TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

АВМУ го осудува односот на директорот на топланата „Скопје Север” кон новинарката Додевска

24Инфо - 26.11.2022

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги најостро го осудува недоличниот однос на директорот на топланата Скопје-Север, Куштрим Рамадани кон новинарката Катерина Додевска на порталот „МКД.мк“.

Реакција на АВМУ за недоличното однесување кон новинарка од страна на директорот на топланата Скопје – Север

Слободен Печат

АВМУ најостро го осудува недоличниот однос на директорот на топланата Скопје-Север, Куштрим Рамадани кон новинарката Катерина Додевска

Centar

АВМУ со осуда за недоличниот однос на директорот на топланата Скопје-Север, Куштрим Рамадани

Канал5

АВМУ го осудува односот на директорот на топланата „Скопје Север” кон новинарката Додевска

Нетпрес

АВМУ го осудува односот на директорот на топланата „Скопје Север“ кон новинарката Додевска

Вечер Прес

АВМУ: Најостра осуда за недоличниот однос на директорот на топланата Скопје-Север кон новинарката Додевска

А1 On

СЕММ: Загрижува толеранцијата на испадите на функционерите

МКД - 26.11.2022

Пцовките, навредите, заканите и целата агресија во телефонска комуникација помеѓу новинарите и функционерите се сведоштво за елементарна лична некултура, но и за општествена атмосфера каде се нормализираат и толерираат овие испади и тоа е она што ...

„Оставка веднаш“ – Новинарските здруженија згрозени од пцовките од директорот Рамадани врз новинарка

Радио МОФ

ЗНМ: Директорот Рамадани да поднесе оставка по навредите кон Додевска

МКД

ЗНМ БАРА РАМАДАНИ ВЕДНАШ ДА СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА Директорoт упати груби навреди и омаловажувања до новинарката на МКД

+инфо

ЗНМ бара итна оставка од директорот Рамадани кој упати груби навреди и омаловажувања до новинарката на МКД

Нетпрес

АВМУ: Функционерите треба да бидат свесни дека имаат одговорност за секој искажан збор

МКД

И АВМУ ГО ОСУДИ ОДНОСОТ НА РАМАДАНИ КОН НОВИНАРКАТА ДОДЕВСКА „Носителите на јавни функции не смеат да упатуваат вулгарни навреди“

+инфо

Макфакс Lider

ЗНМ бара оставка од директорот на топланата Скопје, Север: Рамадани со груби навреди кон новинарката Додевска

А1 On - 26.11.2022

Наместо одговор на легитимно поставено новинарско прашање за работата на топланата Скопје, Север, директорот Куштрим Рамадани упати груби навреди и омаловажувања кон новинарката Катерина Додевска од МКД.мк, велат од Здружението на новинарите на ...

ССНМ е згрозен од односот на директорот Рамадани кон новинарката Додевска

МКД

ЗНМ бара оставка од директорот на топланата „Скопје-Север“ поради груби навреди кон новинарка

Макфакс

ЗНМ: Директорот на топланата Скопје-Север да поднсе оставка поради груби навреди кон новинарката на МКД

24Инфо

ЗНМ: Директорот на топлана „Скопје Север“, Рамадани да си поднесе оставка поради груби навреди кон новинарката Додевска

еМагазин

ЗНМ: Груби навреди кон новинарката Додевска - директорот Рамадани веднаш да си поднесе оставка

Скопје инфо

Директорот на топланата „Скопје Север“ пцуел новинарка

Локално

Во Центар Фокус Република Кајгана 4NEWS Скопје24 360 степени Курир

ЗНМ поради навредите кон новинарката Додевска бара оставка на директорот на топланата Скопје Север

Мета - 26.11.2022

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) реагираше за инцидентот во кој директорот на топланата Скопје Север, Куштрим Рамадани, грубо ја навредувал и ја омаловажувал новинарката Катерина Додевска од МКД.мк.

ЗНМ: Директорот на топланата „Скопје Север” да си поднесе оставка поради грубите навреди кон новинарка

Бизнис Вести

ЗНМ: Директорот на топланата „Скопје Север“ да си поднесе оставка поради грубите навреди кон новинарка

Press24

ЗНМ: Директорот на топланата „Скопје Север” да си поднесе оставка поради грубите навреди кон новинарка

Слободен Печат

ЗНМ: Директорот на топланата „Скопје Север“ да си поднесе оставка поради грубите навреди кон новинарка

OhridNews

ЗНМ: Директорот на топланата „Скопје Север“ да си поднесе оставка поради грубите навреди кон новинарка

Zoom

ЗНМ: Директорот на топланата „Скопје Север” да си поднесе оставка поради грубите навреди кон новинарка

Либертас

Опсервер Независен Вечер Прес Точка Lider Н.Македонија