TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Левендовски нема да игра против Холандија

Макфакс - 11.06.2024

Роберт Левандовски ќе го пропушти првиот нтпревар на Полска на Европското првенство во Германија. „Правиме се што е можно за да може Роберт да го одигра вториот натпревар на турнирот против Австрија“, изјави во вторникот првиот човек на лекарскиот ...

Полска без Левандовски ќе го почне ЕП

Sport 1 - 11.06.2024

Полскиот напаѓач Роберт Левандовски се повреди на пријателскиот меч против Турција, а Фудбалскиот сојуз на Полска ги објави резултатите од медицинските прегледи. Докторот Јачек Јарожевски извршил детални прегледи врз Левандовски и констатирал дека ...

Ужасни вести за Полска: Левандовски го скинал мускулот – репрезентацијата во моментов има само еден здрав напаѓач!

Спортски - 11.06.2024

Репрезентацијата на Полска доби лоша вест на три дена пред почетокот на Европското првенство, Роберт Левандовски го скинал мускулот и неговата повреда е сериозна. Полските медиуми објавија дека резултатите од повредите се катастрофални и тој ќе мора ...

Официјално позната тежината на повредата на Левандовски, ќе го пропушти првиот меч на ЕП

Спортманија - 11.06.2024

Најдобриот полски фудбалер, Роберт Левандовски, нема да игра на првиот натпревар за својата репрезентација на претстојното Европско првенство против Холандија. По направениот преглед во една болница во Варшава, од Полската федерација објавија дека ...

Каков удар за Полска: Левандовски го скинал мускулот!

Екипа - 11.06.2024

Полската спортска јавност ја доби најлошата можна вест на неколку дена пред стартот на ЕВРО 2024, откако беше обелоденето дека повредата што Роберт Левандовски ја заработи на вчерашниот меч со Турција е од сериозен карактер.

На Полјаците им се повредија сите напаѓачи, еден бизарно додека славеше гол

Gol.mk - 11.06.2024

На пет дена пред почетокот на Европското првенство, полската селекција се соочува со големи проблеми. Полјаците се во исклучително тешка група со Холандија, Австрија и Германија и се поставува прашањето кој ќе ги постигнува голови на овие ...

Полска остана само со еден напаѓач на пет дена до почетокот на ЕП

Спортманија - 11.06.2024

Главните вести изминатите неколку дена од подготовките на репрезентациите за настапот на Европското првенство се поврзани со повредите на фудбалерите, но се чини најголеми проблеми ќе има селекторот на Полска, Михал Пробеж, кој само на пет дена до ...

Нови малери за Полска: Повредени Левандовски и Свидерски, но не посериозно!

Спортклуб - 11.06.2024

Селекторот на репрезентацијата на Полска, Михал Пробиерц ги коментираше повредите на капитенот, Роберт Левандовски и на Карол Свидерски, кои беа заменети на пријателскиот натпревар со Турција (2:1) одигран синоќа.

На пет дена до почетокот на ЕП, Полска остана со само еден здрав напаѓач!

24Фудбал - 11.06.2024

Репрезентацијата на Полска се соочува со големи проблеми пред почетокот на Европското првенство, се повредија дури тројца напаѓачи, остана само еден здрав. Пред неколку дена се повреди Аркадиуш Милик, но тоа како само да беше вовед на проблемите кои ...

Полска во големи проблеми: На пет дена пред ЕП има само еден здрав напаѓач!

Sport 1 - 11.06.2024

Репрезентацијата на Полска се соочува со неверојатна низа на проблеми на само пет дена пред нивниот прв натпревар на Европското првенство против Холандија, потоа ги чекаат натпревари со Австрија и Франција.

Проблемите за Полска продолжуваат, Левандовски под знак прашалник за ЕП 2024

Локално - 11.06.2024

Доцна синоќа Полска победи со 2:1 против Турција во својата последна контрола пред почетокот на ЕП 2024, но „полскиот тим“ претрпе значителни жртви со повредите на Карол Швидерски и Роберт Левандовски. Првиот го постигна првиот гол во 12.

Полските фанови не може да гледаат, се повредија Левандовски и Швидерски

Спортманија - 10.06.2024

Репрезентацијата на Полска води со 1-0 по првото полувреме на контролата против Турција, но никој во полскиот тим, ниту на трибините не се задоволен, затоа што поради повреди, теренот го напуштија Роберт Левандовски и Карол Швидерски.

Сериозен удар на Полска, напаѓачот на Јувентус нема да игра на Европското првенство

Gol.mk - 10.06.2024

Фудбалерите на Полска ќе патуваат на Европското првенство ослабени за една опција во нападот. Веќе пред неколку денови беше најавено дека Аркадиуш Милик заработи повреда, а сега пристигна и потврда.

Милик се повреди, Полска ослабена оди на ЕУРО

Кајгана - 09.06.2024

Полска скапо ја плати победата над Украина (3:1) во генералната проба пред почетокот на Европското првенство. Полјаците во Германија ќе патуваат без искусниот напаѓач Аркадиуш Милик. Фудбалерот на Јувентус се повреди во втората минута и теренот го ...

На пет дена до почетокот на ЕП, Полска остана само со еден здрав напаѓач

МКД - 11.06.2024

Репрезентацијата на Полска се соочува со големи проблеми пред почетокот на Европското првенство, се повредија дури тројца напаѓачи, остана само еден здрав. Пред неколку дена се повреди Аркадиуш Милик, но тоа како само да беше вовед на проблемите кои ...

Големи проблеми за Полска: Левандовски неизвесен за ЕВРО 2024

МакФудбал - 11.06.2024

Полска синоќа победи со 2-1 против Турција во својата последна контрола пред почетокот на ЕП 2024, но тимот претрпе значителни „жртви“ со повредите на Карол Швидерски и на Роберт Левандовски. Првиот го постигна првиот гол во 12.

Левендовски нема да игра против Холандија

TopSport - 11.06.2024

Роберт Левандовски ќе го пропушти првиот нтпревар на Полска на Европското првенство во Германија. „Правиме се што е можно за да може Роберт да го одигра вториот натпревар на турнирот против Австрија“, изјави во вторникот првиот човек на лекарскиот ...

Левендовски нема да игра против Холандија

Опсервер - 11.06.2024

Роберт Левандовски ќе го пропушти првиот нтпревар на Полска на Европското првенство во Германија. „Правиме се што е можно за да може Роберт да го одигра вториот натпревар на турнирот против Австрија“, изјави во вторникот првиот човек на лекарскиот ...