TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Донација од 85 респираторни машини и 25 кислородни концентратори наменети за инфективните одделенија во државата: ...

Press24 - 22.05.2020

Претседателот на Владата на Република Македонија, Оливер Спасовски, придружуван од заменикот на претседателот на Владата, задолжен за европски прашања, Бујар Османи и министерот за здравство, Венко Филипче денеска присуствуваа на предавање донација ...

(ВИДЕО) Голема донација на Инфективна клиника, Голден Арт, МЕГА, Акустик и Гримак донираа 85 респиратори и 24 ...

iPortal - 22.05.2020

Голден Арт, МЕГА, Акустик и Гримак, група општествено-одговорни компании, денеска на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје и предадоа донација од 85 неинвазивни респиратори и 24 концентратори на кислород во крвта.

Кои се компаниите што донираа 85 респираторни машини за македонското здравство?!

Бизнис Вести - 22.05.2020

Четири општествено одговорни компании од градежниот сектор, денес обезбедија 85 респираторни машини за потребите на македонскиот здравствен систем. На овој начин се зголемува бројот на респираторни машини потребни за третман на пациенти во критична ...

Општествено одговорни компании донираа 85 неинвазивни респиратори

Опсервер - 22.05.2020

Скопје, 22 мај 2020 () – Донација од 85 неинвазивни респиратори наменети за инфективните одделенија во болниците во државата денеска предадоа неколку домашни општествено одговорни компании на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во ...

(ФОТО) Нова донација – 85 респираторни машини за т.н. неинвазивна вентилација и дополнителни 24 концентратори на ...

Скопје1 - 22.05.2020

Денеска добивме донација, 85 респираторни машини за т.н. неинвазивна вентилација и дополнителни 24 концентратори на кислород. Благодарност до компаниите „Мега“, „Голден арт“, „Акустик“ и „Грин Мак“, но и до сите други компании и поединци, државни ...

Донација од респиратори за инфективните одделенија во државата

CivilMedia - 22.05.2020

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје денеска ќе биде предадена донација на неинвазивни респиратори наменети за инфективните одделенија во болниците во државата.

Америка ѝ праќа на Русија респиратори вредни 5,6 милиони долари

Кајгана - 21.05.2020

Вкупната вредност на 200 респиратори што САД ќе ги испратат во Русија, заедно со трошоците за испорака, изнесува 5,6 милиони долари, соопшти Американската амбасада во Москва. Во соопштението се наведува дека САД денеска испорачале 50 ...

Респираторите од САД за помош на Русија пристигнаа во Москва

Р.С.Европа - 21.05.2020

Американскиот воен авион кој ги пренесувал респираторите за помош на Русија во борбата со коронавирусот слетал во Москва. „Само што пристигна американскиот авион со хуманитарната помош од луѓето од САД за луѓето во Русија.

Америка ѝ праќа на Русија 200 респиратори вредни 5,6 милиони долари

Независен - 21.05.2020

Респиратори со висок квалитет ѝ праќа САД на Русија, соопштија од Амбасадата на САД во Москва. Вкупната вредност на 200 американски респиратори заедно со нивната испорака во Русија изнесува 5,6 милиони долари.

Авганистански тинејџерки прават респиратори од автомобилски делови

Сакам да кажам - 21.05.2020

Млади авганистански роботичарки даваат свој придонес во борбата против коронавирусот, изработувајќи респиратори од автомобилски делови. Овие тинејцерки првпат го привлекоа интересот на светската јавност во 2017 година, кога освоија специјална ...

Донација од респиратори за инфективните одделенија во државата

ТВ21 - 22.05.2020

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје денеска ќе биде предадена донација на неинвазивни респиратори наменети за инфективните одделенија во болниците во државата.

Донација од респиратори за инфективните одделенија во државата

Опсервер - 22.05.2020

Скопје, 22 мај 2020 () – На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје денеска ќе биде предадена донација на неинвазивни респиратори наменети за инфективните одделенија во болниците во државата.

Донација од респиратори за инфективните одделенија во државата

Press24 - 22.05.2020

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје денеска ќе биде предадена донација на неинвазивни респиратори наменети за инфективните одделенија во болниците во државата.

Донација од респиратори за инфективните одделенија во државата

Либертас - 22.05.2020

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје денеска ќе биде предадена донација на неинвазивни респиратори наменети за инфективните одделенија во болниците во државата.

Донација од респиратори за инфективните одделенија во државата

Frontline - 22.05.2020

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје денеска ќе биде предадена донација на неинвазивни респиратори наменети за инфективните одделенија во болниците во државата.

Донација од респиратори за инфективните одделенија во државата

Скопје инфо - 22.05.2020

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје денеска ќе биде предадена донација на неинвазивни респиратори наменети за инфективните одделенија во болниците во државата.

Општествено одговорни компании донираа 85 неинвазивни респиратори

Канал5 - 22.05.2020

Донација од 85 неинвазивни респиратори наменети за инфективните одделенија во болниците во државата денеска предадоа неколку домашни општествено одговорни компании на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје.

Општествено одговорни компании донираа 85 неинвазивни респиратори

24Инфо - 22.05.2020

Донација од 85 неинвазивни респиратори наменети за инфективните одделенија во болниците во државата денеска предадоа неколку домашни општествено одговорни компании на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје.

Општествено одговорни компании донираа 85 респиратори

Независен - 22.05.2020

Донација од 85 неинвазивни респиратори наменети за инфективните одделенија во болниците во државата денеска предадоа неколку домашни општествено одговорни компании на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје.

Општествено одговорни компании донираа 85 неинвазивни респиратори

Вечер - 22.05.2020

Донација од 85 неинвазивни респиратори наменети за инфективните одделенија во болниците во државата денеска предадоа неколку домашни општествено одговорни компании на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје.

Донирани 85 неинвазивни респиратори за инфективните одделенија во земјава

+инфо - 22.05.2020

Донација од 85 неинвазивни респиратори наменети за инфективните одделенија во болниците во државата денеска предадоа неколку домашни општествено одговорни компании на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје.

Општествено одговорни компании донираа 85 неинвазивни респиратори

Frontline - 22.05.2020

Донација од 85 неинвазивни респиратори наменети за инфективните одделенија во болниците во државата денеска предадоа неколку домашни општествено одговорни компании на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје.

Донирани 85 неинвазивни респиратори

Press24 - 22.05.2020

Донација од 85 неинвазивни респиратори наменети за инфективните одделенија во болниците во државата денеска предадоа неколку домашни општествено одговорни компании на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје.

Општествено одговорни компании донираа 85 неинвазивни респиратори

А1 On - 22.05.2020

Донација од 85 неинвазивни респиратори наменети за инфективните одделенија во болниците во државата денеска предадоа неколку домашни општествено одговорни компании на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје.

Општествено одговорни компании донираа 85 неинвазивни респиратори

CivilMedia - 22.05.2020

Донација од 85 неинвазивни респиратори наменети за инфективните одделенија во болниците во државата денеска предадоа неколку домашни општествено одговорни компании на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје.

Четири компании донираа 85 респираторни машини за македонското здравство

Локално - 22.05.2020

Четири општествено одговорни компании од градежниот сектор, денес обезбедија 85 респираторни машини за потребите на македонскиот здравствен систем. На овој начин се зголемува бројот на респираторни машини потребни за третман на пациенти во критична ...

Четири компании донираа 85 респираторни машини за македонското здравство

Макфакс - 22.05.2020

Четири општествено одговорни компании од градежниот сектор, обезбедија 85 респираторни машини за потребите на македонскиот здравствен систем. На овој начин се зголемува бројот на респираторни машини потребни за третман на пациенти во критична ...

Четири градежни компании донираа 85 респираторни машини за македонското здравство

iPortal - 22.05.2020

Четири општествено одговорни компании од градежниот сектор, денес обезбедија 85 респираторни машини за потребите на македонскиот здравствен систем. На овој начин се зголемува бројот на респираторни машини потребни за третман на пациенти во критична ...

Четири компании донираа 85 неинвазивни респиратори за болниците во земјава

360 степени - 22.05.2020

Четири компании денеска донираа 85 неинвазивни респиратори наменети за инфективните одделенија во болниците во државата. Станува збор за компаниите „Мега“, „Голден арт“, „Акустик“ и „Гримак“.

Четири компании донираа 85 респираторни машини за македонското здравство

Банкарство.мк - 22.05.2020

Четири општествено одговорни компании од градежниот сектор, денес обезбедија 85 респираторни машини за потребите на македонскиот здравствен систем. На овој начин се зголемува бројот на респираторни машини потребни за третман на пациенти во критична ...

Четири фирми донираа 85 респиратори и 25 кислородни концентратори за државата

Нова ТВ - 22.05.2020

Четири македонски компании донираа вкупно 85 неинванзивни респиратори и 25 кислородни концентратори, наменети за поддршка на дишење и третман на пациенти во критична состојба, за инфективните одделенија во болниците низ државата.

Четири компании донираа 85 респираторни машини

MakPress - 22.05.2020

Четири општествено одговорни компании од градежниот сектор, денес обезбедија 85 респираторни машини за потребите на македонскиот здравствен систем. На овој начин се зголемува бројот на респираторни машини потребни за третман на пациенти во критична ...

(ВИДЕО) Владини претставници на доделување донација од 85 респираторни машини и 25 кислородни концентратори наменети за ...

Бриф - 22.05.2020

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски, придружуван од заменикот на претседателот на Владата, задолжен за европски прашања, Бујар Османи и министерот за здравство, Венко Филипче денеска присуствуваа на предавање ...

Четири компании донираа 85 респираторни машини за македонското здравство

Точка - 22.05.2020

Четири општествено одговорни компании од градежниот сектор обезбедија 85 респираторни машини за потребите на македонскиот здравствен систем. На овој начин се зголемува бројот на респираторни машини потребни за третман на пациенти во критична ...