TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Две ракометарки од Камерун исчезнаа за време на СП

Екипа - 08.12.2023

Трендот африкански ракометарки да исчезнуваат за време на големите ракометни натпреварувања продолжи и на овој ракометен мундијал, откако беше обелоденето дека Камерун останал без две репрезентативки за дуелот со Хрватска.

„Исчезнаа“ две ракометарки на Камерун, причината однапред позната?

Gol.mk - 08.12.2023

Репрезентацијата на Камерун остана без две свои ракометарки, на кои им се загубил секаков траг, јавуваат повеќе медиуми. Африканската селекција испиша историја и со победата над Парагвај се пласира во главната фаза од Светското првенство, но во ...

Две ракометарки на Камерун „исчезнаа“ од Светското првенство!

Sport 1 - 08.12.2023

Женската ракометна репрезентација на Камерун пристигна со 16 ракометарки на Светското првенство (СП), но на последниот тренинг се појавиле само 14, откако Бенедикт Манга Амбаса и Мариане Батамаг „исчезнале“ од кампот.

Скандал-исчезнаа две ракометарки на Светското првенство

А1 On - 08.12.2023

Камерун остана без две ракометарки на кои им се изгуби трагата. По победата над Парагвај 26:23, Камерун се пласираше во втората фаза од натпреварувањето, но оваа селекција има само 14 ракометарки на располагање за второто коло.

Ракометарки од Камерун “исчезнаа“ од Светското првенство!

Спортманија - 08.12.2023

Во моментов во Данска, Шведска и Норвешка се игра женското ракометно Светско првенство, а шведските медиуми откриваат скандал поврзан со селекцијата на Камерун. На последниот натпревар претставникот на Африка имаше “скратен“ ростер од само 14 ...

Две ракометарки „исчезнаа“ за време на Мундијалот!

24 Ракомет - 08.12.2023

Две ракометарки од репрезентацијата на Камерун, Бенедикт Mанга Амбаса и Мариане Батамаг, „исчезнале“ од репрезентативниот камп во Хелсинборг за време на Мундијалот. Камерун допатува со 16 ракометарки во Шведска, но на последниот натпревар со ...

Исчезнаа две ракометарки на Светското првенство

Република - 08.12.2023

Во Данска, Шведска и Норвешка се игра женското ракометно Светско првенство, а шведските медиуми откриваат скандал поврзан со селекцијата на Камерун. На последниот натпревар претставникот на Африка имаше “скратен“ ростер од само 14 ракометарки, иако ...

Две ракометарки од Камерун исчезнаа за време на СП

Курир - 09.12.2023

Трендот африкански ракометарки да исчезнуваат за време на големите ракометни натпреварувања продолжи и на овој ракометен мундијал, откако беше обелоденето дека Камерун останал без две репрезентативки за дуелот со Хрватска.