TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Филмско бегство на автопатот Гевгелија – Скопје: Возачот скокнал на автопат, комбето излетало во провалија, повредени ...

ТВ21 - 19.07.2019

Филмско бегство денеска попладне се случи на автопатот Гевгелија – Скопје, при што се повредени 33 мигранти. Имено, комбето во кое биле превезувани мигрантите било следено од полиција, по што возачот го забележал тоа, се префрлил на совозачкото ...

Се врши увид на местото каде попладнево во сообраќајна несреќа се повредени 33 мигранти

24 Вести - 19.07.2019

Се врши увид на местото каде попладнево во сообраќајна несреќа се повредени 33 мигранти. Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со екипа од Министерството за внатрешни работи врши увид на местото викано Пржедски споменик, ...

(Фото) Комбе со 33 мигранти паднало во провалија кај Демир Капија

24Инфо - 19.07.2019

Јавен обвинител од ОЈО Кавадарци заедно со полициска екипа во моментов вршат увид на местото викано Пржедски споменик, на потегот меѓу Демир Капија и Прилеп, каде попладнево се преврте комбе во кое биле превезувани мигранти, информира ОЈО.

Повредени 33 мигранти, се превртело комбето во кое се превезувале

Сител - 19.07.2019

Триесет и три мигранти се повредени во сообраќајна несреќа што попладнево се случи на патот Демир Капија-Прилеп. Сообраќајката се случила на местото викано Прждески споменик, на потегот меѓу Демир Капија и Прилеп, соопшти Јавното обвинителство.

Се врши увид на местото каде попладнево во сообраќајна несреќа се повредени 33 мигранти

Скопје1 - 19.07.2019

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со екипа од Министерството за внатрешни работи врши увид на местото викано Пржедски споменик, кој се наоѓа на потегот меѓу Демир Капија и Прилеп, каде попладнево се преврте комбе во ...

Комбе полно со мигранти паднало во провалија, повредени 33 лица

Слободен Печат - 19.07.2019

Се врши увид на местото каде попладнево во сообраќајна несреќа се повредени 33 мигранти. Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со екипа од Министерството за внатрешни работи врши увид на местото викано Пржедски споменик, ...

Повредени 33 мигранти, се превртело комбето откако шоферот скокнал и го оставил возилото без управување

Локално - 19.07.2019

Триесет и три мигранти се повредени во сообраќајна несреќа што попладнево се случи на патот Демир Капија-Прилеп. Сообраќајката се случила на местото викано Прждески споменик, на потегот меѓу Демир Капија и Прилеп, соопшти Јавното обвинителство.

Тешка сообраќајка во Македонија: Возачот скокнал од комбето во провалија, повредени 33 лица

Press24 - 19.07.2019

Се врши увид на местото каде попладнево во сообраќајна несреќа се повредени 33 мигранти, соопштуваат од Јавното обвинителство. Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со екипа од Министерството за внатрешни работи врши увид ...

Повредени 33 мигранти, се превртело комбето во кое се превезувале

Нова ТВ - 19.07.2019

Триесет и три мигранти се повредени во сообраќајна несреќа што попладнево се случи на патот Демир Капија-Прилеп. Сообраќајката се случила на местото викано Прждески споменик, на потегот меѓу Демир Капија и Прилеп, соопшти Јавното обвинителство.

Повредени 33 мигранти на патот Демир Капија-Прилеп, се превртело комбето во кое се превезувале

Независен - 19.07.2019

Триесет и три мигранти се повредени во сообраќајна несреќа што попладнево се случи на патот Демир Капија-Прилеп. Сообраќајката се случила на местото викано Прждески споменик, на потегот меѓу Демир Капија и Прилеп, соопшти Јавното обвинителство.

ХАОС НА МАКЕДОНСКИТЕ ПАТИШТА – Повредени 33 лица кај Прилеп

Магазин - 19.07.2019

Триесет и три мигранти се повредени во сообраќајна несреќа што попладнево се случи на патот Демир Капија-Прилеп. Сообраќајката се случила на местото викано Прждески споменик, на потегот меѓу Демир Капија и Прилеп, соопшти Јавното обвинителство.

Шоферот скокнал, комбето само се движело 40 метри и паднало во провалија, повредени 33 мигранти во Македонија

Курир - 19.07.2019

Триесет и три мигранти се повредени во сообраќајна несреќа што попладнево се случи на патот Демир Капија-Прилеп. Сообраќајката се случила на местото викано Прждески споменик, на потегот меѓу Демир Капија и Прилеп, соопшти Јавното обвинителство.

Повредени 33 мигранти, се превртело комбето во кое се превезувале

Канал5 - 19.07.2019

Триесет и три мигранти се повредени во сообраќајна несреќа што попладнево се случи на патот Демир Капија-Прилеп. Сообраќајката се случила на местото викано Прждески споменик, на потегот меѓу Демир Капија и Прилеп, соопшти Јавното обвинителство.

Повредени 33 мигранти, се превртело комбето во кое се превезувале

MTM - 19.07.2019

Триесет и три мигранти се повредени во сообраќајна несреќа што попладнево се случи на патот Демир Капија-Прилеп.Сообраќајката се случила на местото викано Прждески споменик, на потегот меѓу Демир Капија и Прилеп, соопшти Јавното обвинителство.

Превезувал 33 мигранти, скокнал, комбето кое се превртело, има тешко повредени

МКД - 19.07.2019

Триесет и три мигранти се повредени во сообраќајна несреќа што попладнево се случи на патот Демир Капија-Прилеп. Сообраќајката се случила на местото викано Прждески споменик, на потегот меѓу Демир Капија и Прилеп, соопшти Јавното обвинителство.

Скокнал од комбе во движење во кое превезувал мигранти, завршиле во провалија со тешки повреди

Фокус - 19.07.2019

Триесет и три мигранти се повредени во сообраќајна несреќа што попладнево се случи на патот Демир Капија-Прилеп. Сообраќајката се случила на местото викано Прждески споменик, на потегот меѓу Демир Капија и Прилеп, соопшти Јавното обвинителство.

Повредени 33 мигранти, се превртело комбето во кое се превезувале

ММС - 19.07.2019

Според првичните информации, возачот, 24-годишен велешанец, ги превезувал мигрантите во комбе марка „мерцедес” со скопски регистарски ознаки во сопственост на лице од Арачиново. Движејќи се на автопат од Гевгелија во правец кон Скопје, возачот ...

Скокнал од комбето, комбето паднало во провалија, повредени 34 лица кај Прилеп

+инфо - 19.07.2019

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со екипа од Министерството за внатрешни работи врши увид на местото викано Пржедски споменик, кој се наоѓа на потегот меѓу Демир Капија и Прилеп, каде попладнево се преврте комбе во ...

33 мигранти повредени во сообраќајка попладнево, возачот скокнал од комбе во движење за да избега од полиција, па ...

Либертас - 19.07.2019

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со екипа од Министерството за внатрешни работи врши увид на местото викано Пржедски споменик, кој се наоѓа на потегот меѓу Демир Капија и Прилеп, каде попладнево се преврте комбе во ...

Возачот скокнал, комбето само се движело 40 метри, паднало во провалија, повредени 33 мигранти

Денешен - 19.07.2019

Според првичните информации, возачот, 24-годишен велешанец, ги превезувал мигрантите во комбе марка „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки во сопственост на лице од Арачиново. Движејќи се на автопат од Гевгелија во правец кон Скопје, возачот ...

Повредени 33 мигранти, се превртело комбето во кое се превезувале

1tv - 19.07.2019

Триесет и три мигранти се повредени во сообраќајна несреќа што попладнево се случи на патот Демир Капија-Прилеп. Сообраќајката се случила на местото викано Прждески споменик, на потегот меѓу Демир Капија и Прилеп, соопшти Јавното обвинителство.

Се превртело комбе полно со мигранти, повредени се 33 луѓе

Макфакс - 19.07.2019

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со екипа од Министерството за внатрешни работи врши увид на местото викано Пржедски споменик, кој се наоѓа на потегот меѓу Демир Капија и Прилеп, каде попладнево се преврте комбе во ...

Повредени 33 мигранти, се превртело комбето во кое се превезувале

Р.С.Европа - 19.07.2019

Триесет и три мигранти се повредени во сообраќајна несреќа што попладнево се случи на патот Демир Капија-Прилеп. Сообраќајката се случила на местото викано Прждески споменик, на потегот меѓу Демир Капија и Прилеп, соопшти Јавното обвинителство.

Комбе со 33 мигранти паднало во провалија кај Демир Капија, возачот скокнал на автопатот

Вечер - 19.07.2019

Триесет и три мигранти се повредени во сообраќајна несреќа што попладнево се случи на патот Демир Капија-Прилеп. Сообраќајката се случила на местото викано Прждески споменик, на потегот меѓу Демир Капија и Прилеп, соопшти Јавното обвинителство.

Полицијата врши увид на местото каде попладнево во сообраќајна несреќа се повредени 33 мигранти

Н.Македонија - 19.07.2019

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со екипа од Министерството за внатрешни работи врши увид на местото викано Пржедски споменик, кој се наоѓа на потегот меѓу Демир Капија и Прилеп, каде попладнево се преврте комбе во ...

Повредени 33 мигранти, се превртело комбето во кое се превезувале

Нетпрес - 19.07.2019

Според првичните информации, возачот, 24-годишен велешанец, ги превезувал мигрантите во комбе марка „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки во сопственост на лице од Арачиново. Движејќи се на автопат од Гевгелија во правец кон Скопје, возачот ...

Тешка несреќа кај Демир Капија: Возачот скокнал од комбето во движење, мигрантите летнале во провалија

PressingTV - 19.07.2019

Според првичните информации, возачот, 24-годишен велешанец, ги превезувал мигрантите во комбе марка „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки во сопственост на лице од Арачиново. Движејќи се на автопат од Гевгелија во правец кон Скопје, возачот ...

Во превртено комбе на патот Демир Капија - Прилеп повредени 33 мигранти

MakPress - 19.07.2019

Триесет и три мигранти се повредени во сообраќајна несреќа што попладнево се случи на патот Демир Капија-Прилеп. Сообраќајката се случила на местото викано Прждески споменик, на потегот меѓу Демир Капија и Прилеп, соопшти Јавното обвинителство.

JO: Увид во сообраќајната несреќа во која се повредени 33 мигранти

Телма - 19.07.2019

Се врши увид на местото каде попладнево во сообраќајна несреќа се повредени 33 мигранти Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со екипа од Министерството за внатрешни работи врши увид на местото викано Пржедски споменик, ...

Повредени 33 мигранти, се превртело комбето во кое се превезувале

Пулс24 - 20.07.2019

Триесет и три мигранти се повредени во сообраќајна несреќа што вчера попладне се случи на патот Демир Капија-Прилеп. Сообраќајката се случила на местото викано Прждески споменик, на потегот меѓу Демир Капија и Прилеп, соопшти Јавното обвинителство.

Повредени 33 мигранти, се превртело комбето во кое се превезувале

Опсервер - 20.07.2019

Според првичните информации, возачот, 24-годишен велешанец, ги превезувал мигрантите во комбе марка „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки во сопственост на лице од Арачиново. Движејќи се на автопат од Гевгелија во правец кон Скопје, возачот ...