TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нарко-кланови се прегрупираат, партиите се обвинуваат

Deutsche Welle - 27.02.2024

ОЈО Скопје ја проверува евентуална поврзаност на убиството во Блаце и пожарот во угостителски објект во Чаир. Одговорноста околу расчистувањето на случајот ги раскара и партиите Дали по јануарската полициска акција е блиску финишот во разбивањето на ...

Снимка од палењето на Барон – три лица со капуљачи ја обиваат вратата и го палат кафулето

Фокус

Пресметка на криминални банди или крвна одмазда? - детали за вчерашното убиство кај Блаце

Скопје инфо

(Фото) Кој е Гани Туша, осомничениот за убиството на Оки, чиј татко е убиен

еМагазин

Продолжува пресметката на криминалните банди Барон и Дуќанџик

МКД

Убиен таткото на Гани Туша, осомничениот за убиството на Орхан Бајрами – Оки

еМагазин

Крвна или криминална одмазда му пресуди на таткото на Гани Туша?

Фокус

МКД Република Либертас Фокус еМагазин Мета

ВИДЕО: Тројца маскирани го подметнуваат пожарот во кафе барот „Барон“ пред убиството на Туша

Press24 - 27.02.2024

Тројца маскирани мажи го подметнале пожарот вчера рано наутро во кафулето „Барон“ во Чаир, чие име го носи и криминалната група која е во отворена улична војна со криминалните групи Дуќанџик/Грчец.

ВИДЕО: Како тројца маскирани го подметнуваат пожарот во кафе барот Барон пред да се случи убиството на Туша

Телма

Маскирани лица синоќа го запалиле кафулето „Барон“ во Чаир

24Инфо

ТВ Телма објави ВИДЕО: Како тројца маскирани го подметнуваат пожарот во кафе барот Барон пред да се случи убиството на Туша

Курир

ТВ Телма објави ВИДЕО: Тројца маскирани го подметнуваат пожарот во кафе барот Барон пред да се случи убиството на Туша

Нетпрес

[ВИДЕО] ОЈО проверува дали случаите се поврзани: Маскирани лица подметнуваат пожар во кафе барот Барон пред да се случи убиството на Туша

Точка

ВИДЕО: Тројца маскирани го подметнуваат пожарот во кафе барот Барон пред да се случи убиството на Туша

Либертас

Обвинителството проверува дали пожарот во кафулето „Барон“ и убиството кај Блаце се поврзани настани

Слободен Печат - 27.02.2024

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид на лице место во близина на Блаце, каде беше пронајдено безживотно тело на маж со прострелни рани. Како што објави „Слободен печат“, убиен е таткото на Гани Туша.

Застреланиот Туша го нашол братот полицаец чие име се спомнува во структурата на фирмата која продава јаглен на ЕСМ и РЕК Битола

Телма

ПОЖАР ВО КАФУЛЕТО „БАРОН“ ВО ЧАИР, ДАЛИ Е ПОВРЗАН СО УБИСТВОТО ВО БЛАЦЕ? Синот на убиениот бил член на криминалната група со истото име

+инфо

Пред убиството на Туша било запалено кафулето “Барон” по кое името го носи една од скопските банди

Телма

Гангстерска војна: Потенцијална поврзаност меѓу убиството на Туша кај Блаце и пожарот во Кафулето „Барон“ – реванш меѓу скопските нарко картели?

Lider

Ново убиство поврзано со војната на двете скопски криминални групи

Телма

Пред убиството на Туша било запалено кафулето „Барон“ по кое името го носи една од скопските банди

Press24

4NEWS Курир Денешен Либертас Сител Курир Нетпрес