TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Власта и опозицијата се препукуваат чии советници се поскапи и побројни

Либертас - 16.05.2018

Кој има подолга листа на советници и за колку се поскапи тие на Груевски, од лицата кои сега го советуваат премиерот Зоран Заев. Советниците и денеска тема на препукување меѓу Власта и опозицијата.

Заев прифаќа тв дуел со Мицкоски

24 Вести - 16.05.2018

Премиерот е подготвен во секое време да дебатира на лидерски ТВ дуел со Христијан Мицкоски, само треба да се прецизира времето и локацијата. Отвореноста е основниот принцип на работа на Зоран Заев, изјави портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски.

По МТВ и Канал 5 се нуди за дуелот Заев-Мицкоски

+инфо - 16.05.2018

По МТВ и телевизијата Канал 5 објави дека се нуди да организира телевизиски дуел меѓу лидерите на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Христијан Мицкоски. Дуелот би бил организиран во рамки на емисијата „Само вистина“, а би траел меѓу два и три часа, ...

Заев прифати ТВ дуел со Мицкоски

Телма - 16.05.2018

Премиерот Заев ја прифати поканата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за телевизиски дуел. Останува да се договори терминот и медиумот на кој ќе се соочат. Ова ќе биде прв дуел на лидери на партии после 20 години.

Лидерско соочување – наскоро ТВ дуел помеѓу Заев и Мицкоски

Шеталиште - 16.05.2018

Откако Христијан Мицкоски, лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ синоќа, по завршувањето на седницата на партискиот Централен комитет, излезе со барање за ТВ дуел со премиерот Заев, премиерот ја прифати поканата.

Прво лидерско соочување по 16 години - Заев ја прифати ,,фрлената ракавица‘‘ од Мицковски за ТВ дуел

Сител - 16.05.2018

Премиерот Заев ја прифати поканата на опозицискиот лидер Мицкоски за ТВ дуел. Информацијата утрово ја потврди владиниот портпарол, додавајќи дека отвореноста била еден од основните принципи според кои работи премиерот.

Наскоро ТВ дуел меѓу Заев и Мицкоски

Алсат-М - 16.05.2018

Премиерот Заев ја прифати поканата на лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, за телевизиски дуел. Од Владата велат дека Заев е подготвен за вакви дебати. Мицкоски првично побара тет-а-тет средба со Заев за да биде известен претежно за ...

Мицкоски побара, но сега чека Заев да избере време и место за ТВ-дуел

Макфакс - 16.05.2018

И Заев и Мицкоски велат дека се подготвени подготовени за ТВ-дуел, но оставаат другиот да избере време и место. Од Владата велат дека премиерот е подготвен во секое време и на било која национална телевизија да дебатира на сите теми од интерес за ...

Дуелот на Заев и Мицкоски ќе биде на една од националните телевизии, треба да се прецизираат времето и местото

Фокус - 16.05.2018

Премиерот Зоран Заев е подготвен во секое време и на која било национална телевизија да дебатира на сите теми од интерес за јавноста на евентуален лидерски дуел, кој апсолутно ќе се случи, а останува само да се прецизира времето и локацијата, вели ...

Бошњаковски: Советниците на премиерот Заев чинат трипати помалку од советниците на Груевски

24 Вести - 16.05.2018

Премиерот Заев има 54 советници, кои чинат трипати помалку од советниците кои ги имаше Груевски во периодот од 2010 до 2016 година. Портпаролот на владата Миле Бошњаковски на денешната прес конференција пред новинарите појасни дека не е точна ...

Советниците на Заев чинат три пати помалку од оние на Груевски, башка не биле фантоми

+инфо - 16.05.2018

Премиерот Заев има 54 советници, за кои платите изнесуваат тројно помалку од износот што го трошела поранешната влада за советниците на Никола Груевски. Портпаролот на Владата Миле Бошњаковски на денешната прес конференција појасни дека не е точна ...

МТВ се понуди да го организира ТВ дуелот Заев-Мицкоски

Локално - 16.05.2018

Македонската телевизија денеска ги покани на ТВ-дуел претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Според уредникот на Информативната програма на МТВ, Стојан Трпчевски, двајцата ...

Телевизите започнаа да се нудат за ТВ-дуелот на Заев и Мицкоски

Фактор - 16.05.2018

Откако Христијан Мицкоски, лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, го повика Зоран Заев на дуел, а премиерот ја прифати поканата, стигна и првата понуда од медиумите. Канал 5 упати јавна покана до Заев и Мицкоски преку емисијата „Само Вистина“ со ...

Мицкоски побара, но сега чека Заев да избере време и место за ТВ-дуел

24Инфо - 16.05.2018

И Заев и Мицкоски велат дека се подготвени за ТВ-дуел, но оставаат другиот да избере време и ...

(ВИДЕО) Најава за ТВ дуел меѓу Заев и Мицкоски: Како изгледаше дуелот на Црвенковски и Георгиевски

еМагазин - 16.05.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, го повика на телевизиски дуел премиерот Зоран Заев, а тој ја прифати понудата. Телевизиски дуел од ваков тип македонската јавност не гледала 20 години, или поточно последниот ТВ дуел на лидери на СДСМ и ...

Заев и Мицкоски ќе се соочат на телевизиски дуел

Нова ТВ - 16.05.2018

Премиерот Зоран Заев го прифати предлогот на лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски, наместо во Кабинет, тет а тет средбата да ја одржат пред јавноста, на телевизиски дуел. -Премиерот Зоарн Заев во секое време е подготвен за ТВ дуел во секое време ...

Заев ја прифати фрлената ракавица за ТВ дуел со Мицкоски

А1 On - 16.05.2018

Премиерот Зоран Заев ја прифаќа поканата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за дуел на телевизија, потврдија за МИА од Владата. – Отвореноста е еден од основните принципи според кои работи претседателот на Владата на Република Македионија ...

Можен е ТВ-дуел помеѓу Мицкоски и Заев

Фактор - 16.05.2018

Христијан Мицкоски, лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, го повика премиерот на Македонија, Зоран Заев, на ТВ-дуел, одлука што ја донел на седница на Централниот комитет на партијата што ја води.

Заев прифати ТВ-дуел со Мицкоски

Република - 16.05.2018

Премиерот Зоран Заев ја прифаќа поканата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за дуел на телевизија, потврдија за МИА од Владата. , изјави за МИА портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски.

Мицкоски го повика Заев на ТВ дуел

еМагазин - 16.05.2018

Одговарајќи на на прашањето за можна средба со премиерот Зоран Заев за текот на преговорите за името, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по синоќешната седница на Централниот комитет на партијата, го повика премиерот на телевизиски дуел.

Ќе биде ли македонската јавност сведок на уште еден спектакуларен ТВ дуел меѓу двајца македонски политичари? (ВИДЕО)

Поглед - 16.05.2018

Ако пред 20 години гледачите пред малите ТВ екрани можеа да гледаат ТВ дуел на политичари, па макар истиот да биде со лични навреди на учесниците, денеска ретко кога може да се види дуел меѓu политичар од власта и политичар од опозицијата.

Заев: Ќе откажам состаноци ако треба за да се видиме со Мицкоски

+инфо - 15.05.2018

Премиерот Зоран Заев вчера го барал претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, но тој бил зафатен, по што успеале доцна синоќа да се слушнат и се договориле за денеска повторно да контактираат ако може да се видат уште пред премиерот да ...

ВМРО-ДПМНЕ пука во празно ако не достави докази за бизнисот на Заеви во Обвинителство

+инфо - 15.05.2018

Во Обвинитеството објаснуваат дека согласно Законот за кривична постапка, граѓаните се должни да ги пријават кривичните дела за кои се гони по службена должност, а за кои се известени или за нив дознале на друг начин.

Три телевизии се нудат да го организираат ТВ дуелот Заев-Мицкоски

Фокус - 16.05.2018

Телевизија Канал 5 во дневникот во 18 часот соопшти дека се нуди да организира телевизиски дуел меѓу лидерите на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Христијан Мицкоски. Дуелот би бил организиран во рамки на емисијата „Само вистина“, а би траел меѓу ...

Мицкоски побара, но сега чека Заев да избере време и место за ТВ-дуел

Точка - 16.05.2018

И Заев и Мицкоски велат дека се подготвени за ТВ-дуел, но оставаат другиот да избере време и место. Од Владата велат дека премиерот е подготвен во секое време и на која било национална телевизија да дебатира на сите теми од интерес за јавноста.

Груевски можеби имал повеќе од 91 советник, податоците од 2006-2010 не се обработени

Стандард - 16.05.2018

На редовната прес-конференција, портпаролот на владата Миле Бошњаковски изјави дека можеби ВМРО-ДПМНЕ се во право оти не е точна бројката за советници на поранешниот премиер Никола Груевски што ја објави вчера Владата.

МТВ се понуди да го организира ТВ дуелот Заев-Мицкоски

А1 On - 16.05.2018

Македонската телевизија денеска ги покани на ТВ-дуел претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Според уредникот на Информативната програма на МТВ, Стојан Трпчевски, двајцата ...

Заев ја прифаќа понудата на Мицкоски за телевизиски дуел

Слободен Печат - 16.05.2018

Премиерот Зоран Заев го прифати предлогот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, наместо во Кабинет, тет а тет средбата да ја одржат пред јавноста, на телевизиски дуел. – Премиерот Зоарн Заев во секое време е подготвен за ТВ дуел во секое ...

Заев ја прифати поканата на Мицкоски за ТВ дуел

Фокус - 16.05.2018

Премиерот Зоран Заев ја прифаќа поканата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за дуел на телевизија, потврдија за МИА од Владата. – Отвореноста е еден од основните принципи според кои работи претседателот на Владата на Република Македионија ...

Заев ја прифати фрлената ракавица – ќе се соочи со Мицкоски на ТВ-дуел

Макфакс - 16.05.2018

Премиерот Зоран Заев ја прифати поканата на лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за телевизиски дуел, на кој би дискутирале за актуелните политички прашања во државата. „Премиерот Зоарн Заев во секое време е подготвен за ТВ дуел во секое време ...

„Канал 5“ нуди медумски простор за ТВ дуел Заев-Мицковски

Локално - 16.05.2018

„Канал 5“ телевизија во дневникот во 18 часот соопшти дека се нуди да организира телевизиски дуел меѓу лидерите на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Христијан Мицкоски. Дуелот би бил организиран во рамки на емисијата „Само вистина“, а би траел меѓу ...

Вакво нешто не се случило повеќе од 10 години во Македонија: На која телевизија двајцата лидери ќе го имаат првиот тв ...

Sky - 16.05.2018

И Заев и Мицкоски велат дека се подготвени за ТВ-дуел, но оставаат другиот да избере време и место. Од Владата велат дека премиерот е подготвен во секое време и на која било национална телевизија да дебатира на сите теми од интерес за јавноста.

ТВ дуел Заев-Мицкоски е можен во секое време, останува да се прецизира времето и локацијата

Канал5 - 16.05.2018

Премиерот Зоран Заев е подготвен во секое време и на која било национална телевизија да дебатира на сите теми од интерес за јавноста на евентуален лидерски дуел. Kој апсолутно ќе се случи, а останува само да се прецизира времето и локацијата, вели ...

МТВ се понуди да го организира ТВ дуелот Заев-Мицкоски

Фокус - 16.05.2018

Македонската телевизија денеска ги покани на ТВ-дуел претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Според уредникот на Информативната програма на МТВ.

Заев и Мицкоски ќе се соочат на телевизиски дуе

Либертас - 16.05.2018

Премиерот Зоран Заев го прифати предлогот на лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски, наместо во Кабинет, тет а тет средбата да ја одржат пред јавноста, на телевизиски дуел. -Премиерот Зоарн Заев во секое време е подготвен за ТВ дуел во секое време ...

Заев ја прифати фрлената ракавица за ТВ дуел со Мицкоски

Канал5 - 16.05.2018

Премиерот Зоран Заев ја прифаќа поканата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за дуел на телевизија. - Отвореноста е еден од основните принципи според кои работи претседателот на Владата на Република Македионија Зоран Заев.

Заев ја прифати фрлената ракавица – ќе се соочи со Мицкоски на ТВ дуел

Точка - 16.05.2018

Премиерот Зоран Заев ја прифати поканата на лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за телевизиски дуел, на кој би дискутирале за актуелните политички прашања во државата. „Премиерот Зоран Заев во секое време е подготвен за ТВ дуел во секое време ...

И „Канал 5“ се нуди да организира ТВ дуел Заев - Мицкоски

еМагазин - 16.05.2018

„Канал 5“ телевизија во дневникот во 18 часот соопшти дека се нуди да организира телевизиски дуел меѓу лидерите на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Христијан Мицкоски. Дуелот би бил организиран во рамки на емисијата „Само вистина“, а би траел меѓу ...

ТВ дуел Заев-Мицкоски е можен во секое време, останува да се прецизира времето и локацијата

А1 On - 16.05.2018

Премиерот Зоран Заев е подготвен во секое време и на која било национална телевизија да дебатира на сите теми од интерес за јавноста на евентуален лидерски дуел, кој апсолутно ќе се случи, а останува само да се прецизира времето и локацијата, вели ...

МТВ се понуди да го организира ТВ дуелот Заев-Мицкоски

Бриф - 16.05.2018

Македонската телевизија денеска ги покани на ТВ-дуел претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Според уредникот на Информативната програма на МТВ.

Заев прифати ТВ Дуел со Мицковски

24Инфо - 16.05.2018

Заев прифати ТВ Дуел со Мицковски Премиерот Зоран Заев го прифати предлогот на лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски, наместо во Кабинет, тет а тет средбата да ја одржат пред јавноста, на телевизиски дуел.

Заев ја прифати фрлената ракавица за ТВ дуел со Мицкоски

Локално - 16.05.2018

Премиерот Зоран Заев ја прифаќа поканата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за дуел на телевизија, потврдија за МИА од Владата. – Отвореноста е еден од основните принципи според кои работи претседателот на Владата на Република Македионија ...

Заев предмалку повлече потег кој што не го направил ниту еден премиер во последниве 12 години

Sky - 16.05.2018

Премиерот Зоран Заев ја прифати поканата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, за телевизиски дуел на кој би дискутирале за актуелните политички прашања во државата. „Премиерот Зоран Заев во секое време е подготвен за ТВ-дуел со Христијан ...

И „Канал 5“ се нуди да организира ТВ дуел Заев - Мицкоски

Независен - 16.05.2018

„Канал 5“ телевизија во дневникот во 18 часот соопшти дека се нуди да организира телевизиски дуел меѓу лидерите на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Христијан Мицкоски. Дуелот би бил организиран во рамки на емисијата „Само вистина“, а би траел меѓу ...

Дуелот на Заев и Мицкоски може да биде на било која национална телевизија, треба да се прецизираат времето и местото

Република - 16.05.2018

Премиерот Зоран Заев е подготвен во секое време и на која било национална телевизија да дебатира на сите теми од интерес за јавноста на евентуален лидерски дуел, кој апсолутно ќе се случи, а останува само да се прецизира времето и локацијата, вели ...

МТВ изрази желба да го организира дуелот Заев-Мицкоски

+инфо - 16.05.2018

Мицкоски, синоќа, по завршувањето на седницата на партискиот Централен комитет, излезе со барање за ТВ дуел со премиерот Заев, на што веќе утринава Владата, преку портпаролот Миле Бошњаковски, експресно одговори дека дуелот е можен во секое време и ...

Заев и Мицкоски ќе се соочат на ТВ дуел

iPortal - 16.05.2018

Премиерот Зоран Заев го прифати предлогот на лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски, наместо во Кабинет, тет а тет средбата да ја одржат пред јавноста, на телевизиски дуел. -Премиерот Зоарн Заев во секое време е подготвен за ТВ дуел во секое време ...

Заев прифати ТВ дуел со Мицковски

Вечер - 16.05.2018

Премиерот Зоран Заев ја прифаќа поканата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за дуел на телевизија. – Отвореноста е еден од основните принципи според кои работи претседателот на Владата на Република Македионија Зоран Заев.

Уште една телевизија подготвена да организира ТВ дуел

Бриф - 16.05.2018

„Канал 5“ телевизија во дневникот во 18 часот соопшти дека се нуди да организира телевизиски дуел меѓу лидерите на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Христијан Мицкоски. Дуелот би бил организиран во рамки на емисијата „Само вистина“, а би траел меѓу ...

ТВ дуел Заев-Мицкоски е можен во секое време, останува да се прецизира времето и локацијата

Сител - 16.05.2018

Премиерот Зоран Заев е подготвен во секое време и на која било национална телевизија да дебатира на сите теми од интерес за јавноста на евентуален лидерски дуел, кој апсолутно ќе се случи, а останува само да се прецизира времето и локацијата, вели ...