TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Класика на „Вембли“: Ги дознавме сите осминафинални двојки на Европското првенство!

Слободен Печат - 23.06.2021

Заврши и официјално групната фаза на Европското првенство, по што ги дознавме и сите осминафинални натпревари. Дефинитивно најинтересно се очекува да биде на „Вембли“ стадионот во Лондон каде што на 29 јуни Германија ќе ги одмери силите против ...

Познати сите парови во осминафиналето, мега-дуел помеѓу Англија и Германија

Спортски

Две супердербија во осминафиналето, скоро сите фаворити ќе се (ис)требат до финале (ФОТО)

Sport 1

Само една репрезентација ќе игра дома во осминафиналето

Спортманија

Англија против Германија во 1/8 финалето на ЕП 2020

Вечер Прес

Сите осминафинални парови на Европско првенство 2020

Екипа

Познати се сите парови од осминафиналето на Европското првенство

Sport M

Н.Македонија Екипа Спортклуб Zoom