TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да го споделат повикот за попишувачи и да се откажат од блокадите

Press24 - 24.02.2021

Владејачката СДСМ му одговори на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по прозивката дека од партиски профили се објавувале повици за државни попишувачи. - Ги повикуваме и Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да го споделат овој повик и сите следни повици ...

Мицкоски: Партиски оглас за државни попишувачи – најдобар доказ дека не е статистичка, туку политичка операција

Press24

Мицкоски: Партиски оглас за државни попишувачи, од Месечината се гледа дека овој попис на власта е фалсификат

Република

СДСМ ги избриша објавите на Фејсбук за конкурсот за попишувачи

Нетпрес

Државата – тоа е СДСМ: Пописот „европски“, попишувачите партиски

Република

СДСМ ги отстранува огласите за партиски попишувачи, но срамот и скандалот остануваат (ФОТО)

Курир

СДСМ: Стоп за партиските блокади на Мицкоски!

Локално

24Инфо CivilMedia Сител Слободен Печат Нетпрес Centar Денешен Опсервер

ВМРО собра над 65.000 потписи од граѓани за да го оспори Законот за попис

Алсат-М - 24.02.2021

ВМРО-ДПМНЕ собра над 65 илјади потписи со кои се бара поништување на законот за попис на населението. Пратеничката Гордана Силјановска, која ја потпиша иницијативата, рече дека е контроверзен пописот на нерезидентното население, податоците за верска ...

Националниот Блок „Не отворам врата“ поднесе иницијатива до Уставниот суд за поништување на членови од Законот за попис

Локално

Македонските власти ги потопија надежите за бугарски пасоши врз основа на пописот

Независен

Македонските власти ги потопија надежите за бугарски пасоши врз основа на пописот

Нова ТВ

ВМРО собра над 65.000 потписи од граѓани за да го оспори Законот за попис

CivilMedia

Националниот Блок „Не отворам врата“ поднесе иницијатива до Уставниот суд за поништување на членови од Законот за попис

Скопје1

Националниот Блок „Не отворам врата“ поднесе иницијатива до Уставниот суд за поништување на членови од Законот за попис

Вечер Прес

За помалку од една недела почнува првата фаза од пописот

Независен - 24.02.2021

За помалку од една недела започнува првата фаза од попишувањето на населението, најави министерот за правда Бојан Маричиќ, откако утрово бил информиран од Државниот завод за статистика дека подготовките за пописот одат во најдобар ред.

Маричиќ: За помалку од една недела започнува првата фаза од пописот

Фактор

Маричиќ: За помалку од една недела започнува првата фаза од попишувањето на населението

Сител

Маричиќ: За помалку од една недела започнува првата фаза од пописот

Press24

Маричиќ: За помалку од една недела започнува првата фаза од попишувањето на населението

CivilMedia

Се е подготвено за пописот: За помалку од една недела започнува првата фаза

Локално

Маричиќ: За помалку од една недела започнува првата фаза од попишувањето на населението

Нова ТВ

iPortal Република MakPress Нетпрес