TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Затворски казна за двајца обвинети за нападот врз Села

Сител - 13.06.2018

„Му го спасив животот а ме осудија“, вака обвинетиот Стојан Павлевски ја искоментира три годишната затворска казна за кривичното дело насилство. Првично тој беше обвинет за обид за убиство на Зијадин Села, но во судската постапка, обвинителството го ...

Затворски казни за двајца од напаѓачите на Села

24 Вести - 13.06.2018

Обвинетиот Цејо Георгиевски и покрај признание на вина, осуден е на затворска казна во траење од една година и два месеца, а Стојан Павлески, кој исто така призна вина за настаните од 27. април минатата година, Кривичниот совет на Основниот суд ...

Три години затвор за Павлевски и една година Георгиевски за нападот врз Села

Телма - 13.06.2018

Обвинителството им го преквалификува делото од обид за убиство во насилство, тие го признаа, судот ги казни. Три години затвор доби Стојан Павлевски и една година и два месеци Цејо Георгиевски.

Први затворски казни за нападот врз пратениците во Собранието

Независен - 13.06.2018

Судот ги изрече првите затворски казни за нападот во Собранието што се случи на 27 април минатата година во Собрание. Стојан Павлески е осуден на три години затворска каза, а Цејо Ѓоргиевски е осуден на една година и два месеца затвор за кривичното ...

Паднаа првите затворски казни за нападот на пратеникот Зијадин Села

Нова ТВ - 13.06.2018

Три години затвор за Стојан Павлески и една година и два месеци за Цејо Ѓеоргиевски пресуди се првите казни за нападот на пратеникот Зијадин Села, пресуди денеска Основниот суд Скопје 1. Обвинителството во текот на постапката го преквалификува ...

Павлески: Му го спасив животот на Села, а ме осудија

+инфо - 13.06.2018

Затворската казна тие ќе ја извршат кога пресудата ќе стане правосилна односно кога Апелациониот суд ќе одлучи за жалбите. Стојан Павлески кој доби три години затвор за насилството во Собранието како дел од обвинетите во случајот со тепањето на ...

Павлевски: Му го спасив животот на Села, а ме осудија на три години затвор

Фокус - 13.06.2018

Стојан Павлевски, кој пред малку беше осуден на три години затвор за насилството што се случи на 27 април во Собранието беше затекнат опд високата пресуда, која му ја изрече судот, истакнувајќи дека очекувал многу помала казна.

Затворски казни за напаѓачите на Села

Алсат-М - 13.06.2018

Напаѓачите на пратеникот Зијадин Села, Стојан Павлески и Цејо Георгиевски, денеска се осудени на казна затвор. Павлески ќе одлежи три години, а Георгиевски една година и два месеца. Нападот врз пратеникот Зијадин Села се случи лани, на 27 април кога ...

Три години за Павлески и година и два месеци затвор за Георгиевски за нападот врз Зијадин Села

Фокус - 13.06.2018

На три години затвор е осуден Стојан Павлески, а на една година и два месеци е осуден Цео Георгиевски, обвинети за насилство врз пратеникот Зијадин Села, што се случи на 27 април 2017 година.

Три години затвор за Павлевски и година и два месеца за Георгиевски за претепувањето на Села

Сакам да кажам - 13.06.2018

Во Основниот суд Скопје 1 денеска беа изречени првите затворски казни за претепувањето на пратеникот Зијадин Села на 27 април лани. Три години затвор доби Стојан Павлевски, а Цејо Георгиевски доби една година и два месеци.

(Видео) Павлевски: Јас му го спасив животот на Села, не очекував казна затвор

Макфакс - 13.06.2018

„Јас му го спасив животот на Села, не очекував казна затвор“, рече Стојан Павлевски, пред новинарите, откако кривичниот суд во Скопје го осуди на три години затворска казна за насилството во Собранието на 27 април минатата година.

Затворски казни за двајцата обвинети за насилство во Собранието

24Инфо - 13.06.2018

Затворски казни за двајцата обвинети за насилство во Собранието на 27 април изрече кривичниот суд во Скопје. Обвинетиот Цејо Георгиевски е осуден на една година и два месеци, додека три години затворска казна доби Стојан Павлевски.

Павлевски: Јас му го спасив животот на Села, не очекував казна затвор

24Инфо - 13.06.2018

„Јас му го спасив животот на Села, не очекував казна затвор“, рече Стојан Павлевски, откако кривичниот суд во Скопје го осуди на три години затворска казна за насилството во Собранието на 27 април минатата ...

Пресуда за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот врз Села

Курир - 13.06.2018

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да биде објавена пресудата за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година.

Утре пресуда за двајца обвинети околу 27 април: Се каат и не знаат зошто влегле во Собрание

Независен - 12.06.2018

Не знаат зошто влегле во Собранието на 27 април минатата година, никој не им вршел притисок, но по осум месеци поминати - едниот во затвор, другиот во куќен притвор, сфатиле дека згрешиле и се каат за тоа што го направиле.

Затвор за Павлески и Ѓеоргиевски за нападот на Зијадин Села

Таратур - 13.06.2018

Основниот суд Скопје 1 ги изрече првите затворски казни поврзани со упадот и дивеењето во македонското Собрание. Три години затвор за Стојан Павлески и една година и два месеци за Цејо Ѓеоргиевски се првите казни за нападот на пратеникот Зијадин ...

Александар Василевски-Нинџа сам се пријавил во Кривичен

Канал5 - 11.06.2018

Александар Василевски Нинџа по неколку месеци бегство утринава сам се пријави во Кривичниот суд, по што веднаш беше пренесен во затворот во Шутка. Нинџа е еден од обвинетите за упадот во Собранието на 27 април.

Напаѓачите на Села очекуваат условна казна

ТВ21 - 11.06.2018

Цејо Ѓорѓиевски и Стојан Павлески и двајцата обвинети за нападот на пратеникот и лидер на Алијанса за Албанците, Зијадин Села, признаа вина. Нивното признание доаѓа откако претходно обвинителството го преквалификува делото за кое ги гони од убиство ...

Павлески: Му го спасив животот на Села, а ме осудија

iPortal - 13.06.2018

Стојан Павлески кој доби три години затвор за насилството во Собранието како дел од обвинетите во случајот со тепањето на Зијадин Села рече дека казната е превисока. – Му го спасив живот, а ме осудија на три години – рече Павлески коментирајќи ја ...

Павлевски: Му го спасив животот на Села а ме осудија на 3 години затвор

Press24 - 13.06.2018

Стојан Павлевски, кој пред малку беше осуден на три години затвор за насилството што се случи на 27 април во Собранието беше затекнат опд високата пресуда, која му ја изрече судот, истакнувајќи дека очекувал многу помала казна, објави Фокус.

Паднаа пресуди за тепањето на Села

Фактор - 13.06.2018

На три години затвор е осуден Стојан Павлески, а на една година и два месеци е осуден Цејо Георгиевски, обвинети за насилство врз пратеникот Зијадин Села, што се случи на 27 април 2017 година.

(ВИДЕО) Павлевски: Јас му го спасив животот на Села, не очекував казна затвор

А1 On - 13.06.2018

„Јас му го спасив животот на Села, не очекував казна затвор“, рече Стојан Павлевски, откако кривичниот суд во Скопје го осуди на три години затворска казна за насилството во Собранието на 27 април минатата година.

Пресуда за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот врз Села

Кајгана - 13.06.2018

Скопје, 13 јуни 2018 (МИА) - Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да биде објавена пресудата за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Република Македонија од 27 април ...

Утре пресуда за двајца обвинети за 27 април: Се каат и не знаат зошто влегле во Собрание

iPortal - 12.06.2018

Не знаат зошто влегле во Собранието на 27 април минатата година, никој не им вршел притисок, но по осум месеци поминати – едниот во затвор, другиот во куќен притвор, сфатиле дека згрешиле и се каат за тоа што го направиле.

Павлевски: Јас му го спасив животот на Села, очекував помала казна

Република - 13.06.2018

Стојан Павлевски, кој денеска беше осуден на три години затвор за насилството што се случи на 27 април во Собранието беше изненаден од високата пресуда која му ја изрече судот, истакнувајќи дека очекувал многу помала казна.

Павлевски: Јас му го спасив животот на Села, не очекував казна затвор

Точка - 13.06.2018

„Јас му го спасив животот на Села, не очекував казна затвор“, рече Стојан Павлевски, откако кривичниот суд во Скопје го осуди на три години затворска казна за насилството во Собранието на 27 април минатата година.

Пресуда за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот врз Села

Канал5 - 13.06.2018

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да биде објавена пресудата за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година.

Павлевски: Јас му го спасив животот на Села, не очекував казна затвор

Sky - 13.06.2018

„Јас му го спасив животот на Села, не очекував казна затвор“, рече Стојан Павлевски, откако кривичниот суд во Скопје го осуди на три години затворска казна за насилството во Собранието на 27 април минатата година.

Пресуда за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот врз Села

24Инфо - 13.06.2018

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да биде објавена пресудата за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година.

Денеска пресуда за насилниците врз Села

+инфо - 13.06.2018

Казната за ова дело е од шест месеци до пет години. Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да биде објавена пресудата за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Република ...

Пресуда за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот врз Села

24 Вести - 13.06.2018

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да биде објавена пресудата за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година.

Први пресуди за насилство за нападот на Села

Нова ТВ - 13.06.2018

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да биде објавена пресудата за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година.

(Видео) Затворски казни за двајцата обвинети за насилството во Собранието

Макфакс - 13.06.2018

Затворски казни за двајцата обвинети за насилство во Собранието на 27 април изрече кривичниот суд во Скопје. Обвинетиот Цејо Георгиевски е осуден на една година и два месеци, додека три години затворска казна доби Стојан Павлевски.

Пресуда за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот врз Села

Телма - 13.06.2018

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да биде објавена пресудата за двајцата обвинети за насилство во одвоената постапка за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година.

Донесени првите две пресуди за нападот врз Села

Курир - 13.06.2018

Казна затвор од три години за Стојан Павлевски и една година и два месеци за Цејо Георгиевски изрече денеска Кривичниот суд за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година.

Фрчат нови затворски казни за обвинети – Цејо и Стојан иако признаа вина, ќе мора да одат во затвор

Sky - 13.06.2018

Затворски казни за двајцата обвинети за насилство во Собранието на 27 април изрече кривичниот суд во Скопје. Обвинетиот Цејо Георгиевски е осуден на една година и два месеци, додека три години затворска казна доби Стојан Павлевски.

Три години затвор за Павлевски, година и два месеци за Георгиевски за нападот врз Села

Мета - 13.06.2018

Кривичниот суд во Скопје им определи затворски казни на двајца обвинети за насилство во Собранието на 27 април. Обвинетиот Цејо Георгиевски е осуден на една година и два месеци, додека три години затворска казна доби Стојан Павлевски.

Донесени првите две пресуди за нападот врз Села

Бриф - 13.06.2018

Казна затвор од три години за Стојан Павлевски и една година и два месеци за Цејо Георгиевски изрече денеска Кривичниот суд за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година.

Три години затвор за Павлевски и година и два месеци за Георгиевски за нападот врз Села

Стандард - 13.06.2018

Казна затвор од три години за Стојан Павлевски и една година и два месеци за Цејо Георгиевски изрече денеска Кривичниот суд за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година.

Донесени првите две пресуди за нападот врз Села – откако ја призна вината Павлевски доби 3 години затвор а Георгиевски ...

Либертас - 13.06.2018

Казна затвор од три години за Стојан Павлевски и една година и два месеци за Цејо Георгиевски изрече денеска Кривичниот суд за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година.

Донесени првите две пресуди за нападот врз Села

Press24 - 13.06.2018

Казна затвор од три години за Стојан Павлевски и една година и два месеци за Цејо Георгиевски изрече денеска Кривичниот суд за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година.

Стојан Павлевски 3 години, а Цејо Георгиевски 14 месеци во затвор за нападот врз Села!

24 Вести - 13.06.2018

Казна затвор од три години за Стојан Павлевски и една година и два месеци за Цејо Георгиевски изрече денеска Кривичниот суд за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Република Македонија, од 27 април минатата година.

Затворски казни за двајцата обвинети кои признаа вина за нападот на Села

МКД - 13.06.2018

Казна затвор од три години за Стојан Павловски и една година и два месеци за Цејо Георгиевски изрече денеска Кривичниот суд за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година.

Донесени првите две пресуди за нападот врз Села

Н.Македонија - 13.06.2018

Казна затвор од три години за Стојан Павлевски и една година и два месеци за Цејо Георгиевски изрече денеска Кривичниот суд за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година.

Донесени првите две пресуди за нападот врз Села – затвор од 3 и 1,2 години

Локално - 13.06.2018

Казна затвор од три години за Стојан Павлевски и една година и два месеци за Цејо Георгиевски изрече денеска Кривичниот суд за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година.

Затворски казни за двајцата обвинети за насилство во Собранието

Точка - 13.06.2018

Затворски казни за двајцата обвинети за насилство во Собранието на 27 април изрече кривичниот суд во Скопје. Обвинетиот Цејо Георгиевски е осуден на една година и два месеци, додека три години затворска казна доби Стојан Павлевски.

(Видео) Затворски казни за двајцата обвинети за насилството во Собранието

Правдико - 13.06.2018

Затворски казни за двајцата обвинети за насилството во Собранието на 27 април изрече кривичниот суд во Скопје. Обвинетиот Цејо Георгиевски е осуден на една година и два месеца, а три години затворска казна доби Стојан Павлевски.

Донесени првите две пресуди за нападот врз Села

Канал5 - 13.06.2018

Казна затвор од три години за Стојан Павлевски и една година и два месеци за Цејо Георгиевски изрече денеска Кривичниот суд за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата Во казната на обвинетите им ...

Донесени првите две пресуди за нападот врз Села

Сител - 13.06.2018

Казна затвор од три години за Стојан Павлевски и една година и два месеци за Цејо Георгиевски изрече денеска Кривичниот суд за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година.

Донесени првите две пресуди за нападот врз Села

ТВ21 - 13.06.2018

Казна затвор од три години за Стојан Павлевски и една година и два месеци за Цејо Георгиевски изрече денеска Кривичниот суд за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година.