TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Двајца браќа од Белорусија добија смртна казна поради брутално убиство на поранешната учителка (ВИДЕО)

Канал5 - 14.01.2020

Двајца браќа на возраст од 19 и 21 година се осудени на смрт за бруталното убиство на нивната поранешна учителка во Белорусија, последната земја во Европа што не ја укина смртната казна. Станислав Костјук (19) и неговиот брат Илија (21) треба да ...

Последната европска држава која ја нема укинато смртната казна: Младите браќа добија морничава пресуда поради страшното ...

Точка - 14.01.2020

Двајца браќа на возраст од 19 и 21 година се осудени на смрт поради бруталното убиство на својата поранешна професорка во Белорусија, последната европска земја која ја нема укинато смртната казна.

Белоруските браќа-монструми осудени на смртна казна за убиство на бившата наставничка

Таратур - 15.01.2020

19-годишниот Станислав Костјук и неговиот 21-годишен брат Илија, од Белорусија, се осудени на смртна казна заради бруталното убиство на нивната бивша учителка. Станислав и Илија треба да бидат егзекутирани со куршум во задниот дел на главата по ...