TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Снегот предизвика проблеми во сообраќајот

Канал5 - 13.02.2018

Врнежите од снег предизвикаа проблеми во одвивањето на сообраќајот на повеќе патни правци низ државата. Поради лавина од камења и снег целосно беше во прекин патот Маврово-Дебар, а вечерва според информацијата од Авто мото сојузот на Македонија, ...

Лавина го блокираше патот Маврово-Дебар

Фокус - 13.02.2018

Сообраќајот на патниот правец Маврово – Дебар е целосно во прекин, поради лавина на патот, информираше АМСМ. Забрана за патнички возила е воведена на планинскиот премин Ѓавато. Забраната за тешки товарни возила и автобуси уште е на сила на патниот ...

Забрана за тешки товарни возила и кај Ѓавато

Алсат-М - 13.02.2018

Патниот правец Битола–Ресен кај Ѓавато е забранет за движење на тешки товарни возила, информираат од АМСМ. Поради врнежите од снег од попладнево се воведени забрани за движење на повеќе планински превои во државата.

Забрана за движење на камиони и кај Ѓавато

Макфакс - 13.02.2018

Забрана за движење на тешки товарни возила воведена е и на патниот правец Битола – Ресен кај Ѓавато, информира АМСМ. Претходно, поради снежните врнежи беше воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила и автобуси на патниот правец ...

Сообраќајка на Ѓавато

Тера - 13.02.2018

Заради сообраќајка на планинскиот превој Ѓавато има прекин на сообракајот од 16:10 мунути, потврдија од битолската полиција. Засега нема информација кој се учествувал во сообраќајната незгода.

Забрани за камиони и автобуси на патот Тетово-Попова Шапка

Курир - 13.02.2018

Патните правци Тетово-Попова Шапка и планинскиот превој Буково од попладнево се забранети за сообраќај за товарни возила и автобуси. Како што соопшти ЈП „Македонија пат“ забраната на патниот правец кон зимскиот центар на Шара важи од 15 часот, а на ...

Забрана за камиони и автобуси на патниот правец Тетово-Попова Шапка

Макфакс - 13.02.2018

На патниот правец Тетово-Попова Шапка воведена е забрана за сообраќај на тешки товарни возила и автобуси. Од АМСМ претходно воведоа забрана за тешки товарни возила и кај планинскиот премин ...

Обновено: Укината забраната за лесни возила на Буково, за тешки товарни возила се уште во сила

OhridNews - 13.02.2018

17.30 Забраната за лесни товарни возила на планинскиот премин Буково, која беше воведена попладнево поради обилните врнежи од снег, е укината, информира СВР Охрид. На сила останува забраната за тешки товарни возила на овој патен правец.

Забрана за тешки товарни возила на Пресека

Макфакс - 13.02.2018

Денеска, од 13.50 часот на планинскиот премин Пресека воведена е забрана за сообраќај тешки товарни возила, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија. Оттаму додаваат дека сообраќајот на другите државни патишта се одвива по претежно влажни ...

Пуштен сообраќајот на Ѓавато, забраната за товарни возила сé уште трае

Шеталиште - 13.02.2018

Попладнево во 17:30 часот е пуштен сообраќајот на планинскиот превој Ѓавато, кој беше во прекин од 16:10 часот заради сообраќајната незгода која се случи на Ѓавато. Забраната на сообраќајот беше првично заради обилните врнежи на превојот, а потоа ...

Забрана на сообраќај на тешки товарни возила на Пресека

Канал5 - 13.02.2018

На планинскиот премин Пресека е забранет сообраќајот на тешки товарни возила. Забраната, како што соопшти Македонија пат, е воведена 13.50 часот. Денеска напладне беше воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила и на патот Струга - ...

Забрана за тешки товарни возила кај Пресека

Макфакс - 13.02.2018

На планинскиот премин „Пресека“ воведена е забрана за тешки товарни возила. Од АМСМ информираат дека забраната е воведена во 13.50 ...

ФОТО: Сообраќајна несреќа на Ѓавато – повеќе од час блокиран сообраќајот

Шеталиште - 13.02.2018

Сообраќајна несреќа се случи попладнево на превојот Ѓавато поради лошите временски услови помеѓу тешко товарно возило камион и три патнички возила. Од СВР Битола велат дека сообраќајот е во прекин од 16:10 часот, а дополнително ќе соопштат подетални ...

Забранет сообраќајот на некои превои и патни правци, на некои само за камиони

Мета - 13.02.2018

Поради обилните снежни врнежи, прогласена е забрана за движење на тешки товарни возила на планинските превои Пресека, Буково и кон граничниот премин Ќафасан. На Буково сообраќајот е забранет и за автомобили.

Снегот направи хаос на патиштата: Целосно во прекин патот Ресен – Битола, заглавени шлепери, камиони, автомобили – не ...

Sky - 13.02.2018

Интензивните снежни врнежи предизвикаа хаос во сообраќајот низ југозападниот дел на Македонија, а најкритично е на патот Ресен – Битола каде што е воведена целосна забрана на возила. Според информации на Скај таму во моментов има заглавени шлепери, ...

Вонредна: Лавина на овој патен правец – сообраќајот е во целосен прекин

Sky - 13.02.2018

Поради лавина на патот, патниот правец Маврово – Дебар целосно е во прекин, објавија предмалку од АМСМ. Снегот направи хаос и во југозападниот дел на Македонија. За патнички возила воведена е забрана за движење на планинскиот премин Ѓавато.

Забрана за камиони на патот Струга - Ќафасан

Канал5 - 13.02.2018

На патот Струга - граничен премин Ќафасан денеска напладне е воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ). Претпладне, во 10:15 часот, беше воведена забрана за камиони и на патот Маврово - ...

Забрана за тешки товарни возила на патот Маврово-Дебар

А1 On - 13.02.2018

На патниот правец крак Маврово- Дебар се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила, информира Македонијапат. Забраната, како што посочуваат, е воведена во 10:15 часот. Поради отстранување на одрони во близина на с.

Забрана за тешки товарни возила на патот Маврово-Дебар

Сител - 13.02.2018

На патниот правец крак Маврово- Дебар се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила, информира Македонијапат. Забраната, како што посочуваат, е воведена во 10:15 ...

Целосна блокада на овој патен правец – еве што се случува

Sky - 13.02.2018

Патниот правец Крива Паланка – Куманово кај нас.Грамагје е блокиран во двата правци, околу 50 вработени во фабриката “Виебл“ го блокираат патот поради неисплатена плата, информираат од АМСМ.

Снегот предизвика проблеми во сообраќајот: Забрани за сообраќај, лавина и сообраќајна несреќа (фото)

Press24 - 13.02.2018

Врнежите од снег предизвикаа проблеми во одвивањето на сообраќајот на повеќе патни правци низ државата. Поради лавина од камења и снег целосно беше во прекин патот Маврово-Дебар, а вечерва според информацијата од Авто мото сојузот на Македонија, ...

Снежна лавина на патот Маврово - Дебар го прекина сообраќајот

МКД - 13.02.2018

Сообраќајот на патниот правец Маврово – Дебар е целосно во прекин, поради лавина на патот, информираше АМСМ. Забрана за патнички возила е воведена на планинскиот премин Ѓавато. Забраната за тешки товарни возила и автобуси уште е на сила на патниот ...

Забрана за тешки товарни возила и кај Ѓавато- два камиони и комбе заглавени во снегот (фото)

Press24 - 13.02.2018

Патниот правец Битола–Ресен кај Ѓавато е забранет за движење на тешки товарни возила, информираат од АМСМ. Поради врнежите од снег од попладнево се воведени забрани за движење на повеќе планински превои во државата.

Забрана за тешки товарни возила и кај Ѓавато

Локално - 13.02.2018

Од АМСМ информираат дека патниот правец Битола–Ресен кај преминот Ѓавато е забранет за движење на тешки товарни возила. Попладнево, поради врнежи од снег се воведени забрани за движење и на повеќе планински превои во државата.

Забрана за движење на камиони и кај Ѓавато

Вечер - 13.02.2018

Забрана за движење на тешки товарни возила воведена е и на патниот правец Битола – Ресен кај Ѓавато, информира АМСМ. Претходно, поради снежните врнежи беше воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила и автобуси на патниот правец ...

Забрани за камиони и автобуси на патот Тетово-Попова Шапка и кај Буково

Канал5 - 13.02.2018

Патните правци Тетово-Попова Шапка и планинскиот превој Буково од попладнево се забранети за сообраќај за товарни возила и автобуси. Како што соопшти ЈП „Македонија пат“ забраната на патниот правец кон зимскиот центар на Шара важи од 15 часот, а на ...

Забрана за камиони и автобуси на патниот правец Тетво-Попова Шапка

Вечер - 13.02.2018

На патниот правец Тетово – Попова Шапка воведена е забрана за сообраќај на тешки товарни возила и автобуси. Од АМСМ претходно воведоа забрана за тешки товарни возила и кај планинскиот премин Пресека.

Забрана за тешки товарни возила на Пресека

Вечер - 13.02.2018

Денеска, од 13.50 часот на планинскиот премин Пресека воведена е забрана за сообраќај тешки товарни возила, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија. Оттаму додаваат дека сообраќајот на другите државни патишта се одвива по претежно влажни ...

Забрана на сообраќај на тешки товарни возила на Пресека

Курир - 13.02.2018

Денеска напладне беше воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила и на патот Струга - граничен премин Ќафасан. На планинскиот премин Пресека е забранет сообраќајот на тешки товарни возила.

Забрана за тешки товарни возила кај Пресека

Вечер - 13.02.2018

На планинскиот премин Пресека воведена е забрана за тешки товарни возила. Од АМСМ информираат дека забраната е воведена во 13.50 часот. извор: ...

ФОТО: Сообраќајна несреќа на Ѓавато – повеќе од час блокиран сообраќајот

Орбис - 13.02.2018

Сообраќајна несреќа се случи попладнево на превојот Ѓавато поради лошите временски услови помеѓу тешко товарно возило камион и три патнички возила. Од СВР Битола велат дека сообраќајот е во прекин од 16:10 часот, а дополнително ќе соопштат подетални ...

Забранет сообраќајот на некои превои и патни правци, на некои само за камиони

Бриф - 13.02.2018

Поради обилните снежни врнежи, прогласена е забрана за движење на тешки товарни возила на планинските превои Пресека, Буково и кон граничниот премин Ќафасан. На Буково сообраќајот е забранет и за автомобили.

Забрана за камиони на патот Струга - Ќафасан

+инфо - 13.02.2018

Претпладне, во 10:15 часот, беше воведена забрана за камиони и на патот Маврово - Дебар. На патот Струга - граничен премин Ќафасан денеска напладне е воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила, информира Автомотосојузот на Македонија ...

Забрана за тешки товарни возила на патот Маврово-Дебар

+инфо - 13.02.2018

Забраната, како што посочуваат, е воведена во 10:15 часот. На патниот правец крак Маврово- Дебар се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила, информира Македонијапат. Забраната, како што посочуваат, е воведена во 10:15 ...

Лавина од снег и камења: Патишта во Македонија завеани- еве каде има забрана за возила

Курир - 13.02.2018

Врнежите од снег предизвикаа проблеми во одвивањето на сообраќајот на повеќе патни правци низ државата. Поради лавина од камења и снег целосно беше во прекин патот Маврово-Дебар, а вечерва според информацијата од Авто мото сојузот на Македонија, ...

Забрана за тешки товарни возила и кај Ѓавато...

Н.Македонија - 13.02.2018

Забрана за тешки товарни возила и кај Ѓавато Патниот правец Битола–Ресен кај Ѓавато е забранет за движење на тешки товарни возила, информираат од АМСМ. Поради врнежите од снег од попладнево се воведени забрани за движење на повеќе планински превои ...

Забрана за движење на тешки товарни возила и кај Ѓавато

А1 On - 13.02.2018

Забрана за движење на тешки товарни возила воведена е и на патниот правец Битола – Ресен кај Ѓавато, информира АМСМ. Претходно, поради снежните врнежи беше воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила и автобуси на патниот правец ...

Забрани за камиони и автобуси на патот Тетово-Попова Шапка и кај Буково

Сител - 13.02.2018

Патните правци Тетово-Попова Шапка и планинскиот превој Буково од попладнево се забранети за сообраќај за товарни возила и автобуси. Како што соопшти ЈП „Македонија пат“ забраната на патниот правец кон зимскиот центар на Шара важи од 15 часот, а на ...

Забрана за камиони и автобуси на патниот правец Тетово-Попова Шапка

Денар - 13.02.2018

На патниот правец Тетово – Попова Шапка воведена е забрана за сообраќај на тешки товарни возила и автобуси. Од АМСМ претходно воведоа забрана за тешки товарни возила и кај планинскиот премин ...

Забрана за камиони и на Пресека

+инфо - 13.02.2018

Денеска напладне беше воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила и на патот Струга - граничен премин Ќафасан. На планинскиот премин Пресека е забранет сообраќајот на тешки товарни возила, поради врнежи од снег.

Забрана за тешки товарни возила кај Пресека

Точка - 13.02.2018

На планинскиот премин Пресека воведена е забрана за тешки товарни возила. Од АМСМ информираат дека забраната е воведена во 13.50 часот. Сообраќај Пресека ...

Забрана за камиони на патот Струга - Ќафасан

Сител - 13.02.2018

На патот Струга - граничен премин Ќафасан денеска напладне е воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ). Претпладне, во 10:15 часот, беше воведена забрана за камиони и на патот Маврово - ...

Забрана за тешки товарни возила на патот Маврово- Дебар

МКД - 13.02.2018

На патниот правец крак Маврово- Дебар се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија. Забраната, како што посочуваат е оттаму, е воведена во 10.15 часот.

По патот Маврово-Дебар во една коловозна лента

+инфо - 13.02.2018

Забрана за патнички возила е воведена на планинскиот превој Ѓавато, а на патот Тетово–Попова Шапка е воведена забрана за камиони и автобуси. Врнежите од снег предизвикаа проблеми во одвивањето на сообраќајот на повеќе патни правци низ државата.

Забрана за тешки товарни возила и кај Ѓавато

Сител - 13.02.2018

Патниот правец Битола–Ресен кај Ѓавато е забранет за движење на тешки товарни возила, информираат од АМСМ. Поради врнежите од снег од попладнево се воведени забрани за движење на повеќе планински превои во државата.

Забрана за движење на камиони и кај Ѓавато

Тера - 13.02.2018

Забрана за движење на тешки товарни возила воведена е и на патниот правец Битола – Ресен кај Ѓавато, информира АМСМ. Претходно, поради снежните врнежи беше воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила и автобуси на патниот правец ...

Забрани за камиони и автобуси на патот Тетово-Попова Шапка и кај Буково

А1 On - 13.02.2018

Патните правци Тетово-Попова Шапка и планинскиот превој Буково од попладнево се забранети за сообраќај за товарни возила и автобуси. Како што соопшти ЈП „Македонија пат“ забраната на патниот правец кон зимскиот центар на Шара важи од 15 часот, а на ...

Забрана за камиони и автобуси на патниот правец Тетово-Попова Шапка

Точка - 13.02.2018

На патниот правец Тетово – Попова Шапка воведена е забрана за сообраќај на тешки товарни возила и автобуси. Од АМСМ претходно воведоа забрана за тешки товарни возила и кај планинскиот премин Пресека.

Забрана на сообраќај на тешки товарни возила на Пресека

ТВ21 - 13.02.2018

На планинскиот премин Пресека е забранет сообраќајот на тешки товарни возила. Забраната, како што соопшти Македонија пат, е воведена 13.50 часот. Денеска напладне беше воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила и на патот Струга – ...

Забрана за товарни возила на патот Струга-Ќафасан

Press24 - 13.02.2018

На патот Струга - граничен премин Ќафасан денеска напладне е воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ). Претпладне, во 10:15 часот, беше воведена забрана за камиони и на патот Маврово - ...