TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Наместо на јубилејна прошетка, „Летечкиот Шкотланѓанец“ викендов на проверка: Неколкумина повредени откако парната ...

Вечер Прес - 30.09.2023

Историската парна локомотива „Летечки Шкотланѓанец“ (Летечки Шкотланѓанец) со мала брзина удрила во стари вагони на станица во шкотските висорамнини, при што биле повредени неколку лица. Националниот железнички музеј соопшти дека во петокот се ...

Неколку лица се повредени во судир на легендарниот „Летечки Шкотланѓанец“

Канал5 - 30.09.2023

Неколку луѓе се повредени откако „Летечкиот Шкотланѓанец“, историска парна локомотива која оваа година ја прославува својата стогодишнина, учествувала во судир со друг стар воз во северна Шкотска.

Судир на „Летечкиот Шкотланѓанец“ и воз на прославата на стогодишнината, неколку повредени

Во Центар - 01.10.2023

Неколку луѓе се повредени откако „Летечкиот Шкотланѓанец“, историска парна локомотива што ја прославува својата стогодишнина оваа година, учествуваше во судир со друг стар воз во северна Шкотска, соопштија официјални лица.