TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пукање пред Градска болница – влетал со „голф“, па извадил пиштол

Вечер Прес - 14.01.2021

Пукање пред болницата „Свети Климент Охридски“ во центарот на Скопје, односно поранешната Градска болница ги вознемири попладнево жителите на Центар. Едно лице е повредено и веднаш хоспитализирано, пренесува Локално.

ВИДЕО: Пукање пред Градска, откако претходно влетал со автомобил

А1 On

МВР со детали за пукањето во Скопје - две лица со повреди донесени во Градска болница

Press24

(ВИДЕО) Пукање пред Градска болница, има повредeни

ММС

ФОТО: Пукање пред Градска болница - влетал со „голф“, па извадил пиштол

Press24

Расправија претходела на пукањето – МВР со детали за инцидентот по кој двајца повредени завршија во Градска

Република

Расправија претходела на пукањето – МВР со детали за инцидентот по кој двајца повредени завршија во Градска

Скопје инфо

Сител Макфакс

ДРАМА ПРЕД ГРАДСКА БОЛНИЦА: Со Голф 5 влетал во болницата па им вперил пиштол на полицајците, едно лице е рането

Акцент - 14.01.2021

Денеска возило марка Голф 5 влетало во градската болницата во Скопје, а потоа и едно лице извадило пиштол и го вперило во полицијата. Како што дознава Вечер, се работи за нерасчистени сметки помеѓу две семејства, по што имало обид за убиство во ...

Хаос пред Градска болница: Со пиштол се заканувал на полиција, едно лице е рането (ФОТО)

Нетпрес

Со голф влетал во Градската болница, па им извадил пиштол на полицајците

+инфо

Влетал со Голф 5 кај Градска и вперил пиштол во полицијата, едно лице е рането

Точка

ПРЕД ГРАДСКА БОЛНИЦА Е ХАОТИЧНО - еве до што доведоа нерасчистени сметки меѓу две семејства

Фактор

Престрелка во Цементара, драма кај Градска

24Инфо

Гужва пред Градска: Од Голф 5 извадиле пиштол на полицајци

Локално

Во Центар Курир Вечер Скопје инфо Мак. Весник Независен

Метеж пред поранешната Градска болница, двајца повредени по престрелка

360 степени - 14.01.2021

Две лица се повредени и пренесени во Клиниката по хируршки болести „Св. Наум Охридски“ (поранешна Градска болница) откако во деловен објект во село Љубош бил нарушен јавниот ред и мир при што било употребено и огнено оружје.

ВИДЕО: Престрелка во Скопје - силно полициско обезбедување пред Градската болница

Press24

Две повредени лица пренесени во Клиниката по хируршки болести „Св.Наум Охридски“ по инцидент во Љубош

Опсервер

Две повредени лица пренесени во Клиниката по хируршки болести „Св.Наум Охридски“ по инцидент во Љубош

Бриф

Двајца повредени по престрелка во Љубош, потоа се бркале до Градска

Кајгана

Детали за пукањето во Љубош: Полицијата го заплени оружјето и возилата

Република

Автомобил со скршено стакло и пиштол оставени пред Градска - нови детали за пукањето

Press24

Денешен Вечер

Зголемено полициско присуство пред болницата „Св. Наум Охридски“, искршено возило, до него пиштол (ФОТО+ВИДЕО)

ТВ21 - 14.01.2021

Неколку минути после пладне денеска возило оштетено на едната врата и со искршено стакло се појавило пред болницата „Свети Наум Охридски“ во центарот на Скопје, односно поранешната Градска болница, а до него има и пиштол, јавува репортерот на ТВ21 ...

(ВИДЕО ТВ 21) Пукање пред болницата „Св. Наум Охридски“ во центарот на Скопје

Скопје1

Пукање пред болницата „Св. Климент Охридски“ во центарот на Скопје (ФОТО+ВИДЕО)

Курир

Пукање пред болницата „Св. Климент Охридски“ во центарот на Скопје

Пулс24

ПУКАЊЕ ПРЕД ГРАДСКА (Видео)

Вечер

Метеж пред поранешна градска болница – донесени ранети мажи, претходеле пукотници во Љубош

Канал5 - 14.01.2021

Метеж пред поранешната градска болница спроти Собранието. Неофицијално, имало и пукотници. Влезот на болницата е блокиран од полиција. Од автомобил со скршени стакла биле донесени двајца ранети мажи, вперено оружје и кон полицијата?! Болницата ...

Метеж пред поранешна градска болница – ранет маж донесен во болницата

Канал5