TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Прекршувања на полицискиот час забележани и од лица во самоизолација

Алсат-М - 09.04.2020

И синоќа се регистрирани десетици случаи на непочитување на владините мерки од страна на граѓаните. Министерството за внатрешни работи соопшти дека на државно ниво 97 лица го прекршиле полицискиот час, од кои 62 лица се приведени, 10 се ...

Како да не се здебелиме додека сме во изолација, а да не гладуваме?

Fashionel - 09.04.2020

Низ интернет просторот постојано налетуваме на шеги како после изолацијта ќе бидеме непрепознатливи и сите ќе имаме по некој килограм повеќе. Но, не мора да е така. Потребно е само да сме малку дисциплинирани и да не се опуштаме со тоа што сме дома, ...

По два дена повторно нарушување на полицискиот час во Тетовско

Алсат-М - 09.04.2020

Откако поминаа два дена без нарушување на ограничувањето на движењето, тетовската полицијата денеска соопшти дека има регистрирано три лица кои се движеле за време на полицискиот час. Од 21 март, кога е воведен полицискиот час вкупно 98 лица се ...

Во Полог 5 лица ја прекршиле одлуката за ограничено движење

Gostivarpress.mk - 09.04.2020

Во периодот од 07.00 часот на 08.04. до 07.00 часот на 09.04.2020, на подрачјето на СВР Тетово вкупно 5 лица ја прекршиле одлуката за ограничено движење (ТЕ-3 и ГВ-2), кои веднаш се лишени и задржани и на кои ќе им бидат изготвени соодветни ...

Забраната за движење ја прекршиле 97 лица, скопјанец агресивно се однесувал кон полицијата

Макфакс - 09.04.2020

Во текот на изминатото деноноќие во кое на сила стапи построг полициски час, односно забрана за движење од 16 до 5 часот наутро, на територијата на целата држава истата ја прекршиле 97 лица, при што приведени се 62, а за останатите се земени ...

По зголемувањето на полицискиот час: 97 лица не ја почитувале мерката, приведени 62 од нив

Курир - 09.04.2020

Од вчера на целата територија на државата започна да се применува ограничување на движењето во периодот од 16:00 до 05:00 часот. Во текот на изминатото деноноќие: ◾ Вкупно 97 лица не ја почитувале мерката за ограничување на движењето, од нив 5 се ...

Тешко ни е во изолација? Потресна приказна на една Македонка која испраќа моќна порака до сите – „Зборувај ми за ...

Екран - 08.04.2020

Скопјанката Симона Арсовска ја отвори својата душа на Фејсбук и испрати трогателна, но силна порака до сите. Откако ќе ја прочитате, поинаку ќе гледате на изолацијата на која, поради коронавирусот, сме принудени.

МВР: Во изминатите 24 часа 35 граѓани го прекршиле полицискиот час

Press24 - 08.04.2020

во текот на изминатото деноноќие, 35 граѓани биле фатени како го прекршуваат полицискиот час. Од нив, според евиденцијата на МВР, 19 биле приведени, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат пријави за сите.

Досега 533 граѓани добиле кривични пријави за непочитување на самоизолацијата и полицискиот час

Мета - 08.04.2020

Движењето надвор за време на полицискиот час и непочитувањето на мерките за самоизолација и карантин доведе до тоа 533 граѓани да добијат кривични пријави со вкупна вредност од неколку стотици илјади евра.

На подрачјето на СВР Велес тројца го пртекршиле полицискиот час, зголемен бројот на лица се во самоизолација

Опсервер - 08.04.2020

Велес, 8 април 2020 () – На подрачјето на СВР Велес во кое се вклучени општините Велес, Кавадарци и Неготино, синоќа тројца кавадарчани не го почитивале полицискиот час. Против нив СВР Велес ќе превземе санкции.

На подрачјето на Гостивар 55 лица се во домашна изолација, во Маврово 220 во државен карантин

Gostivarpress.mk - 08.04.2020

Во периодот од 7 часот на 7 април до 7 часот на 8 април, на подрачјето на СВР Тетово ниту едно лице не ја прекршило одлуката за ограничено движење и нема лишени од слобода и задржани лица, соопшти полицијата.

Што прават нашите познати мажи во изолација: Кој се досадува, кој прави ручек

Фактор - 08.04.2020

Дали е ова време кога се враќаме повторно на себе си, кога дома во изолација имаме можност да размислиме за многу нешта кои во други ситуации не ги ни забележуваме? Да, дома сме скоро сите, состојбата е вонредна, полициски час, карантин...

Полицискиот час го прекршиле 35 граѓани, 19 приведени

24Инфо - 08.04.2020

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот (7/8.04) по однос на забраната за движење евидентирано е дека текот на изминатите 24 часа на ниво на целата држава 35 лица не ја почитувале забраната за движење, при што ...

МВР: Полицискиот час го прекршиле 35 лица, приведени се 19

МКД - 08.04.2020

Во текот на изминатото деноноќие на ниво на целата држава 35 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 19 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки, информира МВР.

МВР: 35 лица не ја почитувале забраната, 19 лица приведени

ТВ21 - 08.04.2020

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот (7/8.04) по однос на забраната за движење евидентирано е дека текот на изминатите 24 часа на ниво на целата држава 35 лица не ја почитувале забраната за движење, при што ...

На 67 лица издадени решенија за изолација, а 84 потпишале изјава за самоизолација

Макфакс - 08.04.2020

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР по однос на забраната за движење евидентирано е дека во текот на изминатите 24 часа на ниво на целата држава 35 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 19 лица, а ...

Вкупно 35 лица не ја почитувале забраната за движење во изминатото деноноќие

4NEWS - 08.04.2020

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот 7/8 април по однос на забраната за движење евидентирано е дека текот на изминатите 24 часа на територија на целата држава вкупно 35 лица не ја почитувале забраната за движење, ...

35 лица го прекршиле полицискиот час, 19 приведени

Р.С.Европа - 08.04.2020

МВР информираше дека во текот на изминатото деноноќие на ниво на целата држава 35 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 19 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки.

Приведени 19 лица за време на полицискиот час

Нетпрес - 08.04.2020

Триесет и пет лица не ја почитувале забраната за движење во изминатите 24 часа, при што приведени се 19 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки, соопшти Министерството за внатрешни работи.

97 лица го прекршиле полицискиот час, приведени 62

Кумановски м. - 08.04.2020

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот (8/9.04) по однос на забраната за движење евидентирано е дека на ниво на целата држава 97 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 62 лица, а за ...

Полицискиот час го прекршиле 35 граѓани, од кои 19 биле приведени

Фокус - 08.04.2020

Во тек на изминатите 24 часа на ниво на целата држава 35 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 19 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки, велат од МВР.

Изминатото деноноќие 35 лица не го почитувале полицискиот час

А1 On - 08.04.2020

Во тек на изминатите 24 часа на ниво на целата држава 35 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 19 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки, велат од МВР.

Изминатото деноноќие 35 лица не го почитувале полицискиот час

ММС - 08.04.2020

Во тек на изминатите 24 часа на ниво на целата држава 35 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 19 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки, велат од МВР.

Изминатото деноноќие 35 лица не го почитувале полицискиот час

Опсервер - 08.04.2020

Скопје, 8 април 2020 () – Во тек на изминатите 24 часа на ниво на целата држава 35 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 19 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки, велат од МВР.

Вкупно 35 лица не ја почитувале забраната за движење во изминатото деноноќие

Frontline - 08.04.2020

Две лица не ја почитувале мерката за самоизолација. Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот 7/8 април по однос на забраната за движење евидентирано е дека текот на изминатите 24 часа на територија на целата држава ...

Изминатото деноноќие 35 лица не го почитувале полицискиот час

Либертас - 08.04.2020

Во тек на изминатите 24 часа на ниво на целата држава 35 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 19 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки, велат од МВР.

35 лица не го почитувале полицискиот час

Република - 08.04.2020

Во тек на изминатите 24 часа на ниво на целата држава 35 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 19 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки, велат од МВР.

Ноќеска 35 луѓе не го почитувале полицискиот час

Независен - 08.04.2020

Фото: Б. Грданоски Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР по однос на забраната за движење евидентирано е дека текот на изминатите 24 часа на ниво на целата држава 35 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени ...

На 67 лица издадени решенија за изолација, а 84 потпишале изјава за самоизолација

Точка - 08.04.2020

Во текот на изминатото деноноќие, според статистиката на МВР по однос на забраната за движење, евидентирано е дека во текот на изминатите 24 часа на ниво на целата држава 35 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 19 лица, а ...

МВР: 35 лица не ја почитувале забраната, 19 лица приведени

4NEWS - 08.04.2020

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот (7/8.04) по однос на забраната за движење евидентирано е дека текот на изминатите 24 часа на ниво на целата држава 35 лица не ја почитувале забраната за движење, при што ...

Изминатото деноноќие 35 лица не го почитувале полицискиот час

CivilMedia - 08.04.2020

Во тек на изминатите 24 часа на ниво на целата држава 35 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 19 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки, велат од МВР.

19 граѓани приведени- го прекршиле полицискиот час

Вечер - 08.04.2020

Во тек на изминатите 24 часа на ниво на целата држава 35 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 19 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки, велат од МВР.

Во Битола три лица го прекршиле полицискиот час, а 14 се во самоизолација

Тера - 08.04.2020

Три лица во Битола го прекршиле полицискиот час во изминатото деноноќие. Од нив двете лица се над 67 години, а едното лице спаѓа во категоријата на останати граѓани, соопшти полицијата. Во Прилеп 5 лица го прекршиле полицискиот час, сите спаѓаат во ...

Обновено: Кривична за охриѓанец кој не почитувал полициски час, кражба во киоск

OhridNews - 08.04.2020

16.07 Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „непостапување според здравствени прописи за време на епидемија“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против 55-годишен жител на Изминатово деноноќие, во периодот од 07.00 часот на ...

На подрачјето на СВР Велес тројца го пртекршиле полицискиот час, зголемен бројот на лица се во самоизолација

Press24 - 08.04.2020

На подрачјето на СВР Велес во кое се вклучени општините Велес, Кавадарци и Неготино, синоќа тројца кавадарчани не го почитивале полицискиот час. Против нив СВР Велес ќе превземе санкции. Заклучно со денеска, на истото подрачје 46 лица се во ...

Во последните 24 часа 35 лица  не ја почитувале забраната за движење

Скопје1 - 08.04.2020

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот (7/8.04) по однос на забраната за движење евидентирано е дека текот на изминатите 24 часа на ниво на целата држава 35 лица не ја почитувале забраната за движење, при што ...

На подрачјето на СВР Велес тројца го пртекршиле полицискиот час, зголемен бројот на лица се во самоизолација

А1 On - 08.04.2020

На подрачјето на СВР Велес во кое се вклучени општините Велес, Кавадарци и Неготино, синоќа тројца кавадарчани не го почитивале полицискиот час. Против нив СВР Велес ќе превземе санкции. Заклучно со денеска, на истото подрачје 46 лица се во ...

На подрачјето на СВР Велес тројца го прекршиле полицискиот час, зголемен бројот на лица во самоизолација

Либертас - 08.04.2020

– На подрачјето на СВР Велес во кое се вклучени општините Велес, Кавадарци и Неготино, синоќа тројца кавадарчани не го почитивале полицискиот час. Против нив СВР Велес ќе превземе санкции.

На подрачјето на СВР Велес тројца го пртекршиле полицискиот час, зголемен бројот на лица се во самоизолација

Канал5 - 08.04.2020

На подрачјето на СВР Велес во кое се вклучени општините Велес, Кавадарци и Неготино, синоќа тројца кавадарчани не го почитивале полицискиот час. Против нив СВР Велес ќе превземе санкции. Заклучно со денеска, на истото подрачје 46 лица се во ...

На 67 лица издадени решенија за изолација, а 84 потпишале изјава за самоизолација

Centar - 08.04.2020

Во текот на изминатото деноноќие, според статистиката на МВР по однос на забраната за движење, евидентирано е дека во текот на изминатите 24 часа на ниво на целата држава 35 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 19 лица, а ...

35 лица не ја почитувале забраната за движење

MakPress - 08.04.2020

Во тек на изминатите 24 часа на ниво на целата држава 35 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 19 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки, велат од МВР.

Полицискиот час не го почитувале 35 лица, приведени 19

еМагазин - 08.04.2020

Во тек на изминатите 24 часа на ниво на целата држава 35 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 19 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки, информираат од МВР.

На подрачјето на СВР Велес тројца го пртекршиле полицискиот час, зголемен бројот на лица се во самоизолација

MakPress - 08.04.2020

На подрачјето на СВР Велес во кое се вклучени општините Велес, Кавадарци и Неготино, синоќа тројца кавадарчани не го почитивале полицискиот час. Против нив СВР Велес ќе превземе санкции. Заклучно со денеска, на истото подрачје 46 лица се во ...

На 67 лица издадени решенија за изолација, а 84 потпишале изјава за самоизолација

Скопје инфо - 08.04.2020

Во текот на изминатото деноноќие, според статистиката на МВР по однос на забраната за движење, евидентирано е дека во текот на изминатите 24 часа на ниво на целата држава 35 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 19 лица, а ...

Приведени 62 лица, за време на полицискиот час

Локално - 09.04.2020

Од вчера на целата територија на државата започна да се применува ограничување на движењето во периодот од 16:00 до 05:00 часот. Во текот на изминатото деноноќие, вкупно 97 лица не ја почитувале мерката за ограничување на движењето, од нив 5 се лица ...

97 лица не го почитувале полицискиот час, приведени 62 од нив

Нетпрес - 09.04.2020

Од вчера на целата територија на државата започна да се применува ограничување на движењето во периодот од 16:00 до 05:00 часот. Во текот на изминатото деноноќие: ◾ Вкупно 97 лица не ја почитувале мерката за ограничување на движењето, од нив 5 се ...

Приведени 62 лица, за време на полицискиот час

Република - 09.04.2020

Од вчера на целата територија на државата започна да се применува ограничување на движењето во периодот од 16:00 до 05:00 часот. Во текот на изминатото деноноќие, вкупно 97 лица не ја почитувале мерката за ограничување на движењето, од нив 5 се лица ...

Чулев: Во изминатите 24 часа 97 лица не го почитувале полицискиот час, приведени 62 од нив

Press24 - 09.04.2020

Од вчера на целата територија на државата започна да се применува ограничување на движењето во периодот од 16:00 до 05:00 часот, напиша министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на Фејсбук.

97 лица не ја почитувале забраната за движење, приведени се 62 лица

Сител - 09.04.2020

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот (8/9.04) по однос на забраната за движење евидентирано е дека на ниво на целата држава 97 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 62 лица, а за ...