TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сѐ почнува од утре: Младата месечина во Стрелец и затемнувањето на Сонцето не се добра комбинација

Вечер Прес - 03.12.2021

Лунарниот лунарен календар за декември 2021 година открива како одредени фази на Месечината ќе влијаат на нашата енергија, планови и околности. Преку него можеме да дознаеме кои денови се поволни за реализација на целите, како и кога не чека ...

Викенд хороскоп: Измешани емоции за Јарците, романтични денови за Рибите

Скопје инфо - 03.12.2021

Прочитајте што ни носат ѕвездите овој викенд. Овен Авантурата е вашето средно име, а младата Месечина и соларната еклипса ја осветлуваат вашата деветта куќа. Помрачувањето ќе ви ги покаже оние начини на однесување кои ви пречат на патот до среќата, ...

3 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ ЗА ВИКЕНД ГО МЕНУВААТ ЖИВОТОТ ОД КОРЕН! Се ослободуваат од минатото и ПОГРЕШНИТЕ луѓе, конечно ја ...

Попара - 03.12.2021

Младата Месечина во Стрелец и затемнувањето на Сонцето, според хороскопот, ќе означат период на големи промени за три знаци и тоа Овен, Близнаци и Стрелец! Овен Младата месечина и затемнувањето на сонцето ќе ви го одбележат периодот кога конечно ќе ...

УТРЕ ТОЧНО ВО 08:44 ЌЕ СЕ СЛУЧИ НЕШТО НЕВЕРОЈАТНО! Доаѓа најмоќниот АСТРО ПЕРИОД – 4 хороскопски знаци се на УДАР

Попара - 03.12.2021

Младата месечина во Стрелец ќе биде утре во 08:44 часот, а бидејќи овој астролошки настан ќе се совпадне со претстојното затемнување на Сонцето во истиот знак, навестува еден од најважните настани во годината.

УТРЕ ТОЧНО ВО 08:44 ЌЕ СЕ СЛУЧИ НЕШТО НЕВЕРОЈАТНО! Доаѓа најмоќниот АСТРО ПЕРИОД – 4 хороскопски знаци се на УДАР

Zoom - 03.12.2021

Младата месечина во Стрелец ќе биде утре во 08:44 часот, а бидејќи овој астролошки настан ќе се совпадне со претстојното затемнување на Сонцето во истиот знак, навестува еден од најважните настани во годината.

За овие 2 хороскопски знаци декември ќе биде месец за паметење!

Убавина и Здравје - 02.12.2021

Иако нè очекува младата Месечина на 4 декември, која ќе се засили со затемнувањето на Сонцето во истиот знак, месец декември ќе биде многу успешен за два знака. СТРЕЛЕЦ – Доколку барате поголема плата, сега е периодот кога треба да побарате ...

ЗАТЕМНУВАЊЕТО НА СОНЦЕТО НА 4. ДЕКЕМВРИ ВАКА ЌЕ ВЛИЈАЕ НА ВАШИОТ ХОРОСКОП: Некои ќе блеснат како ѕвезди, на други ...

Екран - 02.12.2021

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Веќе во првата недела од декември се соочуваме со силната енергија што ја носи затемнувањето на Сонцето кое ќе се ...

Затемнување на Сонцето и млада месечина во Стрелец: Аспект што носи големи пресврти за 4 знаци на зодијакот

Zoom - 02.12.2021

Затемнувањето на Сонцето кое не очекува за два дена, а кое се случува за време на младата месечина, е еден од најсилните астролошки аспекти оваа година. Овој настан на небото кој не очекува на 4 декември ќе ни даде шанса да ги постигнеме целите на ...

Какви промени ќе ни донесе затемнувањето на Сонцето на 4 декември?

Кафе пауза - 02.12.2021

Целосното затемнување на Сонцето за време на млада Месечина е еден од најмоќните моменти оваа година од астролошки аспект. Ќе ни помогне да дојдеме до посакуваната дестинација, а можеби и до целта за која напорно работевме.

Крајот на годината за овие хороскопски знаци ќе биде како од бајка

Кумановски м. - 02.12.2021

На почетокот на декември, поточно на 4 декември нѐ очекува затемнување на Сонцето во знакот на Стрелец. Се верува дека следното вакво затемнување на Сонцето ќе се случи за 19 години, а неговата енергија ќе биде моќна и непредвидлива во декември.

ЗА ОВИЕ 2 ЗНАKА ДЕКЕМВРИ ЌЕ БИДЕ МАГИЧЕН: Подгответе се за големи животни промени!

4NEWS - 03.12.2021

На почетокот на декември, поточно на 4 декември не очекува затемнување на Сонцето во знакот Стрелец. Се верува дека следното вакво затемнување ќе се случи за 19 години, а неговата енергија во декември ќе биде моќна и непредвидлива.