TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) ВАР повторно ги посака „ѓаволите“ – Јунајтед тешко до бодовите против ВБА

Спортклуб - 21.11.2020

Дури од петтиот обид, Манчестер Јунајтед успеа да стигне до првата победа на домашен терен оваа сезона. Прва жртва на „ѓаволите“ е ВБА, но дури и во овој дуел стигнаа до триумфот потешко од очекувањата. Одлучи еден пенал во 56.

Манчестер јунајтед победи на добро познат начин – гол од пенал на Бруно Фернандеш

Спортманија - 21.11.2020

Црвените ѓаволи се намачија и едвај победија на „Олд Трафорд“ Манчестер јунајтед даде еден гол и тој од пенал, но тоа беше доволно за победа и три бода во дуелот против Вест Бромвич Албион.

Фернандеш од пенал му донесе победа на Манчестер јунајтед против ВБА (ВИДЕО)

24Фудбал - 21.11.2020

Манчестер јунајтед тешко дојде до трите бода против ВБА, Бруно Фернандеш од пенал кој го шутираше двапати ја донесе победата. Манчестер јунајтед имаше повеќе шанси, но погоди еднаш и тоа од повторен пенал по што славеше минмална победа од 1-0 против ...

Фернандеш не погреши од белата точка, бодовите за Јунајтед (Видео)

Дерби - 21.11.2020

Голот од пенал на Бруно Фернандеш се покажа како клучен и важен три бода за Манчестер Јунајтед во дуелот со Вест Бромвич Албион (1:0). Тимот на Оле Гунар Солскјер врза две победи по ред во Премиер лигата, а вечерва иако неубедливо, ја заврши ...

ВИДЕО: Фернандеш од пенал ја обезбеди првата радост за Јунајтед на „Олд Трафорд“

Gol.mk - 21.11.2020

Манчестер Јунајтед конечно запиша домашна победа во Премиер лигата, откако денес минимално и неубедливо запиша три бода на дуелот со Вест Бромвич Албион (1-0). Уште еднаш Бруно Фернандеш и неговата мирна реализација од пенал беше одлучувачка за ...

ВИДЕО: ВАР ги спаси Јунајтед па од пенал Фернандес погоди за победа против ВБА

Дриблинг - 21.11.2020

Манчестер Јунајтед го совлада ВБА со 1:0 во 9 коло од Премиер лигата благодарение на голот на Фернандес од пенал во 56 минута. На стартот од првото полувреме Фернандес стартуваше во сопствениот шеснаесетник но по прегледот на ВАР снимката главниот ...

Фернандеш од пенал му носи важни три бода на Јунајтед (ВИДЕО)

Sport 1 - 21.11.2020

Манчестер јунајтед стигна до четвртата победа сезонава во Премиерлигата, откако денеска беше подобар од ВБА на домашен терен со 1-0. „Ѓаволите“ играа многу подобро од ривалот на овој натпревар, но за единствениот гол мораа да чекаат до 56.

„Ѓаволите“ од повторен пенал до победа над ВБА (ВИДЕО)

SportMedia - 21.11.2020

Бруно Фернандеш од втор обид од белата точка погоди во 56. минута и обезбеди минимална победа за Манчестер Ј. во последниот денешен меч од 9. коло во Премиер лигата. „Црвените ѓаволи“ одиграа добар меч, имаа многу повеќе од играта, но само неколку ...

Јунајтед може да победи само доколку Бруно од втора шутира пенал (ВИДЕО)

Екипа - 21.11.2020

Манчестер Јунајтед повторно одигра мизерен натпревар сезонава во кој само поради среќа успеа да ги освои трите бода. „Црвените-ѓаволи“ го совладаа најлошиот клуб во лигата Вест Бромвич Албион и тоа со минимални 1-0.

Фернандеш со повторен пенал донесе три бода за Јунајтед против ВБА (ВИДЕО)

МКД - 21.11.2020

Манчестер јунајтед тешко дојде до трите бода против ВБА, Бруно Фернандеш од пенал кој го шутираше двапати ја донесе победата. Манчестер јунајтед имаше повеќе шанси, но погоди еднаш и тоа од повторен пенал по што славеше минмална победа од 1-0 против ...