TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Партизан го „сруши“ Лион, Црвена Звезда „настрада“ во Болоња

Екипа - 31.01.2023

Без некоја неизвеност се одиграа шест натпревари во кошаркарската Евролига. Српските клубови имаа половичен успех, додека сигурни победи забележаа Барселона и Валенсија над Макаби, односно над Баерн.

Партизан му се одмазди на Асвел, Олимпијакос го „здроби“ Фенер

TopSport - 31.01.2023

Партизан ја обезбеди најубедливата победа по камбекот во Евролигата, „уништувајќи“ го Асвел Лион со 92:71 во 22. коло од Евролигата, додека Олимпијакос го „збриша“ Фенербахче сред Истанбул со 93:73.

Судиите исклучија ѕвезда на Фенербахче, па турските фанови имаа нешто да им кажат (Видео)

Спортманија - 31.01.2023

Олимпијакос во Истанбул го порази Фенербахче со убедливи 93-73, а сè беше јасно уште по првото полувреме, кое грчкиот тим го доби со 51-30. Во финишот на првото полувреме, при неверојатен резултат од 45-16 за Олимпијакос, исклучена беше една од ...

Олимпијакос „избриша паркет“ со Фенербахче среде Истанбул

SportSport - 31.01.2023

Долгоочекуваното дерби од евролигата меѓу Фенербахче и Олимпијакос заврши со фијаско на домашните. Лидерот во најсилната европска конкуренција, лесно и убедливо славеше на гостувањето во Истанбул со 93:73 и го задржа првото место на табелата.

Партизан му се одмазди на Асвел, Олимпијакос го „здроби“ Фенер

Макфакс - 31.01.2023

Партизан ја обезбеди најубедливата победа по камбекот во Евролигата, „уништувајќи“ го Асвел Лион со 92:71 во 22. коло од Евролигата, додека Олимпијакос го „збриша“ Фенербахче сред Истанбул со 93:73.

Олимпијакос го сруши Фенербахче, Барселона подобра од Макаби

Курир - 01.02.2023

Вчера се одиграа шест натпревари во кошаркарската Евролига. Српските клубови имаа половичен успех, додека сигурни победи забележаа Барселона и Валенсија над Макаби, односно над Баерн. . Олимпијакос со одличниот прв дел, го урна Фенербахче на негов ...