TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Од водите на Вардар извадено безживотно тело на 60-годишна жена

ТВ21 - 27.01.2020

На 26.01.2020 во 09.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во водите на реката Вардар има починато женско лице. Од екипа на Бригадата за прпотивпожарна заштита Скопје телото било извадено, а лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без ...

Безживотно тело на 60-годишна жена е извадено од Вардар

Фактор - 27.01.2020

Од водите на реката Вардар e извадено безживотно тело на 60-годишна жена. Во полиција вчера е пријавено дека во водите на реката има починато женско лице. Од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје телото е извадено, а лекар од Итна ...

Почината 60 годишна жена пронајдена во Вардар

Скопје1 - 27.01.2020

„На 26.01.2020 во 09.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во водите на реката Вардар има починато женско ...

Удавена жена пронајдена во водите на Вардар во Скопје

Либертас - 27.01.2020

Удавено женско лице е пронајдено во водите на реката Вардар денеска околу 15 часот кај мостот Близнаци, објави порталот Доказ. Се работи за Б. К. родена 1959 година од Скопје, а утрово била пријавена за исчезната.

Почината жена извлечена од Вардар

Фокус - 27.01.2020

Вчера утрото од водите на реката Вардар било извлечено почината жена, пренесува МВР. „На 26.01.2020 во 09.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во водите на реката Вардар има починато женско лице.

Од водите на Вардар извадено мртво женско тело

Press24 - 27.01.2020

Вчера во 09 часот и 45 минути во СВР Скопје било пријавено дека во водите на реката Вардар има починато женско лице. Од екипа на Бригадата за прпотивпожарна заштита Скопје телото било извадено, а лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без ...

Скопјанка пронајдена мртва во водите на Вардар

24Инфо - 27.01.2020

На 26.01.2020 во 09.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во водите на реката Вардар има починато женско лице. Од екипа на Бригадата за прпотивпожарна заштита Скопје телото било извадено, а лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без ...

Почината жена пронајдена во Вардар, познат нејзиниот идентитет

Курир - 27.01.2020

На 26.01.2020 во 09:45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во водите на реката Вардар има починато женско лице. Од екипа на Бригадата за прпотивпожарна заштита Скопје телото било извадено, а лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без ...

Почината жена пронајдена во Вардар, познат нејзиниот идентитет

Република - 27.01.2020

На 26.01.2020 во 09:45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во водите на реката Вардар има починато женско лице. Од екипа на Бригадата за прпотивпожарна заштита Скопје телото било извадено, а лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без ...

Тело на 60-годишна жена извлечено од водите на Вардар

Макфакс - 27.01.2020

Телото на 60-годишна жена било извлечено од реката Вардар во Скопје. „Вчера, во СВР Скопје било пријавено дека во водите на реката Вардар има починато женско лице. Од екипа на Бригадата за прпотивпожарна заштита Скопје телото било извадено, а лекар ...

Се удави жена во Вардар

Centar - 27.01.2020

На 26.01.2020 во 09.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во водите на реката Вардар има починато женско лице. Од екипа на Бригадата за прпотивпожарна заштита Скопје телото било извадено, а лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без ...

Од водите на Вардар изваден женски труп

Слободен Печат - 27.01.2020

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатата било дадено на обдукција. Во СВР Скопје вчера утрото околу 09.45 часот било пријавено дека во водите на реката Вардар има починато женско лице.

Тело на 60-годишна жена извлечено од водите на Вардар во Скопје

Точка - 27.01.2020

Телото на 60-годишна жена било извлечено од реката Вардар во Скопје. „Вчера во СВР Скопје било пријавено дека во водите на реката Вардар има починато женско лице. Од екипа на Бригадата за прпотивпожарна заштита Скопје телото било извадено, а лекар ...

Тело на 60-годишна жена од Радишани извлечено од водите на Вардар

+инфо - 27.01.2020

Вчера во 09.45 часот во СВР-Скопје било пријавено дека во водите на реката Вардар било пронајдено починато женско лице. Како што е наведено во полицискиот билтен, вработените во Бригадата за прпотивпожарна заштита Скопје веднаш го извадиле телото од ...

Тело на 60-годишна жена извлечено од водите на Вардар во Скопје

Н.Македонија - 27.01.2020

Телото на 60-годишна жена било извлечено од реката Вардар во Скопје. – Вчера во СВР Скопје било пријавено дека во водите на реката Вардар има починато женско лице. Од екипа на Бригадата за прпотивпожарна заштита Скопје телото било извадено, а лекар ...

Безживотно тело на 60-годишна жена е извадено од Вардар

МКД - 27.01.2020

Од водите на реката Вардар e извадено безживотно тело на 60-годишна жена. Во полиција вчера е пријавено дека во водите на реката има починато женско лице. Од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје телото е извадено, а лекар од Итна ...

Во водите на реката Вардар најдено починато женско лице

Опсервер - 28.01.2020

На 26.01.2020 во 09.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во водите на реката Вардар има починато женско лице. Од екипа на Бригадата за прпотивпожарна заштита Скопје телото било извадено, а лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без ...