TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ФОТО+ВИДЕО) Пожар во складиште за пластика во Осиек, предупредување до жителите да не излегуваат поради чадот и ...

360 степени - 04.10.2023

Според заменик градоначалникот Драган Вулин, засега нема повредени лица, а екипите на итната помош интервенирале кај неколкумина пожарникари кои биле изложени на екстремно високите температури Во објектот на компанијата „Драва интернационал“ во ...

📽 ГОРАТ НЕКОЛКУ ИЛЈАДИ КВАДРАТНИ МЕТРИ ПЛАСТИКА Пожарот во Осиек од ноќеска го гасат 100 пожарникари со 50 возила

+инфо

(ВИДЕО) Огромен пожар во фабрика во Осиек: Да не се излегува, може да има канцерогени материи

А1 On

(Видео) Голем пожар во компанија во Осиек: „Не останувајте на отворено“

Макфакс

(Видео) Голем пожар во компанија во Осиек: „Не останувајте на отворено“

Опсервер

(Видео) Голем пожар во компанија во Осиек: „Не останувајте на отворено“

Точка

(Видео) Голем пожар во компанија во Осиек: „Не останувајте на отворено“

Скопје1

24Инфо Lider MakPress 4NEWS Алсат-М

(Видео) Огромниот пожар во Осиек го гасне и робот

Макфакс - 04.10.2023

Пожарот што избувна синоќа на депонијата за пластика на компанијата „Драва интернешнл“ се прошири и на зградата, соопшти Здружението на Хрватската противпожарна бригада. Од таму додаваат дека пожарот се гаси во просториите на компанијата за ...

Погледнете ги нереалните фотографии и видеа од големиот пожар во Осиек!

Во Центар

(Видео) Гори пластика во компанијата во Осиек, објавени нови снимки

Макфакс

(Видео) Гори пластика во компанијата во Осиек, објавени нови снимки

Опсервер

(Видео) Огромниот пожар во Осиек го гаси и робот

Опсервер

ВИДЕО: Голем пожар во складиште за пластика во Осиек

Курир - 04.10.2023

Во предградието на хрватскиот град Осиек во текот на ноќта избувна пожар од големи размери во фабрика во која се преработува пластика. Неколку илјади квадратни метри пластика, која се чува на отворено, гори, се вели во првиот извештај на ...

Голем пожар во фабрика за отпад во Осиек, граѓаните предупредени (фото/видео)

Независен

(ВИДЕО) Голем пожар во складиште за пластика во Осиек, нема повредени

Бриф

ВИДЕО | Огромен пожар во складиште за пластика во Осиек

Слободен Печат

Голем пожар во складиште за пластика во Осиек, нема повредени | ВИДЕО

Сител

Голем пожар во складиште за пластика во Осиек, нема повредени

ТВ21

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО ХРВАТСКА: Гори фабрика за пластика кај Осиек, нема повредени, откажана наставата во училиштата во околината

Денешен

24 Вести Н.Македонија