TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев на Столтенберг му подари вино со „потпис“ од Министерството за одбрана (ФОТО)

365 - 03.12.2019

„Генералниот секретар на НАТО е еден од нашите најголеми пријатели и поддржувачи. ‘You will join NATO’, рече во една прилика и покажа на дело дека Алијансата остварува, а со тоа и ние го остваруваме генерацискиот сон“, напиша денеска на Твитер ...

(фото) Заев му подари македонско вино на Столтенберг

Centar - 03.12.2019

Твитер статус на премиерот Зоран Заев: ГенСек Столтенберг е еден од нашите најголеми пријатели и поддржувачи. “You will join NATO” рече во една прилика и покажа на дело дека Алијансата остварува, а со тоа и ние го остваруваме генерацискиот сон.

ГАЛЕРИЈА: Заев му подари вино на Столтенберг во Лондон

Фокус - 03.12.2019

Владина делегација предводена од премиерот Зоран Заев, во која уште членуваат вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи и министрите за надворешни работи и за одбрана, Никола Попоски и Радмила Шекеринска, денеска пристигна во Лондон, каде утре се ...

Столтенберг: Се работи на решавање на одбраната на балтичките земји

А1 On - 03.12.2019

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денеска изјави дека не е во ред да постои сомнеж во безбедносната гаранција на Западната алијанса, но дека тој работи на решавање на спорот со Турција околу сојузничките планови за одбрана на Балтикот.

„Северџанско винце“ од Заев за Столтенберг

Expres - 03.12.2019

Премиерот Зоран Заев на денешната средба во Лондон со генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, на првиот човек на Алијансата му подари вино. „ГенСек Столтенберг е еден од нашите најголеми пријатели и поддржувачи.

Заев му подари вино на Столтенберг (ФОТО)

iPortal - 03.12.2019

Премиерот на Северна Македонија, кој ја предводи владината делегација на Самитот на НАТО во Лондон, на кој се одбележува 70-годишнината од Алијансата, денеска на првиот ден од лидерскиот собир му подари македонско вино на генералниот секретар на ...

На самитот на НАТО ќе се дискутира темата за членството на Турција, изјави Трамп

Нетпрес - 03.12.2019

Прашањето за членството на Турција во НАТО ќе биде разгледувано од земјите членки, изјави во вторникот американскиот претседател Доналд Трамп по пристигнувањето во Лондон каде што со другите челници на 29-те земји членки ќе учесвува на јубилејниот ...

НАТО сериозно ѝ се закани на Русија

Макфакс - 03.12.2019

НАТО ќе одговори на каков било можен напад врз Полска или балтичките земји, рече Јенс Столтенберг, генералниот секретар на НАТО. „Со присуството на силите на НАТО во Полска и балтичките земји, ние испраќаме многу силен сигнал до Русија – доколку се ...

Столтенберг: Ќе одговориме на секој напад

Слободен Печат - 03.12.2019

Генералниот секретар на Алијансата истакна дека НАТО нема список на непријатели, но ќе одговори каде што ќе биде потребно. НАТО ќе одговори на секој напад на Полска или балтичките земји, порача генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг.

Столтенберг: Ќе одговориме на секој напад, испраќаме сигнал до Русија

Локално - 03.12.2019

НАТО ќе одговори на секој напад на Полска или балтичките земји, порача генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг. – Преку присуство на силите на НАТО во Полска и балтичките земји, испраќаме многу силен сигнал до Русија – доколку има напад ...

Столтенберг: Ќе одговориме на секој напад, испраќаме сигнал до Русија

Опсервер - 03.12.2019

НАТО ќе одговори на секој напад на Полска или балтичките земји, порача генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг. – Преку присуство на силите на НАТО во Полска и балтичките земји, испраќаме многу силен сигнал до Русија – доколку има напад ...

Столтенберг: Ќе одговориме на секој напад, испраќаме сигнал до Русија

А1 On - 03.12.2019

НАТО ќе одговори на секој напад на Полска или балтичките земји, порача генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг. – Преку присуство на силите на НАТО во Полска и балтичките земји, испраќаме многу силен сигнал до Русија – доколку има напад ...

Столтенберг: Ќе одговориме на секој напад, испраќаме сигнал до Русија

24Инфо - 03.12.2019

НАТО ќе одговори на секој напад на Полска или балтичките земји, порача генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг. – Преку присуство на силите на НАТО во Полска и балтичките земји, испраќаме многу силен сигнал до Русија – доколку има напад ...

Столтенберг: Ќе одговориме на секој напад, испраќаме сигнал до Русија

CivilMedia - 03.12.2019

НАТО ќе одговори на секој напад на Полска или балтичките земји, порача генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг. – Преку присуство на силите на НАТО во Полска и балтичките земји, испраќаме многу силен сигнал до Русија – доколку има напад ...

Столтенберг: Ќе одговориме на секој напад

Курир - 03.12.2019

НАТО ќе одговори на секој напад на Полска или балтичките земји, порача генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг. – Преку присуство на силите на НАТО во Полска и балтичките земји, испраќаме многу силен сигнал до Русија – доколку има напад ...

Столтенберг: НАТО ќе одговори на секој напад на Полска или балтичките земји

iPortal - 03.12.2019

НАТО ќе одговори на секој напад на Полска или балтичките земји, порача генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг. – Преку присуство на силите на НАТО во Полска и балтичките земји, испраќаме многу силен сигнал до Русија – доколку има напад ...

Столтенберг: Ќе одговориме на секој напад, испраќаме сигнал до Русија

Република - 03.12.2019

НАТО ќе одговори на секој напад на Полска или балтичките земји, порача генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг. Преку присуство на силите на НАТО во Полска и балтичките земји, испраќаме многу силен сигнал до Русија – доколку има напад ...

Столтенберг: Ќе одговориме на секој напад, испраќаме сигнал до Русија

Вечер Прес - 03.12.2019

НАТО ќе одговори на секој напад на Полска или балтичките земји, порача генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг. – Преку присуство на силите на НАТО во Полска и балтичките земји, испраќаме многу силен сигнал до Русија – доколку има напад ...

Столтенберг: Ќе одговориме на секој напад, испраќаме сигнал до Русија

MakPress - 03.12.2019

НАТО ќе одговори на секој напад на Полска или балтичките земји, порача генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг. – Преку присуство на силите на НАТО во Полска и балтичките земји, испраќаме многу силен сигнал до Русија – доколку има напад ...

НАТО сериозно ѝ се закани на Русија

Точка - 03.12.2019

НАТО ќе одговори на каков било можен напад врз Полска или балтичките земји, рече Јенс Столтенберг, генералниот секретар на НАТО. „Со присуството на силите на НАТО во Полска и балтичките земји, ние испраќаме многу силен сигнал до Русија – доколку се ...

Столтенберг: Се работи на решавање на спорот со Турција, но НАТО сепак има план за одбрана на балтичките земји

Слободен Печат - 03.12.2019

По појадокот со американскиот претседател Доналд Трамп, тој рече дека НАТО и натаму има силна поддршка во Соединетите Американски Држави и го наведе „големиот парадокс" дека луѓето додека ја доведувале во прашање трансатлантската врска, граѓаните го ...

Столтенберг: Се работи на решавање на одбраната на балтичките земји

24Инфо - 03.12.2019

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денеска изјави дека не е во ред да постои сомнеж во безбедносната гаранција на Западната алијанса, но дека тој работи на решавање на спорот со Турција околу сојузничките планови за одбрана на Балтикот.

Столтенберг: Се работи на решавање на одбраната на балтичките земји

Локално - 03.12.2019

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денеска изјави дека не е во ред да постои сомнеж во безбедносната гаранција на Западната алијанса, но дека тој работи на решавање на спорот со Турција околу сојузничките планови за одбрана на Балтикот.

Столтенберг: Се работи на решавање на одбраната на балтичките земји

Опсервер - 03.12.2019

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денеска изјави дека не е во ред да постои сомнеж во безбедносната гаранција на Западната алијанса, но дека тој работи на решавање на спорот со Турција околу сојузничките планови за одбрана на Балтикот.

Столтенберг: Се работи на решавање на одбраната на балтичките земји

CivilMedia - 03.12.2019

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денеска изјави дека не е во ред да постои сомнеж во безбедносната гаранција на Западната алијанса, но дека тој работи на решавање на спорот со Турција околу сојузничките планови за одбрана на Балтикот.

Заев кон Столтенберг: На здравје Јенс, уживај во вкусот на ова одлично македонско вино

Локално - 03.12.2019

Премиерот на Северна Македонија, кој ја предводи владината делегација на Самитот на НАТО во Лондон, на кој се одбележува 70-годишнината од Алијансата, денеска на првиот ден од лидерскиот собир му подари македонско вино на генералниот секретар на ...

Столтенберг: Се работи на решавање на одбраната на балтичките земји

MakPress - 03.12.2019

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денеска изјави дека не е во ред да постои сомнеж во безбедносната гаранција на Западната алијанса, но дека тој работи на решавање на спорот со Турција околу сојузничките планови за одбрана на Балтикот.

Mакедонско вино, подарок од Заев за Столтенберг

Слободен Печат - 03.12.2019

Заев објави твит во кој истакна дека Столтенберг еден од наголемите поддржувачи и пријатели на Северна Македонија. Премиерот на Северна Македонија, кој ја предводи владината делегација на Самитот на НАТО во Лондон, на кој се одбележува ...

Заев во Лондон му подари македонско вино на Столтенберг

Канал5 - 03.12.2019

Премиерот на Македонија, кој ја предводи владината делегација на Самитот на НАТО во Лондон, на кој се одбележува 70-годишнината од Алијансата, денеска на првиот ден од лидерскиот собир му подари македонско вино на генералниот секретар на НАТО.

Заев во Лондон му подари македонско вино на Столтенберг

Press24 - 03.12.2019

Премиерот на Македонија, кој ја предводи владината делегација на Самитот на НАТО во Лондон, на кој се одбележува 70-годишнината од Алијансата, денеска на првиот ден од лидерскиот собир му подари македонско вино на генералниот секретар на НАТО, Јенс ...

Заев во Лондон му подари македонско вино на Столтенберг

24Инфо - 03.12.2019

Премиерот на Северна Македонија, кој ја предводи владината делегација на Самитот на НАТО во Лондон, на кој се одбележува 70-годишнината од Алијансата, денеска на првиот ден од лидерскиот собир му подари македонско вино на генералниот секретар на ...

Заев во Лондон му подари македонско вино на Столтенберг

Вечер Прес - 03.12.2019

Премиерот на Северна Македонија, кој ја предводи владината делегација на Самитот на НАТО во Лондон, на кој се одбележува 70-годишнината од Алијансата, денеска на првиот ден од лидерскиот собир му подари македонско вино на генералниот секретар на ...

Заев: На здравје Јенс, уживај во вкусот на македонското вино

+инфо - 03.12.2019

Премиерот му подари македонско вино на генсекот на Алијансата на Самитот на НАТО во Лондон. Премиерот Зоран Заев, кој ја предводи владината делегација на Самитот на НАТО во Лондон, на кој се одбележува 70-годишнината од Алијансата, денеска на првиот ...

Македонско вино за Столтенберг

MakPress - 03.12.2019

Премиерот на Македонија, кој ја предводи владината делегација на Самитот на НАТО во Лондон, на кој се одбележува 70-годишнината од Алијансата, денеска на првиот ден од лидерскиот собир му подари македонско вино на генералниот секретар на НАТО, Јенс ...

Заев во Лондон му подари македонско вино на Столтенберг

ММС - 03.12.2019

Премиерот на Северна Македонија, кој ја предводи владината делегација на Самитот на НАТО во Лондон, на кој се одбележува 70-годишнината од Алијансата, денеска на првиот ден од лидерскиот собир му подари македонско вино на генералниот секретар на ...

Заев во Лондон му подари македонско вино на Столтенберг

Опсервер - 03.12.2019

Премиерот на Северна Македонија, кој ја предводи владината делегација на Самитот на НАТО во Лондон, на кој се одбележува 70-годишнината од Алијансата, денеска на првиот ден од лидерскиот собир му подари македонско вино на генералниот секретар на ...

Заев му подари македонско вино на Столтенберг во Лондон

А1 On - 03.12.2019

Премиерот Заев, кој ја предводи владината делегација на Самитот на НАТО во Лондон, на кој се одбележува 70-годишнината од Алијансата, денеска на првиот ден од лидерскиот собир му подари македонско вино на генералниот секретар на НАТО, Јенс ...

Заев му подари македонско вино на Столтенберг

Макфакс - 03.12.2019

Премиерот, Зоран Заев, кој учествува на состанокот на НАТО во Лондон, му подари македонско вино на генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг. „Столтенберг е еден од нашите најголеми пријатели и поддржувачи.

Заев на Столтенберг му подари македонско вино

Канал5 - 03.12.2019

Премиерот Зоран Заев на почетокот на Самитот на НАТО во Лондон , на генералниот секретар на Алијансата му подари шише македонско вино. Во објавата на ФБ профилот , премиерот Заев напиша ,, Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг е еден од ...

ТОЈ НЕМУ ПЕНКАЛО, ОВОЈ ВИНО: Заев на Столтенберг му подари вино

Денешен - 03.12.2019

Зоран Заев кој ја предводи владината делегација на Самитот на НАТО во Лондон, на кој се одбележува 70-годишнината од Алијансата, денеска на првиот ден од лидерскиот собир му подари македонско вино на генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг.

Заев му подари македонско вино на Столтенберг

Н.Македонија - 03.12.2019

Премиерот Зоран Заев, кој учествува на состанокот на НАТО во Лондон, му подари македонско вино на генералниот секретар на алијансата, Јенс Столтенберг. – Столтенберг е еден од нашите најголеми пријатели и поддржувачи.