TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски: Имаме сериозна предност пред СДСМ на анкетите

Фокус - 12.07.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното гостување во емисијата „Јади бурек“ рече дека според нивните анкети ВМРО-ДПМНЕ води пред СДСМ кај граѓаните. -Анкетите ќе ги објавиме во јули, имаме сериозна предност пред СДСМ, кусо ...

Мицкоски: Македонија го доби од НАТО она што го имавме во 2008., исполнети критериуми, но услов- промена на името

Курир - 12.07.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Јади Бурек“ на ТВ Сонце рече дека на Самитот на НАТО се случи истото што се случи и во 2008. Година -Погледнете го заклучкото од 2008. и сега.

Мицкоски: Гледате дека нема славје по улиците во Македонија, но во Грција нема протести зашто се задоволни од договорот

Курир - 12.07.2018

Ако Договорот беше добар за Република Македонија, а беше лош за нашиот сосед, Република Грција, сите закани кои што ги имаа оние здруженија кои што организираа протести во Грција до ден денес ќе траеја, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...

Мицкоски: Тие што не гласале за ВМРО-ДПМНЕ сигурно имале причина за тоа, но сигурен сум дека не гласале за хаосот што ...

Курир - 12.07.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Јади Бурек“ на ТВ Сонце рече дека ги разбира сите граѓани кои на предвремените парламентарни избори во 2016., но и на локалните во 2017. гласаа против ВМРО-ДПМНЕ.

Мицкоски: Мудро треба да се изоди овој пат, оваа битка не е лесна, но ВМРО-ДПМНЕ е на нозе со народот

Курир - 12.07.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување на телевизија Сонце во емисијата „Јади Бурек“ истакна дека неговата партија е на нозе и рамо до рамо заедно со народот и цврсто чекори кон својата цел.

Мицкоски: Гордост и чест е да се води ВМРО-ДПМНЕ низ овие турбулентни времиња

Курир - 12.07.2018

Сведоци сме на ова тешко време за нашата држава, но за мене претставува огромна чест и задоволство да бидам претседател на ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи партијата е дел од една организација која се формирала многу одамна, па потоа прераснала во политичка ...

Мицкоски: Нема ниту датум за преговори со ЕУ, ниту безусловна покана за НАТО

Алсат-М - 12.07.2018

Лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски изјави дека Македонија не добила никаков датум за членство во Европската унија, ниту пак денеска добила безусловна за влез во НАТО. Тој рече дека Владата предводена од Заев потфрлила на сите полиња, односно ...

СДСМ: Македонската иднина е загарантирана, само ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски не го поздравија успехот

МКД - 12.07.2018

Македонската иднина е загарантирана, македонскиот идентитет обезбеден. Она кое што со децении се чекаше, конечно станува реалност за македонските граѓани, стануваме дел од европското семејство и од НАТО, онаму каде што припаѓаме“, одговори СДСМ на ...

Мицкоски вечерва ќе гостува во емисијата „Јади Бурек“ на ТВ Сонце

Курир - 12.07.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва ќе гостува во емисијата „Јади Бурек“ на ТВ Сонце. -Денеска во 20:00 часот ќе гостувам во емисијата „Јади Бурек“ на ТВ Сонце, напиша Мицкоски на ...

Мицкоски: Нема ниту датум за преговори со ЕУ, ниту безусловна покана за НАТО, имаме неспособна влада!

24 Вести - 12.07.2018

„Кога доаѓаа на власт беа најгласни дека додека немало правда, немало мир, не се колебаа да ги злоупотребат семејните и другите лични трагедии. И не им беше тешко да уриваат, да уништуваат. Да деградираат цел еден систем.

Мицкоски повика на протест в недела во Кавадарци: Нема ни ЕУ ниту НАТО

Нова ТВ - 12.07.2018

Претседателот на опозициската ВМРО ДПМНЕ Христија Мицкоски преку видео обраќање повика на протести в недела во Каварадци, против владината политика. -Нема ниту датум за преговори со ЕУ, ниту безусловна покана за НАТО.

Мицкоски: Ни датум за преговори со ЕУ, ни безусловна покана за НАТО

Р.С.Европа - 12.07.2018

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Кристијан Мицкоски денеска, преку соопштение, ја обвини Владата на Зоран заев дека продолжува со „лажни ветувања и со политика која ја уништува Македонија“. „За власта зборот, не е збор, ниту делата реалност.

Мицкоски повика на протест во Кавадарци

Макфакс - 12.07.2018

Нема ниту датум за преговори со ЕУ, ниту безусловна покана за НАТО затоа што имаме неспособна влада, повикувам на протест во Кавадарци, во недела во 13 часот, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоскии во видео обраќање.

Мицкоски: Нема безусловна покана од НАТО, имаме неспособна влада ВИДЕО

+инфо - 12.07.2018

Нема ниту датум за преговори со ЕУ, ниту безусловна покана за НАТО затоа што имаме неспособна влада, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во неговото видео обраќање повикувајќи на протест во Кавадарци, во недела во 13 часот.

Заев ќе слави, Мицкоски ќе протестира

CivilMedia - 12.07.2018

Претседателот на опозициската ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски преку видео обраќање ги повика граѓаните на протести. Протестот ќе се одржи во недела во Кавадарци. „Нема ниту датум за преговори со ЕУ, ниту безусловна покана за НАТО.

Мицкоски: Во недела продолжуваме со протести против неспособната власт

Press24 - 12.07.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во видео обраќање на социјалните мрежи најави дека неговата партија во недела од 13 часот ги продолжува своите протести. Овој пат, ВМРО-ДПМНЕ ќе организира протестен марш во ...

Се огласи Мицковски: Нема ниту датум за преговори со ЕУ, ниту безусловна покана за НАТО

Бизнис Вести - 12.07.2018

„Нема ниту датум за преговори со ЕУ, ниту безусловна покана за НАТО затоа што имаме неспособна Влада. Повикувам на протест во Кавадарци, во недела во 13 часот“, се вели во пораката на ...

Мицкоски: Рушењето на оваа власт нема да биде ниту лесно, ниту брзо

Фокус - 12.07.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во вечерашното гостување во емисијата „Јади бурек“ рече дека крајната цел на ВМРО-ДПМНЕ е рушење на оваа власт. -Јасно ја гледам таа крајна цел. Тоа го покажуваат и анкетите.

Кекеновски за пазарењето и манипулацијата на Мицкоски

+инфо - 11.07.2018

Професорот Јове Кекеновски кој е еден од иницијаторите на ВМРО – ДПМНЕ Демократска фракција на Фејсбук ги коментира изјавите и потезите на Христијан Мицкоски, но и на поранешните реформисти кои добија функции во партијата, оценувајќи ги како двојна ...

Христијан Мицкоски вечерва во „Јади Бурек“

Република - 12.07.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва од 20 часот ќе гостува во емисијата ,,Јади Бурек” на ТВ ...

Мицкоски: Нема ниту датум за преговори со ЕУ, ниту безусловна покана за НАТО затоа што имаме неспособна влада, ...

Курир - 12.07.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во своето видео обраќање истакна дека дошле на власт со ветување за подобар живот и повисоки плати. -Кога доаѓаа на власт пак беа најгласни дека додека немало правда немало мир, не се колебаа да ги ...

Мицкоски повика на протест: Нема ниту датум за преговори со ЕУ, ниту безусловна покана за НАТО

Либертас - 12.07.2018

Претседателот на опозициската ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку видео обраќање повика на протести в недела во Каварадци, против владината политика. -Нема ниту датум за преговори со ЕУ, ниту безусловна покана за НАТО.

Мицкоски: Нема ниту датум за преговори со ЕУ, ниту безусловна покана за НАТО (ВИДЕО)

Стандард - 12.07.2018

„За власта зборот, не е збор, ниту делата реалност. Нема ниту датум за преговори со ЕУ, ниту безусловна покана за НАТО. А нема затоа што имаме неспособна влада. Мора да престанат поразите, а одговорот за тоа е секој еден од вас“, вели денеска ...

Мицкоски повика на протест во Кавадарци

Точка - 12.07.2018

Нема ниту датум за преговори со ЕУ, ниту безусловна покана за НАТО затоа што имаме неспособна влада, повикувам на протест во Кавадарци, во недела во 13 часот, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во видео обраќање.

Мицкоски: Нема ниту датум за преговори со ЕУ, ниту безусловна покана за НАТО

Сител - 12.07.2018

Драги сограѓани, Дојдоа на власт со ветување за подобар живот и повисоки плати. Кога доаѓаа на власт пак беа најгласни дека додека немало правда немало мир, не се колебаа да ги злоупотребат семејните и другите лични трагедии.

Мицкоски повика на протест в недела во Кавадарци

Тера - 12.07.2018

Претседателот на опозициската ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку видео обраќање повика на протести в недела во Каварадци, против владината политика. -Нема ниту датум за преговори со ЕУ, ниту безусловна покана за НАТО.

ВМРО-ДПМНЕ: Владата е неспособна, протест во недела во Кавадарци

Алсат-М - 12.07.2018

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Кристијан Мицкоски, ја обвини Владата на Зоран Заев за лажни ветувања и за политика што ја уништува Македонија. „За власта зборот, не е збор, ниту делата реалност.

(ВИДЕО) Мицкоски: Нема ниту датум за преговори со ЕУ, ниту безусловна покана за НАТО

А1 On - 12.07.2018

„Кога доаѓаа на власт пак беа најгласни дека додека немало правда немало мир, не се колебаа да ги злоупотребат семејните и другите лични трагедии. И не им беше тешко да уриваат, да уништуваат. Да деградираат цел еден систем.

Македонија доби покана од НАТО, Мицкоски повика на протест в недела

Фактор - 12.07.2018

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ги повика незадоволните граѓани од политиката на актуелната власт да излезат на протест, по Битола и Струмица, овој пат во Кавадарци в недела во 13 часот.

Мицкоски: Нема ниту датум за преговори со ЕУ, ниту безусловна покана за НАТО

Канал5 - 12.07.2018

Дојдоа на власт со ветување за подобар живот и повисоки плати. Кога доаѓаа на власт пак беа најгласни дека додека немало правда немало мир, не се колебаа да ги злоупотребат семејните и другите лични трагедии.

Мицкоски: Мицкоски: Нема ниту датум за преговори со ЕУ, ниту безусловна покана за НАТО, имаме неспособна влада!

Фокус - 12.07.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицоски во свое видео обраќање им се обрати на граѓаните и ги повика во недела на протест во Кавадарци. „ВМРО-ДПМНЕ ќе продолжи да се бори со сите свои сили против ова зло кое што го живее секој еден граѓанин.

Мицкоски повика на протест во Кавадарци

Локално - 12.07.2018

Дојдоа на власт со ветување за подобар живот и повисоки плати. Кога доаѓаа на власт пак беа најгласни дека додека немало правда немало мир, не се колебаа да ги злоупотребат семејните и другите лични трагедии.

Мицкоски повика на протест в недела во Кавадарци

МКД - 12.07.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку видео обраќање денеска повика на протестен марш во Кавадарци, в недела, обвинувајќи ја власта дека деградира цел еден систем. „Дојдоа на власт со ветување за подобар живот и повисоки плати.

Мицкоски повикува на протести во недела во Кавадарци

iPortal - 12.07.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицоски во свое видео обраќање им се обрати на граѓаните и ги повика во недела на протест во Кавадарци. „ВМРО-ДПМНЕ ќе продолжи да се бори со сите свои сили против ова зло кое што го живее секој еден граѓанин.

Мицкоски: Нема ниту датум за преговори со ЕУ, ниту безусловна покана за НАТО

Мета - 12.07.2018

Нема ниту датум за преговори со ЕУ, ниту безусловна покана за НАТО затоа што имаме неспособна влада, повикувам на протест во Кавадарци, в недела во 13 часот, порача претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во видео обраќање.

Мицкоски повика на протест во Кавадарци (видео)

AKO - 12.07.2018

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, повика на нов протест. Тој ја критикуваше актуелната власт и тврди дека таа манипулира со поканите за ЕУ и НАТО: ,,Животот, личните трагедии, зацрнетите семејства не им се така атрактивни и важни како ...

В недела протест во Кавадарци: Нема ниту датум за преговори со ЕУ, ниту безусловна покана за НАТО (видео)

Република - 12.07.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во своето видео обраќање истакна дека дошле на власт со ветување за подобар живот и повисоки плати. -Кога доаѓаа на власт пак беа најгласни дека додека немало правда немало мир, не се колебаа да ги ...

Мицкоски повикува на протест: Нема ниту датум за преговори со ЕУ, ниту безусловна покана за НАТО

Шеталиште - 12.07.2018

„Дојдоа на власт со ветување за подобар живот и повисоки плати. Кога доаѓаа на власт пак беа најгласни дека додека немало правда немало мир, не се колебаа да ги злоупотребат семејните и другите лични трагедии.