TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Турција ги бомбардира курдските бунтовници во Ирак поради бомбашкиот напад во Анкара

Бизнис Вести - 02.10.2023

Турското Министерство за одбрана синоќа соопшти дека ги бомбардирале курдските бунтовници во северен Ирак поради бомбашкиот напад во Анкара, во кој беа ранети двајца турски војници. Курдската работничката парти (ПКК), вооружена група која Турција и ...

Бомбашкиот напад во Анкара ја вознемири Турција и потсети на раните од минатото: Милитантните групи сееја смрт, а ова беше најкрвавата година

4NEWS

Ердоган до терористите - Нема да ја постигнете целта

Р.С.Европа

Претрчал кон зградата на Министердтвото и се разнел: Ова е моментот кога бомбашот го нападна седиштето на турската полиција во Анкара (ФОТО, ВИДЕО)

Во Центар

Бомбаш самоубиец детонирал бомба во Анкара, повредени се двајца полицајци

Р.С.Европа

(ФОТО) Бомбаш самоубиец се разнесе пред турското МВР во Анкара, вториот напаѓач е ликвидиран од полицијата

Телма

Експлозии и пукотници во Анкара: Еден од бомбашите се разнел пред зградата на МВР (ВИДЕО)

Канал5

Нетпрес 4NEWS 4NEWS CivilMedia Локално Во Центар Frontline ТВ21

Работничката партија на Курдистан ја презеде одговорноста за нападот во Анкара

ТВ21 - 01.10.2023

Работничката партија на Курдистан (ПКК), вооружена група која Турција и западните земји ја сметаат за терористичка, ја презеде одговорноста за самоубиствениот напад утринава во Анкара. Бомбаш-самоубиец активираше експлозивна направа во близина на ...

ПКК ја презела одговорноста за бомбашкиот напад во Анкара

24Инфо

ПКК презеде одговорност за самоубиствениот напад во Анкара

Локално

КУРДСКАТА РАБОТНИЧКА ПАРТИЈА ЈА ПРЕЗЕДЕ ОДГОВОРНОСТА Нашата Бесмртна бригада изврши напад во Анкара

+инфо

ПКК презеде одговорност за самоубиствениот напад во Анкара

Независен

ПКК презеде одговорност за самоубиствениот напад во Анкара

Бриф

ПКК презеде одговорност за самоубиствениот напад во Анкара

Во Центар

Макфакс Слободен Печат Опсервер Либертас 4NEWS Канал5 Фактор Фокус

Бомбаш-самоубиец се разнел пред турското МВР, повредени се двајца полицајци

Вечер Прес - 01.10.2023

Утрово, бомбаш-самоубиец активирал експлозивна направа во главниот град на Турција, Анкара. Вториот „терорист“ бил убиен во престрелка со полицијата, при што биле ранети двајца полицајци, наведе министерот за внатрешни работи, Али Јерликаја, во ...

(Видео) Камери го снимиле моментот на експлозијата во Анкара

Фокус

Снимен е моментот на детонација на бомбата пред турското МВР (ВИДЕО)

Канал5

ВИДЕО: Моментот на експлозијата во Анкара

24Инфо

Бомба експлодираше близу парламентот во Анкара, повредени двајца полицајци

Сакам да кажам

(ФОТО) Експлозија во центарот на Анкара – се разнесе бомбаш самоубиец, повредени двајца полицајци

360 степени

Терористички напад или обид за атентат на Ердоган во близина на МВР и парламентот во Анкара

Канал5

Фокус Фактор Кајгана Expres Бизнис Вести Скопје1 Скопје1 Република