TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Штипјанка тешко повредена од автомобил во кругот на болницата

Нетпрес - 18.10.2020

Педесет и шестгодишна жена е тешко повредена во саботата напладне, откак во кругот на Клиничката болница Штип била удрена од автомобил, соопшти во неделата Министерството за внатрешни работи.

Жена ПРЕГАЗЕНА во кругот на ШТИПСКАТА БОЛНИЦА

Вечер - 18.10.2020

На 17.10.2020 во 12: 25 часот било пријавено дека во кругот на Клиничка болница Штип патничко возило „фолксваген венто“, со штипски регистарски ознаки, управувано од С.А.(32) од Штип, удрило во пешакот С.М.(56) од Штип. Во незгодата С.М.

Тешко повреден пешак во кругот на болницата во Штип

Press24 - 18.10.2020

56-годишен штипјанец е тешко повреден откако во него удрило возило „фолксваген венто“ во кругот на Клиничката болница Штип. -Вчера во 12.25 часот било пријавено дека во кругот на Клиничка болница Штип патничко возило „фолксваген венто“, со штипски ...

Во кругот на болницата: Тешко повреден пешак

Република - 18.10.2020

56-годишен штипјанец е тешко повреден откако во него удрило возило „фолксваген венто“ во кругот на Клиничката болница Штип. Вчера во 12.25 часот било пријавено дека во кругот на Клиничка болница Штип патничко возило „фолксваген венто“, со штипски ...

Штипјанка тешко повредена, во неа удрил автомобил

Курир - 18.10.2020

На 17.10.2020 во 12:25 часот било пријавено дека во кругот на Клиничка болница Штип патничко возило „фолксваген венто“, со штипски регистарски ознаки, управувано од С.А.(32) од Штип, удрило во пешакот С.М.(56) од Штип. Во незгодата С.М.

Жена прегазена во кругот на штипската Клиничка болница

ММС - 18.10.2020

Педесет и шестгодишна жена била прегазена во кругот на штипската Клиничка болница. Жената се здобила со тешки телесни повреди. „На 17.10.2020 во 12.25 часот било пријавено дека во кругот на Клиничка болница Штип патничко возило „фолксваген венто“, ...