TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рамадан – нов тренер на Шкупи

Екипа - 13.03.2018

Зекиријa Рамадан е изборот на управата на Шкупи за нов шеф на стручниот штаб на прволигашот од Чаир, откако попладнево му беше врачен отказ на досегашниот тренер Ардијан Нухиу. Слабите игри во продолжението од сезонава му пресудија на Нухиу, а ...

ОФИЦИЈАЛНО: Зекирија Рамадан е нов тренер на Шкупи

Gol.mk - 13.03.2018

Само неколку часа откако му врачи отказ на Адријан Нухиу, прволигашот Шкупи го именува Зекиријa Рамадан за нов шеф на стручниот штаб. Новиот тренер, Рамадан се враќа во клубот од Чаир, откако ја водеше екипата на Шкупи во периодот од 2014 до 2016 ...

Шкупи веднаш најде нов тренер

SportMedia - 13.03.2018

Зекирија Рамадан е стратегот кој е наименуван за нов тренер на екипата на Шкупи. Рамадан доаѓа на местото на Ардијан Нухиу, кој споразумно го раскина договорот, откако не ги постигна посакуваните резултати.

Алими: Сакаме двојна круна сезонава

SportMedia - 13.03.2018

Лидерот во фудбалското првенство, екипата на Шкендија, утре на свој терен ќе се обиде да стигне до поволен резултат, во првиот меч од полуфиналето на Купот против Ренова. Играчот за врска, Арменд Алими е оптимист и верува дека тетовчани ќе се ...

Алими: Шкендија ги сака двете титули, одиме на триумф против Ренова

Екипа - 13.03.2018

Шкендија ја посакува двојната круна оваа сезона, а по елиминацијата на Вардар нов предизвик за тимот на Ќатип Османи во Купот на Македонија е Ренова. Играчот за врска, Арменд Алими, најавува триумф и на утрешниот прв полуфинален меч против ...

Алими: Лидерството ни прави притисок, но Шкендија оди на „двојна круна“

Gol.mk - 13.03.2018

Екипата на Шкендија го елиминира Вардар од Купот на Македонија и си го отвори патот кон трофејот. Полуфинален предизвик ќе биде Ренова, градскиот ривал против кој Арменд Алими посакува победа и во двата наптревари, затоа што како што вели - ...

Шкупи му врачи отказ на Ардиан Нухиу

МКД - 13.03.2018

Раководството на Шкупи незадоволно од резултатите во 2018 година му врачи отказ на тренерот Ардиан Нухиу. Во пролетниот дел од сезоната Шкупи освои шест бода на пет средби, тоа е учинок кое не е задоволително за челниците на клубот, па настрада ...

Скопскиот тим бара нов тренер: Нухиу ја заврши приказната со Шкупи!

Дерби - 13.03.2018

Тимот на Шкупи од денеска е во потрага по нов тренер, откако одлучи да ја прекине соработката со досегашниот предводник, Ардијан Нухиу. Клубот од Чаир сериозно се засили и освежи во зимскиот преоден рок, но резултатите во првите пет кола од ...

Шкупи бара нов тренер: Нухиу ги напушти чаирчани по слабите резултати!

Sport 1 - 13.03.2018

Иако сериозно се засилија, донесоа осум новајлии по доаѓањето на новиот спонзор, Шкупи не ги исполни очекувањата освојувајќи само шест бода во петте пролетни кола, по што европскиот настап како зацртана цел на чаирскиот прволигаш е доведен под знак ...

Куп на Македонија, утре се играат првите полуфинални натпревари

Алсат-М - 13.03.2018

Утре ќе се одржат првите полуфинални натпревари од Купот на Македонија. Едниот пар се двете екипи од Тетово, Шкендија и Ренова кои имаат иста цел – да влезат во финалето. „ Утре е празник за Шкендија затоа што дербито меѓу Шкендија и Ренова е ...

Шкупи му врачи отказ на Нухиу по само пет пролетни кола

Gol.mk - 13.03.2018

Прволигашот Шкупи попладнево на големо изненадување на јавноста му врачи отказ на тренерот Ардијан Нухиу, иако клубот има само еден пролетен пораз, и тоа од лидерот Шкендија . Чаирчани освоија само шест бодови оваа пролет и како резултат на ...

Шкупи му врачи отказ на Ардијан Нухиу

Екипа - 13.03.2018

Раководството на прволигашот Шкупи одлучи да му врачи отказ на тренерот Ардијан Нухиу. Причина за отказот се лошите резултати во последните пет натпревари од домашното првенство, во кои Шкупи освои само шест бодови, што е недоволно според управата ...

Станковски: Поразот од Шкендија нема да остави последици на тимот

Екипа - 13.03.2018

Тренерот Работнички, Горан Станковски, сака неговите фудбалери брзо да го заборават поразот од лидерот Шкендија и да се фокусираат на следниот предизвик, гостувањето кај Победа. „Ја забораваме Шкендија и се насочуваме на претстојниот натпревар ...

Шкендија со најдобар напад и одбрана

Алсат-М - 12.03.2018

По 23 кола од домашниот фудбал, екипата на Шкендија уверливо води на табелата, со 16 бодови разлика пред второпласираниот Вардар, а се издвојува и со високата ефикасност на нападот. Двоецот Ферхан Хасани – Бесарт Ибраими се двајца фудбалери кои го ...

Шкупи се раздели со Нухиу

24Фудбал - 13.03.2018

Раководството на Шкупи не е задоволно од резултатите на тимот, па реши да се раздели со тренерот. Во пролетниот дел од сезоната Шкупи освои шест бода на пет средби, тоа е учинок кое не е задоволително за челниците на клубот, па настрада тренерот ...

Станковски: Поразот од Шкендија не остави последици, веќе мислиме на Победа

Gol.mk - 13.03.2018

Работнички веќе го архивираше поразот од Шкендија и се фокусира на новиот предизвик, гостувањето против Победа. Тренерот на дебармаалци, Горан Станковски вели тој пораз нема да остави последици по тимот, со оглед дека Шкендија е сепак екипа која ...

Ардијан Нухиу си замина од тренерската клупа на Шкупи

SportMedia - 13.03.2018

Екипата на Шкупи спогодбено го раскина договорот со тренерот Ардијан Нухиу. Тимот од Чаир се засили во зимскиот преоден рок, но сепак резултатите на теренот се под очекувањата. Во последните пет меча, Шкупи освои само шест бодови.