TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО: Бујар Османи ја пресече тортата и ја откри роденденската желба

Либертас - 11.09.2019

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи денеска го прослави 40.роденден и сечеше торта во Секретаријатот за европски прашање. Вели дека неговата желба е во октомври да добиеме датум за почеток на преговорите со ЕУ.

Бујар Османи ја пресече роденденската торта ФОТО

+инфо - 11.09.2019

Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи денеска го прослави 40- от роденден. Тој на Фејсбук објави фотографии на кои се гледа како вицепремиерот ја сече роденденската торта, a на неа на англиски пишува „Заедно кон ...

Османи оптимист за датум за преговори со ЕУ во октомври

24 Вести - 11.09.2019

Разликите околу Законот за јавно обвинителство не се непремостливи. Моментот е неповторлив. Политичките лидери ги знаат очекувањата на граѓаните и се договараат соодветно и ќе ги надминат своите почетни позиции за да се најде конечно решение - ова ...

Бујар Османи денеска слави роденден, неговата желба ја кажа јавно (ФОТО)

Слободен Печат - 11.09.2019

Вицепремиерот Османи, кој наполни 40 години, воопшто не ја крие роденденската желба. Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи денеска го прослави неговиот 40-ти роденден. Самиот Османи објави статус проследен со фотографии на социјалната ...

(Фото) Бујар Османи слави роденден, а ја откри и роденденската желба

еМагазин - 11.09.2019

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи денеска го прослави 40.роденден и по тој повод во Секретаријатот за европски прашање сечеше торта. Неговата желба е во октомври да добиеме датум за почеток на преговорите со Европската унија.

Османи: Разликите за законот за јавно обвинителство не се непремостливи

Сител - 11.09.2019

Разликите околу законот за Јавно обвинителство не се непремостливи. Моментот е неповторлив. Политичките лидери ги знаат очекувањата на граѓаните и се договараат соодветно и ќе ги надминат своите почетни позиции за да се најде конечно решение.

Османи: Со политичка волја може да има договор за законот за обвинителство

Фокус - 11.09.2019

Моментот е неповторлив, a разликите околу законот за Јавно обвинителство не се непремостливи, смета портпаролот на ДУИ и вицепремиер за евроинтеграции Бујар Османи. -Политичките лидери ги знаат очекувањата на граѓаните и се договараат соодветно и ќе ...

Османи оптимист за датум за преговори со ЕУ во октомври

Алсат-М - 11.09.2019

Октомври ќе биде историски месец за Северна Македонија, сигурен сум дека ќе добиеме датум за почеток на преговори, изјави вицепремиерот Бујар Османи на конференцијата “Добро управување и владеење на правото во однос на перспективите за интеграција ...

Османи: ДУИ не е дел од проблемот, затоа не бевме на лидерската

Expres - 11.09.2019

Вицепремиерот за евроинтеграции, вели дека ДУИ немало потреба да учествува на неуспешната лидерската средба за продолжување на судбината на СЈО затоа што владиниот коалиционен партнер „не бил дел од проблемот“.

Османи ќе учествува на ќе учествува на Првата Меѓународна научна конференција за социјални и правни науки на тема

Centar - 11.09.2019

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, денеска со почеток во 10 часот ќе учествува на Првата Меѓународна научна конференција за социјални и правни науки на тема: „Добро управување и владеење на правото во однос ...

Бујар Османи: Не учествувавме затоа што не сме дел од проблемот

Фактор - 11.09.2019

Бујар Османи, вицепремиерот за евроинтеграции, денеска рече дека ДУИ немало потреба да учествува на неуспешната лидерската средба за продолжување на судбината на СЈО затоа што владиниот коалиционен партнер „не бил дел од проблемот“.

Османи: Разликите за законот за јавно обвинителство не се непремостливи

Опсервер - 11.09.2019

Разликите околу законот за Јавно обвинителство не се непремостливи. Моментот е неповторлив. Политичките лидери ги знаат очекувањата на граѓаните и се договараат соодветно и ќе ги надминат своите почетни позиции за да се најде конечно решение.

Османи оптимист за датум за преговори со ЕУ

Нетпрес - 11.09.2019

Октомври ќе биде историски месец за Северна Македонија, сигурен сум дека ќе добиеме датум за почеток на преговори, изјави вицепремиерот Бујар Османи на конференцијата “Добро управување и владеење на правото во однос на перспективите за интеграција ...

Бујар Османи: Не учествувавме затоа што не сме дел од проблемот

Вечер - 11.09.2019

Бујар Османи, вицепремиерот за евроинтеграции, денеска рече дека ДУИ немало потреба да учествува на неуспешната лидерската средба за продолжување на судбината на СЈО затоа што владиниот коалиционен партнер „не бил дел од проблемот“.

Османи: Разликите за законот за ЈО не се непремостливи, со поголема политичка волја може да се најде решение

Слободен Печат - 11.09.2019

Османи смета дека консензусот во овој момент е многу позначаен отколку кои било унилатерални ставови и планови. Разликите околу законот за Јавно обвинителство не се непремостливи. Моментот е неповторлив.

Османи: Во октомври ќе добиеме датум за преговори

Либертас - 11.09.2019

Октомври ќе биде историски месец за Северна Македонија, сигурен сум дека ќе добиеме датум за почеток на преговори, изјави вицепремиерот Бујар Османи на конференцијата „Добро управување и владеење на правото во однос на перспективите за интеграција ...

Османи: Во октомври ќе добиеме датум за преговори

360 степени - 11.09.2019

Октомври ќе биде историски месец за Северна Македонија, сигурен сум дека ќе добиеме датум за почеток на преговори, изјави вицепремиерот Бујар Османи на конференцијата „Добро управување и владеење на правото во однос на перспективите за интеграција ...

Османи: Разликите за законот за јавно обвинителство не се непремостливи

А1 On - 11.09.2019

Разликите околу законот за Јавно обвинителство не се непремостливи. Моментот е неповторлив. Политичките лидери ги знаат очекувањата на граѓаните и се договараат соодветно и ќе ги надминат своите почетни позиции за да се најде конечно решение.

Османи: Разликите за законот за јавно обвинителство не се непремостливи

Канал5 - 11.09.2019

Разликите околу законот за Јавно обвинителство не се непремостливи. Моментот е неповторлив. Политичките лидери ги знаат очекувањата на граѓаните и се договараат соодветно и ќе ги надминат своите почетни позиции за да се најде конечно решение.

Османи: Разликите за законот за јавно обвинителство не се непремостливи

Локално - 11.09.2019

Разликите околу законот за Јавно обвинителство не се непремостливи. Моментот е неповторлив. Политичките лидери ги знаат очекувањата на граѓаните и се договараат соодветно и ќе ги надминат своите почетни позиции за да се најде конечно решение.

Османи: Не бевме на Лидерската зошто не сме дел од проблемот

Press24 - 11.09.2019

Разликите околу законот за Јавно обвинителство не се непремостливи. Моментот е неповторлив. Политичките лидери ги знаат очекувањата на граѓаните и се договараат соодветно и ќе ги надминат своите почетни позиции за да се најде конечно решение.

Османи: Разликите за законот за ЈО не се непремостливи

24Инфо - 11.09.2019

Разликите околу законот за Јавно обвинителство не се непремостливи. Моментот е неповторлив. Политичките лидери ги знаат очекувањата на граѓаните и се договараат соодветно и ќе ги надминат своите почетни позиции за да се најде конечно решение.

Османи: Разликите за законот за јавно обвинителство не се непремостливи

Алфа - 11.09.2019

Моментот е неповторлив. Политичките лидери ги знаат очекувањата на граѓаните и се договараат соодветно и ќе ги надминат своите почетни позиции за да се најде конечно решение. Ова го истакна вицепремиерот Бујар Османи пред почетокот на меѓународната ...

Османи: Разликите за законот за ЈО не се непремостливи

iPortal - 11.09.2019

Разликите околу законот за Јавно обвинителство не се непремостливи. Моментот е неповторлив. Политичките лидери ги знаат очекувањата на граѓаните и се договараат соодветно и ќе ги надминат своите почетни позиции за да се најде конечно решение.

Османи: Разликите околу законот за Јавно обвинителство не се непремостливи

PressingTV - 11.09.2019

Разликите околу законот за Јавно обвинителство не се непремостливи. Моментот е неповторлив. Политичките лидери ги знаат очекувањата на граѓаните и се договараат соодветно и ќе ги надминат своите почетни позиции за да се најде конечно решение.

Османи: Разликите за законот за јавно обвинителство не се непремостливи

Либертас - 11.09.2019

Разликите околу законот за Јавно обвинителство не се непремостливи. Моментот е неповторлив. Политичките лидери ги знаат очекувањата на граѓаните и се договараат соодветно и ќе ги надминат своите почетни позиции за да се најде конечно решение.

Османи: Разликите за законот за јавно обвинителство не се непремостливи

Независен - 11.09.2019

Разликите околу законот за Јавно обвинителство не се непремостливи. Моментот е неповторлив. Политичките лидери ги знаат очекувањата на граѓаните и се договараат соодветно и ќе ги надминат своите почетни позиции за да се најде конечно решение.

Османи: Разликите за законот за јавно обвинителство не се непремостливи

Скопје инфо - 11.09.2019

Разликите околу законот за Јавно обвинителство не се непремостливи. Моментот е неповторлив. Политичките лидери ги знаат очекувањата на граѓаните и се договараат соодветно и ќе ги надминат своите почетни позиции за да се најде конечно решение.

Може да се најде решение, никој нема да дозволи да не успееме во октомври

Република - 11.09.2019

Моментот е неповторлив, a политичките лидери ги знаат очекувањата на граѓаните и се договараат соодветно и ќе ги надминат своите почетни позиции за да се најде конечно решение. Ова го истакна вицепремиерот Бујар Османи пред почетокот на ...

Османи: Политичките лидери се договорат соодветно и ќе најдат решение

МКД - 11.09.2019

Разликите околу законот за Јавно обвинителство не се непремостливи. Моментот е неповторлив. Политичките лидери ги знаат очекувањата на граѓаните и се договараат соодветно и ќе ги надминат своите почетни позиции за да се најде конечно решение.

Османи: Реформама во правосудството ја завршивме, можеме да ги решиме и разликите за законот за ЈО

Денешен - 11.09.2019

Разликите околу законот за Јавно обвинителство не се непремостливи. Моментот е неповторлив. Политичките лидери ги знаат очекувањата на граѓаните и се договараат соодветно и ќе ги надминат своите почетни позиции за да се најде конечно решение.

Османи: Разликите за законот за јавно обвинителство не се непремостливи

CivilMedia - 11.09.2019

Разликите околу законот за Јавно обвинителство не се непремостливи. Моментот е неповторлив. Политичките лидери ги знаат очекувањата на граѓаните и се договараат соодветно и ќе ги надминат своите почетни позиции за да се најде конечно решение.

Османи: Оптимист сум дека ќе се надминат разликите за Законот за ЈО

MakPress - 11.09.2019

Разликите околу законот за Јавно обвинителство не се непремостливи. Моментот е неповторлив. Политичките лидери ги знаат очекувањата на граѓаните и се договараат соодветно и ќе ги надминат своите почетни позиции за да се најде конечно решение.

Османи: Разликите за законот за јавно обвинителство не се непремостливи

+инфо - 11.09.2019

Разликите околу законот за Јавно обвинителство не се непремостливи. Моментот е неповторлив. Политичките лидери ги знаат очекувањата на граѓаните и се договараат соодветно и ќе ги надминат своите почетни позиции за да се најде конечно решение.