта да го прикрие целиот случај за никој да не сноси политичка одговорност беа тема на денешната „бомба“ на претседателот на СДСМ Зоран Заев.

СДСМ објави прислушувани разговори за случајот на Мартин Нешкоски

Телеграф - 05.05.2015

Од разговорите ќе слушнете уште една потврда дека прикривањето на вистината за убиството на Нешкоски доаѓа од структури во МВР, рече Заев СДСМ денеска на прес-конференција објави нови аудио снимки од прислушувани телефонски разговори.

Нова „бомба“ на СДСМ: Убиството на младиот Мартин Нешкоски во фокусот на разговорите

24 Вести - 05.05.2015

Опозициската СДСМ денеска со нова „бомба“. Убиството на младиот Мартин Нешкоски во фокус на наводните разговори кои ги објави СДСМ. Во наводните разговори, според СДСМ, може да се слушне дека првообвинетиот припадник на МВР, Игор Спасов го претепал ...

Зврлевски во 2012: „Случајот Нешкоски не е забошотен“

МКД - 05.05.2015

Државното јавно обвинителство ги презеде сите мерки во случајот со убиството на Мартин Нешкоски, изјавил на 18 јануари 2012 Марко Зврлевски, скопскиот јавен обвинител. „Оштетените поднесоа кривична пријава која е разгледана и е отфрлена заради ...

Заев:Мијалков признал дека убиството на Нешкоски го извршил полицаец на должност

Нова ТВ - 05.05.2015

-Преземавме обврска да ја објавивме целата вистина за криминалното владеење на Никола Груевски. Искрено го започнавме проектот кој ја донесе вистината. Вистината е тешка, болна и пече, но вистината е една и единствена и граѓаните мора да ја дознаат ...

„Бомбата“ одекна низ социјалните мрежи – во 18 часот протест пред Владата

МКД - 05.05.2015

По објавувањето на новата „бомба“ за наводното заташкување на случајот со убиството на младиот Мартин Нешкоски, револтирани граѓани преку социјалните мрежи почнаа да се договараат и да организираат протест пред Владата.

И Груевски знаел за заташкувањето: „Урко лаже како Циган“ (АУДИО)

МКД - 05.05.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, објави материјали што, како што вели, докажуваат дека првата полицајка Гордана Јанкуловска и премиерот Никола Груевски договарале како да се направат неточни записници, со цел да се прикрие вистината за убиството на ...

„Љубе ни пропадна ради овој починатиов“ – новата бомба за убиството за Мартин Нешкоски (ВИДЕО)

МКД - 05.05.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, од седиштето на најголемата опозициска партија објавува прислушувани материјали за кои тврди се открива вистината за убиството на 21-годишниот Мартин Нешкоски, кое се случи на денот на изборната победа на парламентарните ...

СДСМ: Урковци го криеле убиството на Нешкоски и од Јанкулоска

Макфакс - 05.05.2015

Тогашниот шеф на обезбедувањето на премиерот Никола Груевски, Дејан Митровски – Урко и неговите соработници, два дена молчеле за деталите за убиството на Мартин Нешкоски на плоштад, ноќта по изборите на кои победи ВМРО-ДПМНЕ, од полицаецот на ...

За случајот на Мартин Нешковски – Протест пред Влада во 17 ч

Фактор - 05.05.2015

Како што можевте да слушнете опозицискиот лидер на СДСМ, Зоран Заев објави аудио снимки, од кои како што тврди се директни докази поврзани со убиството на младиот Мартин Нешковски и дека обвинетиот за убиството Игор Спасов , за време на несреќата ...

Протест пред Влада во 17 часот за Мартин Нешкоски

Макфакс - 05.05.2015

По објавувањето на прислушувани наводни телефонски разговори на високи функционери, во вторник, од страна на опозицијата, според кои, убиството на Мартин Нешкоски, го извршил полицаец на должност, неговиот брат, преку социјалните мрежи повикува на ...

Заев: Урко и признал на Јанкулоска дека два дена се прикривало убиството

+инфо - 05.05.2015

Нов скандал ќе се открие во разговорот меѓу Гордана Јанкулоска и Мартин Протуѓер а тоа е дека во МВР постоела паралелна безбедносна структура раководена од обезбедувањето на Никола Груевски, рече лидерот на СДСМ, Зоран Заев на денешната прес ...

Нова „бомба“ на СДСМ: Убиството на младиот Мартин Нешкоски (Видео)

МК News - 05.05.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, објавуви прислушувани материјали за кои тврди се открива вистината за убиството на 21-годишниот Мартин Нешкоски, кое се случи на денот на изборната победа на парламентарните избори на ВМРО-ДПМНЕ пред четири ...

(ВИДЕО)Заев: Урко и признал на Јанкуловска дека два дена се прикривало убиството.

Либертас - 05.05.2015

-Урко и признал на Јанкуловска дека два дена се прикривало убиството. За да видат што да прават. За ова Јанкуловска го известува Протогер. За тоа не биле загрижени, ниту за прикривањето, ниту за загубениот живот, туку само затоа што темата била ...

Заев објави шокантни податоци за ликвидацијата на Мартин Нешкоски

Sky - 05.05.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, предмалку објави страшни информации во врска со убиството на Мартин Нешковски, кој беше убиен во 2011, на прославата на победата на владејачката партија. Погледнете го видеото со клик тука: ...

ЛДП:Обвинителството да отвори истрага против Груевски за прикривање на убиството на Мартин

+инфо - 05.05.2015

Либерално-демократската партија го повикува Основното јавно обвинителство на Македонија да отвори истрага за прикривањето на убиството на Мартин Нешковски. Од партијата велат дека за прикривање на сторител во извршување на кривично дело бараме да ...

„Бомбата“ одекна низ социјалните мрежи – во 18 часот протест пред Владата

МК News - 05.05.2015

По објавувањето на новата „бомба“ за наводното заташкување на случајот со убиството на младиот Мартин Нешкоски, револтирани граѓани преку социјалните мрежи почнаа да се договараат и да организираат протест пред Владата.

СДСМ: Урковци го криеле убиството на Нешкоски и од Јанкулоска

Тера - 05.05.2015

Тогашниот шеф на обезбедувањето на премиерот Никола Груевски, Дејан Митровски – Урко и неговите соработници, два дена молчеле за деталите за убиството на Мартин Нешкоски на плоштад, ноќта по изборите на кои победи ВМРО-ДПМНЕ, од полицаецот на ...

Протест пред Влада во 17 часот за Мартин Нешкоски

Точка - 05.05.2015

По објавувањето на прислушувани наводни телефонски разговори на високи функционери, во вторник, од страна на опозицијата, според кои, убиството на Мартин Нешкоски, го извршил полицаец на должност, неговиот брат, преку социјалните мрежи повикува на ...

ЛДП: Обвинителството да отвори истрага за прикривање на убиството на Мартин

Макфакс - 05.05.2015

Либерално-демократската партија (ЛДП) го повикува Основното јавно обвинителство да отвори истрага за прикривањето на убиството на Мартин Нешковски. „За прикривање на сторител во извршување на кривично дело бараме да одговараат премиерот Никола ...

СДСМ објави бомба поврзана со убиството на Мартин Нешкоски

Кајгана - 05.05.2015

„Тогашниот шеф на обезбедувањето на премиерот Никола Груевски, Дејан Митровски - Урко и неговите соработници, два дена молчеле за деталите за убиството на Мартин Нешкоски на плоштад, ноќта по изборите на кои победи ВМРО-ДПМНЕ, од полицаецот на ...

Протест пред Влада за Мартин Нешкоски

Кајгана - 05.05.2015

По објавувањето на наводни прислушувани телефонски разговори на високи функционери, од страна на опозицијата, според кои, убиството на Мартин Нешкоски, го извршил полицаец на должност, неговиот брат, преку социјалните мрежи повикува на протест пред ...

Урковци го криеле убиството на Нешкоски и од Јанкулоска

МК News - 05.05.2015

Тогашниот шеф на обезбедувањето на премиерот Никола Груевски, Дејан Митровски – Урко и неговите соработници, два дена молчеле за деталите за убиството на Мартин Нешкоски на плоштад, ноќта по изборите на кои победи ВМРО-ДПМНЕ, од полицаецот Игор ...