TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нов кандидат: Темелковски во борба со Антиќ за прв човек на МКФ!

Gol.mk - 15.04.2019

Владимир Темелковски, актуелниот спортски директор во Македонската кошаркарска федерација (МКФ), најави дека ќе се кандидира во иднина да ја води „куќата на кошарката“. Првиот човек на МКФ, Петар Наумоски, по крајот на мандатот многу веројатно ќе си ...

„Градски Парк“ е суспендиран, не е познато каде Работнички ќе игра во Суперлигата

Спортклуб - 15.04.2019

Актуелниот кошаркарски шампион и освојувач на Купот на Македонија, екипата на Работнички, принуден е да си побара нов привремен дом за натпреварите од домашното првенство. МКФ објави дека при инспекција на салата „Градски Парк“ е утвредно дека ...

(видео) Перо Антиќ ќе се кандидира за претседател

Магазин - 15.04.2019

Македонската кошаркарска легенда Перо Антиќ кој ја водеше македонската репрезентација во најголемиот успех на Европското првенство во 2011 година кога го освои 4-то место, најави дека ќе се кандидира за прв човек на македонската кошаркарска ...

Темелковски му најави „војна“ на Антиќ

SportMedia - 15.04.2019

Владимир Темелковски, актуелниот спортски директор во македонската кошаркарска федерација и официјално потврди дека ќе се кандидира за претседателкста функција. Неговата најава доаѓа по објавата на Перо Антиќ пред неколку часа.

Каде ќе игра Работнички? МКФ забрани прволигашка кошарка во „Градски парк“!

Gol.mk - 15.04.2019

Кошаркарскиот првак Работнички ќе мора да бара нова сала кадешто ќе ги игра своите домашни натпревари, затоа што инспекција на Македонската кошаркарска федерација (МКФ) одлучила дека „Градски парк“ не ги исполнува условите за прволигашка кошарка.

МКФ го суспендираше „Градски Парк“ за Суперлигата

Екипа - 15.04.2019

Актуелниот шампион и освојувач на Купот, Работнички, за натпреварите од Суперлигата ќе мора да пријави нова сала како домашен терен, откако МКФ го информираше клубот дека „Градски парк“ не ги исполнува потребните стандарди за организација на ...

МКФ го суспендираше „Градски Парк“, не и клубовите должници, ќе се вади на комесарот

SportMedia - 15.04.2019

Продолжува војната меѓу МКФ и Работнички. Во обидот да се расчисти нередот кој настана по обвинувањата на најтрофејниот кошаркарски колектив дека самата „куќа на кошарката“ не ги почитува правилата која ги носи пред стартот на сезоната, тргна од ...

И Темелковски во трка за претседател: Кошарката не е ничија приватна сопственост

Екипа - 15.04.2019

Актуелниот директор на Македонската Кошаркарска Федерација, Владимир Темелковски, влегува во трка за претседател на куќата на кошарката. Темелковски за ривал во оваа трка ќе го има Перо Антиќ, а се поизвесно е дека актуелниот претседател Петар ...

Војната продолжува: МКФ му забрани на Работнички да игра во Градски парк!

Sport 1 - 15.04.2019

Актуелниот првак, а од вчера и победник во Купот, екипата на Работнички доби дефинитивна забрана за играње на домашните средби во Градски парк, согласно на одлуката на УО на МКФ од почетокот на сезоната.

Кошаркарските прволигаши и Наумовски на состанок в среда

Екипа - 15.04.2019

Состанокот на Здружението на прволигаши кој го побара актуелниот коашаркарски шампион, Работнички, а на кој ќе присустува и претседателот на МКФ, Петар Наумовски ќе се одржи в среда. Работнички испрати барање за итен состанок на кој би се ...

Не се знае каде ќе игра Работнички како домаќин во Суперлигата

Basketball - 15.04.2019

Освојувачот на Купот на Македонија и актуелен шампион ќе мора да бара нов дом за натпреварите од завршницата на домашното кошаркарско првенство. МКФ објави дека е направена инспекција на салата во Градски парк и е утврдено дека не ги исполнува ...

Перо Антиќ ќе се кандидира за претседател на МКФ

Кајгана - 15.04.2019

Скопје, 15 април 2019 (МИА) – Поранешниот кошаркарски репрезентативец на Македонија Перо Антиќ потврди дека ќе се кандидира за претседател на Македонската кошаркарска федерација (МКФ). Антиќ во емисијата „Улица Македонија“ за првпат потврди дека ќе ...

Антиќ потврди: Ќе се кандидирам за претседател на МКФ! (ВИДЕО)

МКД - 15.04.2019

Легендарниот македонски кошаркар, Перо Антиќ потврди дека ќе се кандидира за претседател на Македонската кошаркарска федерација. Мандатот на актуелниот претседател на МКФ, Петар Наумоски истекува следниот месец по што ора да биде свикано изборно ...

Oфицијално: Перо Антиќ ќе се кандидира за претседател на МКФ! (ВИДЕО)

Спортски - 15.04.2019

Подолго време во спортската јавност кружеа гласини дека Перо Антиќ ќе се кандидира за претседател на Македонската кошаркарска федерација, а денес стигна и потврда и тоа лично од Антиќ. Најавите ги потврди Антиќ кога денес гостуваше во емисијата ...

Перо Антиќ ќе се кандидира за претседател на МКФ!

Фокус - 15.04.2019

Мандатот на првиот човек на МКФ, Петар Наумоски истекува оваа година, а ќе треба да се избира наследник на негово место. Во гостувањето во „Улица Македонија“, Перо Антиќ потврди дека ќе се кандидира за претседател на оваа ...

Антиќ потврди: Ќе се кандидирам за прв човек на МКФ (Видео)

Дерби - 15.04.2019

Првиот Македонецот во НБА лигата и наша кошаркаска легенда, Перо Антиќ и дефинитивно ќе влезе во трката за наследник на Петар Наумоски на функцијата прв човек на МКФ (Македонска кошаркарска федерација).

Во среда закажан итен состанок на Здружението на прволигашите, Работнички и Наумоски

SportMedia - 15.04.2019

Хаос во кошарката! Куп викендот помина, а проблемите останаа. МКФ ги остави за да ги решава денеска, но и натаму се нема огласено по обвинувањата од страната на тимот од „Градски парк“, но целосна завршница ќе добиеме за два дена.

Перо Антиќ ги остави сите без збор- нема да верувате што направил за време на заедничка вечера со пријателите

Магазин - 15.04.2019

Познатиот македонски кошаркар, кој слободно може да се каже дека е миленик на женската публика, до уши е заљубен во својата сопруга Ружица Антиќ. Тој иако навидум изгледа корпулентно и доминантно, сепак позади неговата појава се крие вистински ...

Антиќ: Ќе се кандидирам за претседателската функција на МКФ!

Gol.mk - 15.04.2019

Поранешниот капитен на македонската репрезентација Перо Антиќ официјално потврди дека ќе се кандидира за функцијата претседател на Македонската кошаркарска федерација (МКФ). Мандатот на првиот човек на македонската кошарка Петар Наумовски истекува ...

Перо Антиќ официјално потврди: Ќе се кандидирам за претседател на МКФ! (ВИДЕО)

Sport 1 - 15.04.2019

Шпекулациите кои подолг период наназад можеа да се слушнат во кошаркарските кулоари, а за кои Спорт1 пишуваше уште пред два месеци , денеска добиваат официјална потврда, а тоа е дека Перо Антиќ ќе се кандидира за претседател на Македонската ...

Антиќ потврди: Влегувам во трка за претседател на МКФ!

Екипа - 15.04.2019

Перо Антиќ е еден од кандидатите за наследник на Петар Наумоски на функцијата претседател на МКФ, чиј мандат истекува годинава. Поранешниот капитен во изминатите години често влегуваше во конфликт со Наумоски, за сега во ТВ-емисијата „Улица ...

Перо Антиќ ќе се кандидира за претседател на МКФ

Макфакс - 15.04.2019

Перо Антиќ, три кратен освојувач на Евролигата, најави дека ќе се кандидира за претседател на Кошаркарската федерација на Македонија, на наредните избори. Во моментов функцијата ја обавува Петар Наумоски, со кого Антиќ, не ретко има расправии преку ...

Антиќ јавно потврди: Ќе се кандидирам за претседател на МКФ

SportMedia - 15.04.2019

Она што се шпекулираше постојано, сега доби потврда. Перо Антиќ за првпат јавно најави дека ќе се кандидира за претседател на македонската кошаркарска федерација. Некогашниот капитен на нашиот најдобар национален тим и единствен Македонец кој ...

Пeро Антиќ најави кандидатура за врвот на МКФ

OhridNews - 15.04.2019

Прославениот македонски кошаркар Перо Антиќ ќе биде еден од кандидатите за претседател на Македонската кошаркарска федерацијата (МКФ). Антиќ, информацијата за кандидатурата ја потврди во емисијата „Улица Македонија“.

Работнички бара итна средба на прволигашите, ќе може ли да игра во „Градски парк“

Екипа - 15.04.2019

Страстите во македонската кошарка дополнително ќе се разгорат откако Работнички денеска и официјално побара од МКФ да биде што поскоро свикан состанок на Здружението на прволигаши за да биде дискутирано за новонастанатата ситуација.

Перо Антиќ го остави без зборови цел ресторан: Сите ружи за Ружица!

Фокус - 15.04.2019

Македонската кошаркарска легенда Перо Антиќ е еден од оние ликови, кој каде и да се појави го привлекува вниманието на присутните. Делумно поради својата појава, бидејќи неретко го споредуваат со американскиот кошаркар Денис Родман, поради многуте ...

Перо Антиќ влегува во трката за претседател на МКФ!

Basketball - 15.04.2019

Оваа година е изборна во Македонската кошаркарска федерација и полека почнува лицитацијата со имиња кои би можеле да се борат за претседателската функција. Првиот кој јавно ја потврди својата амбиција е тројниот европски шампион и поранешен капитен ...

(ВИДЕО) Перо Антиќ соопшти голема вест: Врти нова страна во животот

Спортклуб - 15.04.2019

Поранешниот македонски репрезентативец и капитен, Перо Антиќ најави јавнод дека ќе се кандидира за претседател на Македонската кошаркарска федерација (МКФ). „Еве првпат сега кажувам јавно дека ќе се пријавам да бидам прв човек на македонската ...

Господин од светски ков: Перо Антиќ воодушеви со неговиот џентлменски гест

Таратур - 15.04.2019

Славниот македонски кошаркарски ас и играч со светско реноме, Перо Антиќ, уште еднаш покажа дека зад неговата корпулентна и доминантна спортска појава се крие џентлмен и господин со универзални галантни манири.

Антиќ ќе се кандидира за претседател на МКФ

1tv - 15.04.2019

Поранешниот кошаркарски репрезентативец на Македонија, Перо Антиќ потврди дека ќе се кандидира за претседател на Македонската кошаркарска федерација (МКФ), позиција на која во моментов е Петар Наумовски. Неговиот мандат истекува следниот месец.

Перо Антиќ влегува во трка за претседател на МКФ

Република - 15.04.2019

Перо Антиќ е еден од кандидатите за наследник на Петар Наумоски на функцијата претседател на МКФ, чиј мандат истекува годинава. Поранешниот капитен во изминатите години често влегуваше во конфликт со Наумоски, за сега во ТВ-емисијата „Улица ...

Перо Антиќ ќе се кандидира за претседател на МКФ

TopSport - 15.04.2019

Перо Антиќ, три кратен освојувач на Евролигата, најави дека ќе се кандидира за претседател на Кошаркарската федерација на Македонија, на наредните избори. Во моментов функцијата ја обавува Петар Наумоски, со кого Антиќ, не ретко има расправии преку ...

Антиќ потврди: Ќе се кандидирам за претседател на МКФ

ММС - 15.04.2019

Она што се шпекулираше постојано, сега доби потврда. Перо Антиќ за првпат јавно најави дека ќе се кандидира за претседател на македонската кошаркарска федерација. Некогашниот капитен на нашиот најдобар национален тим и единствен Македонец кој ...

Господин од светски ков: Перо Антиќ воодушеви со неговиот џентлменски гест

Курир - 15.04.2019

Славниот македонски кошаркарски ас и играч со светско реноме, Перо Антиќ, уште еднаш покажа дека зад неговата корпулентна и доминантна спортска појава се крие џентлмен и господин со универзални галантни манири.

Антиќ ќе се кандидира за претседател на МКФ ВИДЕО

+инфо - 15.04.2019

Поранешниот кошаркарски репрезентативец на Македонија, Перо Антиќ, потврди дека ќе се кандидира за претседател на Македонската кошаркарска федерација (МКФ). Антиќ во емисијата „Улица Македонија“ за првпат потврди дека ќе се кандидира за позицијата, ...

Перо Антиќ влегува во трка за претседател на МКФ

Курир - 15.04.2019

Перо Антиќ е еден од кандидатите за наследник на Петар Наумоски на функцијата претседател на МКФ, чиј мандат истекува годинава. Поранешниот капитен во изминатите години често влегуваше во конфликт со Наумоски, за сега во ТВ-емисијата „Улица ...

Перо Антиќ ќе се кандидира за претседател на МКФ

Точка - 15.04.2019

Перо Антиќ, три кратен освојувач на Евролигата, најави дека ќе се кандидира за претседател на Кошаркарската федерација на Македонија, на наредните избори. Во моментов функцијата ја обавува Петар Наумоски, со кого Антиќ, не ретко има расправии преку ...

Антиќ ќе се кандидира за претседател на МКФ (видео)

Либертас - 15.04.2019

Поранешниот кошаркарски репрезентативец на Македонија, Перо Антиќ потврди дека ќе се кандидира за претседател на Македонската кошаркарска федерација (МКФ). Антиќ во емисијата „Улица Македонија“ за првпат потврди дека ќе се кандидира за позицијата, ...

Перо Антиќ влегува во трка за претседател на МКФ

Sport M - 15.04.2019

Перо Антиќ е еден од кандидатите за наследник на Петар Наумоски на функцијата претседател на МКФ, чиј мандат истекува годинава. Поранешниот капитен во изминатите години често влегуваше во конфликт со Наумоски, за сега во ТВ-емисијата „Улица ...

Антиќ ќе се кандидира за претседател на МКФ (видео)

Опсервер - 15.04.2019

Поранешниот кошаркарски репрезентативец на Македонија, Перо Антиќ потврди дека ќе се кандидира за претседател на Македонската кошаркарска федерација (МКФ). Антиќ во емисијата „Улица Македонија“ за првпат потврди дека ќе се кандидира за позицијата, ...

Перо Антиќ во трка за челното место во кошаркарската асоцијација

Нетпрес - 15.04.2019

Единствениот македонски кошаркар кој досега настапувал во НБА лигата, Перо Антиќ, е еден од кандидатите за наследник на Петар Наумоски на функцијата претседател на Македонската кошаркарска федерација (МКФ), чиј мандат истекува годинава.

Антиќ ќе се кандидира за претседател на МКФ

Локално - 15.04.2019

Поранешниот кошаркарски репрезентативец на Македонија, Перо Антиќ потврди дека ќе се кандидира за претседател на Македонската кошаркарска федерација (МКФ). Антиќ во емисијата „Улица Македонија“ за првпат потврди дека ќе се кандидира за позицијата, ...