TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Аферата „Броило“, соларна шема за која опозицијата го обвинува премиерот

Телма - 02.10.2022

Фирми основани од премиерот и неговиот кум се вмешани во бизниси од 26 милиони евра и злоупотреба на државни тендери, тврди опозицијата. Аферата „Броило„, што од вчера се најавуваше, е всушност шема која покажува како преку „Пиксел груп„- фирма ...

ВМРО ДПМНЕ го откри „броилото“ на Ковачевски: Премиерот му делел бизниси на кумот и свртеле милиони евра

Алфа

СДСМ: Ковачевски не е дел од сопствеништвото на Пиксел груп, ВМРО-ДПМНЕ фабрикува лаги

Слободен Печат

Кумот на премиерот примил два милиони евра во тендери и државна помош – засега!

Република

(ВИДЕО) Таче му дал 2 милиони евра државни пари на својот кум!

Lider

Лефков ја објави аферата „Броило“, го обвини Ковачевски

Локално

ВМРО ДПМНЕ ја објави аферата „Броило“, СДСМ негира дека е вмешан премиерот Ковачевски

Р.С.Европа

Сител Фактор

ВМРО-ДПМНЕ бара оставка од Ковачевски, во спротивно ќе продолжи со детали за аферата „Броило“

Локално - 02.10.2022

Димитар Ковачевски е основач на Пиксел груп и ниту едно бледо соопштение не може да го прикрие фактот дека тој и неговиот кум Горан Паунов преку потпишување на договор сакале да добијат 40 проценти државна помош, велат од ВМРО-ДПМНЕ како реакција на ...

СДСМ за аферата „Броило“: Го напаѓаат Ковачевски затоа што е чесен

Република

ВМРО-ДПМНЕ обелодени афера „Броило“: Ковачевски на кумот му делел бизниси со кои свртеле милиони евра

Слободен Печат

Марковска за аферата Броило: Очајно е ВМРО-ДПМНЕ, го напаѓа Ковачевски затоа што е чесен и затоа што работи за граѓаните

ТВ21

СДСМ со реакција за аферата „Броило“: Ковачевски не е сопственик на компанијата Пиксел Груп, ВМРО-ДПМНЕ е очајнa оти е чесен

360 степени

Марковска: ВМРО-ДПМНЕ го напаѓа Ковачевски затоа што е чесен!

Фокус

СДСМ ГО БРАНИ ЛИДЕРОТ: Го напаѓаат Ковчевски затоа што е чесен

Денешен

24 Вести Фокус

СДСМ: Докажаниот криминалец Мицкоски е фатен со рацете во медот

Канал5 - 02.10.2022

Докажаниот криминалец Христијан Мицкоски е фатен со рацете во медот за тендер и провизии од 136 милиони евра, додека Димитар Ковачевски чесно работи за граѓаните, се наведува во реакцијатана СДСМ.

СДСМ: Докажаниот криминалец Мицкоски е фатен со рацете во медот, затоа ДПМНЕ фабрикува лаги за Ковачевски

Сител

СДСМ: Мицкоски е фатен со рацете во медот, па сега фабрикува лаги за Ковачевски

МКД

ВМРО-ДПМНЕ: Аферата „Броило“-како Ковачевски и неговиот кум свртеле 26 милиони евра

Канал5 - 02.10.2022

Фирми основани од премиерот Ковачевски и негови семејни врски вртат милионски суми во енергетскиот бизнис додека Македонија е на колена, обвинија денеска од ВМРО-ДПМНЕ, објавувајќи ја како што ја нарекоа, аферата „Броило“..

ВМРО-ДПМНЕ лиферува афера „Броило“ против Ковачевски, СДСМ демантира

Мета

(ВИДЕО) Лефков: Аферата Броило е шема која покажува како Димитар Ковачевски и неговиот кум здружени во Соларен Картел свртеле 26 милиони евра

А1 On

Лефков: Аферата „Броило“ е шема како Димитар Ковачевски и неговиот кум свртеле 26 милиони евра

Канал5

Афера БРОИЛО- премиерот и неговиот кум здружени во Соларен Картел свртеле 26 милиони евра

24Инфо

Лефков: Аферата „Броило“ покажува како Ковачевски и неговиот кум свртеле 26 милиони евра

Макфакс

Лефков: Аферата „Броило“ е шема која покажува како Ковачевски и неговиот кум свртеле 26 милиони евра

Press24

24 Вести MTM МКД Курир +инфо Република Фокус Нетпрес

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски дезертира само од војска и дебата, но за криминал е прв

Канал5 - 02.10.2022

Димитар Ковачевски е основач на Пиксел груп и ниту едно бледо соопштение не може да го прикрие фактот дека тој и неговиот кум Горан Паунов преку потпишување на договор сакале да добијат 40 проценти државна помош.

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски за криминал е прв, со неговиот кум Паунов изградиле Соларен Картел тежок 26 милиони евра

Сител

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски дезертира само од војска и дебата, но за криминал е прв

Lider

Марковска: ВМРО-ДПМНЕ фабрикува лаги, Ковачевски не е дел од сопствеништвото на Пиксел

Канал5 - 02.10.2022

Конкретно за оваа компанија Пиксел Гроуп Доо Скопје, Димитар Ковачевски не е дел дел од сопственичката структура, ниту пак е сопственик, одговори на новинарско прашање, Даниела Марковска, пратеничка на СДСМ.

СДСМ: Очајно е ВМРО-ДПМНЕ, го напаѓа претседателот Ковачевски затоа што е чесен

4NEWS

(ВИДЕО) Марковска: ВМРО-ДПМНЕ фабрикува лаги, Ковачевски не е дел од сопствеништвото на Пиксел Груп

А1 On

ВМРО-ДПМНЕ фабрикува лаги, Ковачевски не е дел од сопствеништвото на Пиксел Груп

24Инфо

КОВАЧЕВСКИ НЕМА СОПСТВЕНОСТ ВО „ПИКСЕЛ ГРУП“ СДСМ тврди дека ВМРО-ДПМНЕ лаже

+инфо

ВМРО-ДПМНЕ фабрикува лаги, Ковачевски не е дел од сопствеништвото на Пиксел Груп

Centar

Марковска: ВМРО-ДПМНЕ фабрикува лаги, Ковачевски не е дел од сопствеништвото на Пиксел Груп

Press24

Макфакс Нетпрес 24 Вести Бриф Во Центар