TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шестмесечен пробен период: Клубовите од Бундес-лигата договорија враќање на гледачите, но само со 20% од капацитетот

Екипа - 16.09.2020

Публиката полека ќе се враќа на стадионите во Германија. На состанокот на претставниците на 16 германски сојузни држави договорено е да биде воведен шестмесечен пробен период во кој ќе биде дозволено враќање на навивачите на стадионите, но само со ...

Бундес лига: Не за алкохолот, 20% публика на стадионите

OhridNews - 16.09.2020

Строго забрането точење на алкохол и 20% публика на стадионите се најкрупните одлуки кои ги донесоа челниците од 16-те фудбалски сојузи во пресрет на почетокот на новата сезона во Германија.

Германците враќаат 20% навивачи на стадионите, алкохолот забранет

TopSport - 16.09.2020

На фудбалските натпревари во Германија ќе биде дозволено присуство на гледачи, само 20% од капацитетот на стадионот, одлучено е по состанокот на претставниците на сите 16 германски сојузни држави.

Германските екипи дефинитивно ги отвораат вратите за навивачите

Слободен Печат - 16.09.2020

На состанокот на претставниците на 16 германски покраини е договорено да се воведе пробен период во траење од шест недели на кои ќе биде дозволено присуство на навивачи на фудбалските натпревари.

Италија се подготвува за отворање на стадионите во октомври

SportMedia - 16.09.2020

Серија „А“ ќе се игра со публика од средината на октомври. Наводно италијанската фудбалска федерација веќе пропишала протоколи со кои публиката ќе се врати на стадионите. Забрането ќе биде собирање пред стадионите, а во јавниот превоз задолжителни ...

Навивачите се враќаат на стадионите, но алкохолот е забранет

Локално - 16.09.2020

На состанокот на претставниците на сите 16 германски покраини бил договорен шестнеделен пробен период за време на кој на гледачите ќе им биде дозволено да присуствуваат на натпреварите. Навивачите до 20% од капацитетот на стадионот ќе имаат дозвола ...

Германците одлучија: Ќе има навивачи на натпреварите во Бундеслигата!

Слободен Печат - 16.09.2020

На состанокот на претставници на 16 германски сојузни држави беше договорено да се воведе шестнеделен пробен период за навивачите на трибините. За тоа време, ќе биде дозволено 20 проценти од капацитетот на стадионите да биде исполнет со фанови на ...

ФФМ: Проект за западна трибина за стадионот на ФК Брегалница од Штип

Порта - 16.09.2020

Фудбалската федерација на Македонија во соработка со УЕФА преку „#HatTrick“ програмата за развој на фудбалската инфраструктура го претставува основниот проект за западната трибина на Градскиот стадион во Општина Штип Македонија.

ФФМ го претстави идејното решение за Западната трибина на стадион во Штип

А1 On - 15.09.2020

Фудбалската федерација на Македонија во соработка со УЕФА преку „Хет-Трик“ програмата за развој на фудбалската инфраструктура, на својата веб-страница го претстави идејното решение за Западната трибина на Градскиот стадион во Штип.

Ќе се реконструира западната трибина на стадионот во Штип

Опсервер - 15.09.2020

Штип, 15 септември 2020 () – Фудбалската федерација на Македонија во соработка со УЕФА преку „HatTrick“ програмата за развој на фудбалската инфраструктура го претстави основниот проект за западната трибина на Градскиот стадион во Штип.

Ќе се реконструира западната трибина на стадионот во Штип

iPortal - 15.09.2020

Фудбалската федерација на Македонија во соработка со УЕФА преку „HatTrick“ програмата за развој на фудбалската инфраструктура го претстави основниот проект за западната трибина на Градскиот стадион во Штип.

Ќе се реконструира западната трибина на стадионот во Штип

MakPress - 15.09.2020

Фудбалската федерација на Македонија во соработка со УЕФА преку „HatTrick“ програмата за развој на фудбалската инфраструктура го претстави основниот проект за западната трибина на Градскиот стадион во Штип.

Германците враќаат 20% навивачи на стадионите, алкохолот забранет

Макфакс - 16.09.2020

На фудбалските натпревари во Германија ќе биде дозволено присуство на гледачи, само 20% од капацитетот на стадионот, одлучено е по состанокот на претставниците на сите 16 германски сојузни држави.

Германците враќаат 20% навивачи на стадионите, алкохолот забранет

Денар - 16.09.2020

На фудбалските натпревари во Германија ќе биде дозволено присуство на гледачи, само 20% од капацитетот на стадионот, одлучено е по состанокот на претставниците на сите 16 германски сојузни држави.

Ќе се реконструира западната трибина на стадионот во Штип

Либертас - 15.09.2020

– Фудбалската федерација на Македонија во соработка со УЕФА преку „HatTrick“ програмата за развој на фудбалската инфраструктура го претстави основниот проект за западната трибина на Градскиот стадион во Штип.

ФФМ го претстави идејното решение за Западната трибина на стадион во Штип

Либертас - 15.09.2020

Фудбалската федерација на Македонија во соработка со УЕФА преку „Хет-Трик“ програмата за развој на фудбалската инфраструктура, на својата веб-страница го претстави идејното решение за Западната трибина на Градскиот стадион во Штип.