TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Протест против германската ултрадесница, која сака излез на земјата од ЕУ

Канал5 - 12.01.2019

Пред почетокот на денешниот конгрес на ултрадесничарската германска партија , Алтернатива за Германија (АфД) , стотици се собраа на протест. Стотици демонстрантис е собраа во местото Риза во германската област Саксонија , каде ултрадесничарите го ...

Формирана е нова германска десничарска партија што како лого користи нацистички симбол

МКД - 12.01.2019

Германскиот политичар, Андре Погенбург коj ја напушти екстремно десничарската германска политичка партија Алтернатива за Германија (АфД) формираше нова партија со лого што се користело како таен знак од страна на австриските нацисти во 1930-тите ...