TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најчевска: Секој судија што учествува во застарувањето на случаи со високи функционери е криминалец како Мијалков

Макфакс - 30.03.2023

Секој од судиите кои учествуваа во застарувањето на овој и сите други случаи на високи функционери е криминалец на исто рамниште со Мијалков, пишува на социјалните мрежи професорката, Мирјана Најческа.

Криминалци како Мијалков се судиите што овозможија застарување на предметите, вели Најчевска

Фокус

Најчевска: Секој од судиите кои учествуваа во застарувањето на случаите е криминалец на исто рамниште со Мијалков

4NEWS

Најчевска: Секој судија што учествува во застарувањето на случаи со високи функционери е криминалец како Мијалков

Точка

НАЈЧЕВСКА ЗА ЗАСТАРУВАЊЕТО НА „ТИТАНИК 2“: Секој од судиите што учествувал во застарувањето е криминалец на исто рамниште со Мијалков

Фактор

Најчевска: Секој судија што учествува во застарувањето на случаи со високи функционери е криминалец како Мијалков

Press24

Најчевска: Криминалци како Мијалков се судиите што овозможуваат застарување на предметите

24Инфо

Телма Пулс24

Лога за случајот „Титаник 2″: Жалам што се дозволи да застари уште еден предмет и тоа за ист обвинет

Телма - 30.03.2023

„Веднаш по стапувањето на функцијата министер за правда, испратив дописи до Судскиот совет, Советот на јавни обвинители и Јавното обвинителство, каде предупредив и побарав поефикасно и невремено преземање мерки со цел спречување на вакви и слични ...

Лога за случајот со Мијалков во „Титаник 2“: Сите институции да преземат итни мерки за брзи реформи

360 степени

Министерот за правда жали што се дозволило да застари предметот против Мијалков

Макфакс

Лога: Жалам што се дозволи да застари „Титаник 2” и тоа за ист обвинет

А1 On

Лога: Жалам што се дозволи да застари уште еден предмет, „Титаник 2”, и тоа за ист обвинет, итно да се преземат реформи

ТВ21

Лога за случајот со Мијалков во „Титаник 2“: Сите институции да преземат итни мерки за брзи реформи

24Инфо

Лога: Предупредив дека „Титаник 2“ ќе застари

МКД

Во Центар Независен Н.Македонија Либертас Слободен Печат Република Денешен Точка

Алтернатива: Се надеваме дека одлуката за „Титаник 2“ не е дел од преговорите за создавање мнозинство за уставни измени

Локално - 30.03.2023

Партијата Алтернатива денеска реагираше на одложувањето на случајот „Титаник 2“ за изборните нерегуларности, со што практично застарува делото за кое меѓу другите се товарат и поранешниот шеф на ДБК, Сашо Мијалков и лидерот на ДПА, Мендух Тачи.

Алтернатива: „Стареењето“ на Титаник 2 доказ дека е корумпирано судството

МКД

Алтернатива за случајот „Титаник 2“: Правосудна Македонија е на колена

ТВ21

Алтернатива: Се надеваме дека одлуката за „Титаник 2“ не е дел од преговорите за создавање мнозинство за уставни измени

Lider

Правосудна Македонија е на колена, реагира Алтернатива

Либертас

Алтернатива: Се надеваме дека одлуката за „Титаник 2“ не е дел од преговорите за создавање мнозинство за уставни измени

24Инфо

Алтернатива: Се надеваме дека застарувањето на делото на Мијалков и Тачи не е поврзано со Уставните измени

MakPress