TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Студенти платиле за работа во странство, агенцијата недостапна – парите ги нема

ТВ21 - 12.07.2017

Дваесетина студенти кои требало да заминат на студентска работа во Германија се собраа пред канцеларијата на приватната агенција за посредување „Венера Кемаловски“. Тие бараа да им се вратат парите околу 500 евра кои ги дале за да заминат, но ...

Студенти обвинуваат за измама за вработување во Германија

24 Вести - 12.07.2017

Плановите за летово на стотина македонски студенти пропаднаа. Наместо да го поминат распустот на студентска работа во Германија, денеска дојдоа да протестираат пред Агенцијата која им посредувала за работно место. Тврдат дека биле измамени.

Агенција за посредување измамила стотина студенти

Алсат-М - 12.07.2017

Стотина прелажани студенти, денеска си ги бараа парите од агенцијата за посредување „Венера Кемаловски“. Аплицирале за да работат во познатиот бренд за продажба на облека „Зара“. Но ниеден од студентите не заминал во Германија.

Измамени студенти за работа во странство

Телма - 12.07.2017

Патот до шанса за брза заработка во Германија, ги одвел до измама 100-на студенти од земјава. Се чувствуваат изманипуилирано од агенцијата која посредувала за тоа што им ветувала вработување на кое веќе требало да бидат, а не добиле ништо.

Македонски студенти тврдат: Место работа во Германија, останавме без пари

МКД - 12.07.2017

Околу стотина студенти од неколку градови од Македонија тврдат дека се измамени од познатата македонска туристичка агенција “Венера Камаловски”, со седиште низ повеќе градови во земјава, која им ветила работа во Германија во бутиците на “Зара” и во ...

Прелажани студенти – платиле 500 евра за работа во Германија и извисиле

Алфа - 12.07.2017

Наместо на работа во „Зара“ и „Бургер Кинг“ и плата од 1.350 евра, на протест на скопските горештини. 150 студенти од цела Македонија обвинуваат дека се измамени од агенцијата за посредување при вработување „Венера Кемаловски“.

Измамени студенти бараат агенцијата да им ги врати парите за ветеното вработување во странство

Сител - 12.07.2017

Наместо да замине на сезонска работа во Германија, остана без одговор пред затворените врати на Агенцијата за посредување. Благоја Ристиќ студент од Скопје е еден од стотината измамени од страна на сопствениците на Агенцијата Венера Кемаловски.

ВИДЕО: Група студенти кои аплицирале за работа во Германија изманипулирани од страна на агенцијата

А1 On - 12.07.2017

Група студенти кои преку Агенцијата за вработување во странство „Венера Кемаловски“ аплицирале за работа во Германија, за А1он велат дека се измамени од страна на агенцијата бидејќи не им била обезбедена ветената работа за која студентите претходно ...

Стотина измамени студенти за работа во Германија си ги бараат парите назад

+инфо - 12.07.2017

На дел од нив, велат, треба да им вратат по 250 евра, на други пак, околу 150. Група студенти од утрово се собираат пред канцеларијата на агенција за посредување при работа во Скопје и бараат да им бидат вратени парите што ги дале за да заминат на ...

Измамени студенти за работа во Германија

24 Вести - 12.07.2017

Наместо работа во Германија стотина студенти од Македонија изгубиле стотици евра преку Агенција за вработување. Тие денеска се собраа пред канцеларијата на агенција за посредување при работа во Скопје и бараат да им бидат вратени парите што ги дале ...

Македонски студенти тврдат дека наместо работа во Германија, останале без пари

Факултети - 12.07.2017

Стотина студенти од Македонија кои се пријавиле за работа во Германија си ги бараат назад парите од агенцијата за посредување при вработување бидејќи наводно се работи за измама. Тие утрово се собраа пред канцеларијата на агенцијата „Венера ...

Прелажани студенти - платиле и по 500 евра да заминат во Германија, а останале дома

Канал5 - 12.07.2017

Наместо ветената работа во странство, оваа група незадоволни студенти денеска протестираше пред Агенција, со голема доза на незадоволство, бидејќи останале и без пари и без работа. Стотина студенти од цела Македонија, кои пролетва аплицирале за ...

Стотина студенти измамени: Платиле да заминат на работа во Германија, останаа и без пари и дома

Фактор - 12.07.2017

Туристичка агенција измами околу стотина студенти ширум државата дека ќе им обезбеди работа во Германија, но за возврат студентите добија само лажни ветувања и изговори. Студентите кои изгубија стотици евра денеска се собраа пред канцеларијата на ...

(ВИДЕО) Околу 150 студенти измамени од Агенција за вработување во странство

Макфакс - 12.07.2017

Околу 150 студенти измамени од страна на Агенцијата за вработување во странство „Венера Кемаловски“ каде аплицирале за работа во Германија. Студентите на сметка на агенцијата уплатиле 500 евра, пари кои не ги добиле назад откако пропаднал договорот ...

Стотина измамени студенти за работа во Германија си ги бараат парите назад

Либертас - 12.07.2017

Група студенти од утрово се собираат пред канцеларијата на агенција за посредување при работа во Скопје и бараат да им бидат вратени парите што ги дале за да заминат на студентска работа во Германија.

Наместо работа во Германија, Македонски студенти останеле без пари

Канал 77 - 12.07.2017

Стотина студенти од Македонија кои се пријавиле за работа во Германија си ги бараат назад парите од агенцијата за посредување при вработување бидејќи наводно се работи за измама. Тие утрово се собраа пред канцеларијата на агенцијата „Венера ...

Ни работа во Германија, ни пари: Агенција измами стотина студенти!

Нетпрес - 12.07.2017

Лагата се открила на 15 минатиот месец, кога требало првата група да замине. Наместо тргнување, измамените слушале грст изговори, а првиот бил дека не пристигнале сите работни дозволи. Стотина студенти од Македонија кои се пријавиле за работа во ...

Околу 150 студенти измамени од страна на Агенција за вработување во странство

Кајгана - 12.07.2017

Околу 150 студенти се измамени од страна на Агенцијата за вработување во странство „Венера Кемаловски“, каде аплицирале за работа во Германија. Студентите на сметка на агенцијата уплатиле 500 евра, пари кои не ги добиле назад откако пропаднал ...

ПЛУСИНФО: Стотина измамени студенти за работа во Германија си ги бараат парите назад

Бриф - 12.07.2017

Група студенти од утрово се собираат пред канцеларијата на агенција за посредување при работа во Скопје и бараат да им бидат вратени парите што ги дале за да заминат на студентска работа во Германија, јавува Плусинфо.

Македонски студенти измамени: Наместо работа во странство, останале без денар

Press24 - 12.07.2017

Стотина студенти од Македонија кои се пријавиле за работа во Германија си ги бараат назад парите, бидејќи како што велат се измамени. Тие утрово се собраа пред канцеларијата на агенцијата „Венера Кемаловски“ и ги бараат парите кои ги дале за ...

Измамени студенти за работа во странство

Пулс24 - 12.07.2017

Стотина студенти од повеќе градови од Македонија аплицирале на конкурс за студентска работа наводно за брендот „Зара“, во позната македонска туристичката агенција „Венера Кемаловски“, со седишта низ повеќе градови во земјава.

Стотина измамени студенти за работа во Германија си ги бараат парите назад

Локално - 12.07.2017

Група студенти од утрово се собираат пред канцеларијата на агенција за посредување при работа во Скопје и бараат да им бидат вратени парите што ги дале за да заминат на студентска работа во Германија.

Студенти измамени за работа во Германија...

Н.Македонија - 12.07.2017

Студенти измамени за работа во Германија Група студенти преку медиумите обелоденија измама за посредување за работа во Германија. Според нивното писмо испратено до редакции агенцијата за посредување од седум студенти земала вкупно околу 38 илјади ...

Прелажале стотина студенти - наместо работа во Германија, останале дома без уплатените пари

Точка - 12.07.2017

Стотина од нив, велат, агенцијата "Венера Кемаловски" треба да им врати околу 250 евра, кои ги дале за аплицирање и документација за наводна работа во бутиците "Зара", но покрај нив парите назад (како што велат, околу 150 евра) ги бараат и други ...

Стотина измамени студенти за работа во Германија си ги бараат парите назад

Скопје24 - 12.07.2017

Група студенти од утрово се собираат пред канцеларијата на агенција за посредување при работа во Скопје и бараат да им бидат вратени парите што ги дале за да заминат на студентска работа во Германија.

Студенти кои аплицирале за работа во Германија измамени од агенцијата

Слободен Печат - 12.07.2017

Група студенти од утрово се собираат пред канцеларијата на агенција за посредување при работа во Скопје и бараат да им бидат вратени парите што ги дале за да заминат на студентска работа во Германија.

Наместо на печалба во Германија, студенти тврдат дека се измамени од агенција

Радио МОФ - 12.07.2017

Над 150 студенти од неколку градови од Македонија велат дека се измамени од македонската туристичка агенција „Венера Камаловски”,со седиште во повеќе градови во земјата. Според нив, од агенцијата им ветиле работа во Германија во бутиците на „Зара” и ...

Студенти измамени за работа во Германија

Правдико - 12.07.2017

Група студенти преку медиумите обелоденија измама за посредување за работа во Германија. Според нивното писмо испратено до редакции агенцијата за посредување од седум студенти земала вкупно околу 38 илјади денари, покрај трошоците за документација ...