TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џонсон би можел да доживее „граѓанско апсење“ доколку ја посети Шкотска

CivilMedia - 12.09.2019

Еден од челниците на шкотскиот синдикат го предупреди Борис Џонсон дека може да доживее „граѓанско апсење“ поради неговата одлука за суспендирање на Парламентот, која според највисокиот шкотски суд ја прогласи за нелегална.

Џонсон има начин како да го реши проблемот со границите со Ирска, а многумина мислат дека тоа е луда идеја!

Слободен Печат - 12.09.2019

Минатата година, Џонсон стана мета на потсмев, кога, додека уште беше министер за надворешни работи, ја произнесе идејата за изградба на мост. Британскиот премиер Борис Џонсон ја разгледува можноста за изградба на мост помеѓу Шкотска и Северна Ирска ...

Шкотски суд ја прогласи суспензијата на британскиот парламент за незаконска (ВИДЕО)

МКД - 11.09.2019

Шкотски суд ја прогласи денес за незаконска одлуката на британскиот премиер Борис Џонсон да го суспендира парламентот, но не наложи поништување на суспензијата. Тричлениот судски совет ја поддржа тужбата на група политичари од разни партии кои се ...

Судот пресуди: суспендирањето на британскиот парламент e незаконскo

Глас на Америка - 11.09.2019

Владата се спротивстави на пресудата на судот и соопшти дека ќе поднесе жалба Шкотскиот суд денеска донесе одлука дека потегот на британскиот премиер Борис Џонсон да го суспендира парламентот е незаконски.

Портпаролот на Џонсон: Тој ја почитува независноста на правосудството

Макфакс - 11.09.2019

Британскиот премиер, Борис Џонсон апсолутно ја почитува независноста на правосудството, изјави денеска неговиот портпарол, откако највисокиот апелациски суд во Шкотска пресуди дека одлуката на Џонсон за суспензирање на парламентот е незаконска.

Шведски суд: Незаконска одлуката на Џонскон за суспензија на парламентот

Алсат-М - 11.09.2019

Апелациониот суд во Шкотска донесе одлука дека суспензијата на парламентот на пет недели, која ја побара премиерот Борис Џонсон, а која ја потврди Кралицата, е незаконска. Сепак, како што наведува Би-Би-Си, таа одлука нема да влијае врз моменталната ...

Шкотски суд: Одлуката на Џонсон за суспензија на Парламентот е нелегална

Независен - 11.09.2019

Шкотски суд денеска ја прогласи одлуката на британскиот премиер Борис Џонсон да го суспендира Парламентот како нелегална, но не нареди укинување на суспензијата. Комисија со три судии ја поддржа тужбата од група политичари од различни партии кои се ...

Суспензијата на британскиот парламент е незаконска, пресуди шкотски суд

Сакам да кажам - 11.09.2019

Суспензијата на британскиот парламент што ја побара премиерот Борис Џонсон е незаконска, заклучи највисокиот граѓански суд на Шкотска. Панел од тројца судии гласаше во полза на група политичари од разни партии, кои се обидоа на суд да го оспорат ...

Суспендирањето на британскиот парламент е незаконско, пресуди судот

Макфакс - 11.09.2019

Суспендирањето на парламентот од страна на британскиот премиер Борис Џонсон е незаконско, пресуди највисокиот граѓански суд на Шкотска. Комисијата од тројца судии во Судскиот суд се најде во корист на меѓупартиска група политичари, кои го ...

Џонсон би можел да биде „граѓански уапсен” ако ја посети Шкотска

24Инфо - 12.09.2019

Еден од челниците на шкотскиот синдикат го предупреди Борис Џонсон дека може да доживее „граѓанско апсење” поради неговата одлука за суспендирање на Парламентот, која според највисокиот шкотски суд ја прогласи за нелегална.

[Видео] „Срам да ви е!“: Протест на британските пратеници откако премиерот го суспендираше парламентот

Радио МОФ - 10.09.2019

Со невообичаени сцени на хаос и бес во Долниот дом, британскиот парламент и официјално е суспендиран на пет недели на барање на владата. Голем дел на пратеници демонстрираа против наметнатата суспензија, со порака дека „се замолкнати“ додека ...

Шкотскиот суд пресуди: Суспендирањето на британскиот парламент e незаконскo

Нетпрес - 11.09.2019

Шкотскиот суд денеска донесе одлука дека потегот на британскиот премиер Борис Џонсон да го суспендира парламентот е незаконски. Судиите не наредија поништување на суспензијата, туку истакнаа дека за тоа прашање треба да решава Врховниот суд на ...

Портпаролот на Џонсон: Тој ја почитува независноста на правосудството

24Инфо - 11.09.2019

Британскиот премиер Борис Џонсон апсолутно ја почитува независноста на правосудството, изјави денеска неговиот портпарол, откако највисокиот апелациски суд во Шкотска пресуди дека одлуката на Џонсон за суспензирање на парламентот е незаконска.

Шкотски суд: Одлуката на Џонсон за суспензија на Парламентот е нелегална

24Инфо - 11.09.2019

Шкотски суд денеска ја прогласи одлуката на британскиот премиер Борис Џонсон да го суспендира Парламентот како нелегална, но не нареди укинување на суспензијата. Комисија со три судии ја поддржа тужбата од група политичари од различни партии кои се ...

Суспендирањето на британскиот парламент е незаконско, пресуди судот

24Инфо - 11.09.2019

Суспендирањето на парламентот од страна на британскиот премиер Борис Џонсон е незаконско, пресуди највисокиот граѓански суд на Шкотска. Комисијата од тројца судии во Судскиот суд се најде во корист на меѓупартиска група политичари, кои го ...

Поради суспендирањето на парламентот Џонсон би можел да биде „граѓански уапсен“ ако се појави во Шкотска

Слободен Печат - 12.09.2019

Другите синдикати го повикаа премиерот да го врати Парламентот за да ги реши несогласувањата. Еден од челниците на шкотскиот синдикат го предупреди Борис Џонсон дека може да доживее „граѓанско апсење” поради неговата одлука за суспендирање на ...

Борис Џонсон апсолутно ја почитува независноста на судството, вели неговиот портпарол

А1 On - 11.09.2019

Британскиот премиер Борис Џонсон апсолутно ја почитува независноста на судството, изјави неговиот портпарол, откако највисокиот апелациски суд во Шкотска пресуди дека неговата одлука за суспендирање на парламентот е незаконска.

Шкотски суд: Одлуката на Џонсон за суспензија на Парламентот е нелегална

Опсервер - 11.09.2019

Шкотски суд денеска ја прогласи одлуката на британскиот премиер Борис Џонсон да го суспендира Парламентот како нелегална, но не нареди укинување на суспензијата. Комисија со три судии ја поддржа тужбата од група политичари од различни партии кои се ...

Суспендирањето на британскиот парламент е незаконско, пресуди судот

Точка - 11.09.2019

Суспендирањето на парламентот од страна на британскиот премиер Борис Џонсон е незаконско, пресуди највисокиот граѓански суд на Шкотска. Комисијата од тројца судии во Судскиот суд се најде во корист на меѓупартиска група политичари, кои го ...

Џонсон би можел да биде „граѓански уапсен“ ако ја посети Шкотска

А1 On - 12.09.2019

Еден од челниците на шкотскиот синдикат го предупреди Борис Џонсон дека може да доживее „граѓанско апсење“ поради неговата одлука за суспендирање на Парламентот, која според највисокиот шкотски суд ја прогласи за нелегална.

Портпаролот на Џонсон: Тој ја почитува независноста на правосудството

Точка - 11.09.2019

Британскиот премиер Борис Џонсон апсолутно ја почитува независноста на правосудството, изјави денеска неговиот портпарол, откако највисокиот апелациски суд во Шкотска пресуди дека одлуката на Џонсон за суспензирање на парламентот е незаконска.

Шкотски суд: Одлуката на Џонсон за суспензија на Парламентот е нелегална

Сител - 11.09.2019

Шкотски суд денеска ја прогласи одлуката на британскиот премиер Борис Џонсон да го суспендира Парламентот како нелегална, но не нареди укинување на суспензијата. Комисија со три судии ја поддржа тужбата од група политичари од различни партии кои се ...

Суспендирањето на британскиот парламент е незаконско, пресуди судот

Н.Македонија - 11.09.2019

Суспендирањето на парламентот од страна на британскиот премиер Борис Џонсон е незаконско, пресуди највисокиот граѓански суд на Шкотска. Комисијата од тројца судии се најде во корист на меѓупартиска група политичари, кои го предизвикуваат потегот на ...

Џонсон би можел да биде „граѓански уапсен“ ако ја посети Шкотска

Телма - 12.09.2019

Еден од челниците на шкотскиот синдикат го предупреди Борис Џонсон дека може да доживее „граѓанско апсење“ поради неговата одлука за суспендирање на Парламентот, која највисокиот шкотски суд ја прогласи за нелегална.

Борис Џонсон апсолутно ја почитува независноста на судството, вели неговиот портпарол

Опсервер - 11.09.2019

Британскиот премиер Борис Џонсон апсолутно ја почитува независноста на судството, изјави денеска неговиот портпарол, откако највисокиот апелациски суд во Шкотска пресуди дека неговата одлука за суспендирање на парламентот е незаконска.

Шкотски суд: Одлуката на Џонсон за суспензија на Парламентот е нелегална

А1 On - 11.09.2019

Шкотски суд денеска ја прогласи одлуката на британскиот премиер Борис Џонсон да го суспендира Парламентот како нелегална, но не нареди укинување на суспензијата. Комисија со три судии ја поддржа тужбата од група политичари од различни партии кои се ...

Џонсон би можел да биде „граѓански уапсен“ ако ја посети Шкотска

Опсервер - 12.09.2019

Еден од челниците на шкотскиот синдикат го предупреди Борис Џонсон дека може да доживее „граѓанско апсење“ поради неговата одлука за суспендирање на Парламентот, која според највисокиот шкотски суд ја прогласи за нелегална.

Шкотскиот суд ја прогласи суспензијата на Парламентот од страна на Џонсон за нелегална

PressingTV - 11.09.2019

Шкотски суд денеска ја прогласи одлуката на британскиот премиер Борис Џонсон да го суспендира Парламентот како нелегална, но не нареди укинување на суспензијата. Комисија со три судии ја поддржа тужбата од група политичари од различни партии кои се ...

Џонсон би можел да биде уапсен во Шкотска поради суспензијата на Парламентот

Нова ТВ - 12.09.2019

Еден од челниците на шкотскиот синдикат го предупреди Борис Џонсон дека може да се соочи со „граѓанско апсење“ поради неговата одлука за суспендирање на Парламентот, која според највисокиот шкотски суд ја прогласи за нелегална.

Шкотски суд: Нелегална е одлуката на Џонсон за суспензија на Парламентот

+инфо - 11.09.2019

Шкотски суд денеска ја прогласи одлуката на британскиот премиер Борис Џонсон да го суспендира Парламентот како нелегална, но не нареди укинување на суспензијата. Комисија со три судии ја поддржа тужбата од група политичари од различни партии кои се ...

Џонсон би можел да биде „граѓански уапсен“ ако ја посети Шкотска

Локално - 12.09.2019

Еден од челниците на шкотскиот синдикат го предупреди Борис Џонсон дека може да доживее „граѓанско апсење“ поради неговата одлука за суспендирање на Парламентот, која според највисокиот шкотски суд ја прогласи за нелегална.

Шкотски суд: Одлуката на Џонсон за суспензија на Парламентот е нелегална

4NEWS - 11.09.2019

Шкотски суд денеска ја прогласи одлуката на британскиот премиер Борис Џонсон да го суспендира Парламентот како нелегална, но не нареди укинување на суспензијата. Комисија со три судии ја поддржа тужбата од група политичари од различни партии кои се ...

Џонсон може да биде „граѓански уапсен“ ако ја посети Шкотска

+инфо - 12.09.2019

Еден од челниците на шкотскиот синдикат го предупреди Борис Џонсон дека може да доживее „граѓанско апсење“ поради неговата одлука за суспендирање на Парламентот, која според највисокиот шкотски суд ја прогласи за нелегална.

Суспензијата на британскиот парламент нелегална?

Телма - 11.09.2019

Шкотски суд денеска ја прогласи одлуката на британскиот премиер Борис Џонсон да го суспендира Парламентот како нелегална, но не нареди укинување на суспензијата. Комисија со три судии ја поддржа тужбата од група политичари од различни партии кои се ...

Џонсон може да биде „граѓански уапсен“ ако ја посети Шкотска

1tv - 12.09.2019

Еден од челниците на шкотскиот синдикат го предупреди Борис Џонсон дека може да доживее „граѓанско апсење“ поради неговата одлука за суспендирање на Парламентот, која според највисокиот шкотски суд ја прогласи за нелегална.

Шкотски суд: Одлуката на Џонсон за суспензија на Парламентот е нелегална

1tv - 11.09.2019

Шкотски суд денеска ја прогласи одлуката на британскиот премиер Борис Џонсон да го суспендира Парламентот како нелегална, но не нареди укинување на суспензијата. Комисија со три судии ја поддржа тужбата од група политичари од различни партии кои се ...

Џонсон би можел да биде „граѓански уапсен“ ако ја посети Шкотска

Либертас - 12.09.2019

Еден од челниците на шкотскиот синдикат го предупреди Борис Џонсон дека може да доживее „граѓанско апсење“ поради неговата одлука за суспендирање на Парламентот, која според највисокиот шкотски суд ја прогласи за нелегална.

Шкотски суд: Одлуката на Џонсон за суспензија на Парламентот е нелегална

Либертас - 11.09.2019

Шкотски суд денеска ја прогласи одлуката на британскиот премиер Борис Џонсон да го суспендира Парламентот како нелегална, но не нареди укинување на суспензијата. Комисија со три судии ја поддржа тужбата од група политичари од различни партии кои се ...

Шкотски суд: Одлуката на Џонсон за суспензија на Парламентот е нелегална

MakPress - 11.09.2019

Шкотски суд денеска ја прогласи одлуката на британскиот премиер Борис Џонсон да го суспендира Парламентот како нелегална, но не нареди укинување на суспензијата. Комисија со три судии ја поддржа тужбата од група политичари од различни партии кои се ...