TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Наоми Кемпбел повторно ја изненади јавноста: Сликите од манекенката како гола се вози во метро, го заобиколија светот! ...

Слободен Печат - 23.05.2020

Наоми Кемпбел повторно го изненади светот и покажа дека е непокорлива, дури и со своите 50 години кои ги наполни вчера. Токму на нејзинитот јубилеен роденден таа објави слика која досега е невидена, на која позира потполно гола.

(ФОТО) Наоми Кембел „како од мајка родена“

iPortal - 23.05.2020

Една од најдобро платените модели во светот Наоми Кемпбеч, деновиве наполни 50 години. И, токму на нејзиниот јубилеен роденден, на официјалната страница на Инстаграм „Валентина“, објавена е фотографија која порано не била видена, а во која ...

(Галерија) Наоми Кембел наполни 50: Предизвиците заради расизмот на славниот супермодел

Репортер - 23.05.2020

Светскиот модел Наоми Кембел го прослави својот 50 роденден. Иако влезе во петтата деценија, голем број од нејзините фанови сметаат дека изгледа како да има 30 години. И покрај тоа што три децении е во модниот бизнис, сè уште привлекува внимание и ...

Наоми Кембел со гола фотографија за својот 50ти роденден

Кумановски м. - 23.05.2020

Наоми Кембел повторно го „покоси“ светот и покажа дека е неприкосновена, дури и на 50-годишна возраст, колку што наполни на 22 мај годинава. Токму на нејзиниот јубилеен роденден, објавена е никогаш досега видена слика на гола Наоми, во која позира ...

50 се само бројка: Зошто Наоми Кембел е топ-модел на сите времиња (фото)

Независен - 22.05.2020

Англија – Наоми Кембел е неспорно икона во светот на модата – и пошироко. Супермоделот, родена во Лондон ја започна кариерата на 15 години и сега, на возраст од 50 години, сè уште може да се пофали со завидно манекенско портфолио.

Супер моделот Наоми Кембел денес полни 50 години: „Мора да грешите! Така функционира светот“

Женски магазин - 22.05.2020

Црниот бисер во модната индустрија, Наоми Кембел, го слави својот 50-ти роденден. Таа е првиот црн модел во светот што ја предводеше насловната страница на престижниот моден магазин Vogue.

Наоми Кемпбел денеска полни 50 години

Вечер - 22.05.2020

На само 8 години се појави во музички спот за песната на Боб Марли „Is This Love“, две години подоцна започна да учи балет на Академијата за изведувачки уметности во Лондон, а година подоцна модни агенти ја откриле сосема случајно додека шетала по ...

Ги изгоре мажите- Жената која никогаш не старее денес полни 50 години

ММС - 22.05.2020

Славната манекенка Наоми Кампбел го слави 50 роденден, и иако поради пандемијата и ограничувањето нема да направи журка каква што сакала, сепак, ќе го прослави со блиските пријатели . „ Не ми е страв од 50 роденден.