TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ПСЖ „распука“ против Монпеље, Б. Менхенгладбах и го зеде скалпот на Б. Дортмунд (видео)

OhridNews - 22.01.2021

Дрим тимот на Пари Сент Жермен предводен од Маурицио Почетино го запоседна врвот во француска Прва лига, после убедливиот триумф над Монпеље со 4-0, на домашен терен. Гостите на „Паркот на Принцовите“ со голем пех се соочија уште во 20-та минута, ...

Монпелје со 10 играчи недораснат ривал за ПСЖ (ВИДЕО)

Sport 1 - 22.01.2021

ПСЖ оствари убедлива победа од 4-0 против Монпелје во рамки на 21.коло во Лига 1. Можеби клучниот момент на натпреварот се случи во 19-тата минута, кога гостинскиот голман Јонас Омлин го фаулираше Килијан Мбапе надвор од шеснаесетникот.

Мбапе, Нејмар и Икарди дадоа три гола за три минути, ПСЖ го „здроби“ Монпелје

TopSport - 22.01.2021

Пари Сен-Жермен се одвои на три поени од Лил на врвот на табелата во Франција, откако лесно со 4:0 ги совлада Монпелје во меч од 21. коло во Лига 1. Текот на мечот беше утврден уште во 19.

Ова ретко се гледа: ПСЖ постигна три гола за 190 секунди! (Видео)

Дерби - 22.01.2021

ПСЖ многу полесно од очекувањата се справи во дерби пресметката со Монпелје, а значајна улога за тоа одигра и гостинскиот голман кој направи глупост и ги остави соиграчите на цедило цели 70 минути.

ВИДЕО: ПСЖ е поим за моќ – му даде ТРИ гола во 180 секунди на Монпелје

Gol.mk - 22.01.2021

Францускиот фудбалски првак Пари Сен Жермен ја продолжи добрата серија со Маурисио Почетино и на домашен терен го декласира Монпелје (4-0), со што го задржа врвот во француската Лига 1. Извештај од натпреварот: „Светците“ и пред мечот важеа за ...

ВИДЕО: Мбапе одговори со два гола на критиките на Покетино, ПСЖ убедлив против Монпеље

Дриблинг - 22.01.2021

Актуелниот шампион на Франција, ПСЖ ја искористи предноста на теренот по исклучувањето на Омлин во 19 минута совладувајќи го десеткуваниот Монпеље со 4:0 во 21 коло од Лига 1. Мбапе постигна два гола, по еден Икарди и Нејмар во третата победа во ...

Пари Сен Жермен си поигра со Монпелје (ВИДЕО)

Екипа - 22.01.2021

Пари Сен Жермен стигна до нова победа во француската Лига 1, откако во премиерниот меч од 21. коло го декласираше Монпелје со 4-0. Клучниот момент се случи во 19. минута кога голманот на гостите Омлин направи фаул над Килијан Мбапе по кој доби ...

Што може Мбапе? Го избрка голманот, смени уште двајца играчи и постигна гол (Видео)

Спортманија - 22.01.2021

Уште еднаш презентираше колку е брз и вешт фудбалер Килијан Мбапе и буквално ги уби надежите на Монпелје за подвиг против Пари Сен Жермен со два спектакуларни потези, при кои уште еднаш покажа колку е моќен и брз фудбалер. Во 19.

Мбапе, Нејмар и Икарди дадоа три гола за три минути, ПСЖ го „здроби“ Монпелје

Макфакс - 22.01.2021

Пари Сен-Жермен се одвои на три поени од Лил на врвот на табелата во Франција, откако лесно со 4:0 ги совлада Монпелје во меч од 21. коло во Лига 1. Текот на мечот беше утврден уште во 19.