TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски: Кога Ковачевски дезертира, го канам Битиќи да му го објаснам планот за закрепнување на економијата

Република - 01.10.2022

Состојбите се пресериозни за вака неодговорен однос на Владата и демонстрација на суета на Димитар Ковачевски. Побарав средба со Димитар Ковачевски за да го презентирам концептот за ублажување на последиците од енергетската криза и спас на работни ...

Мицкоски: Го канам Битиќи на средба во ВМРО-ДПМНЕ за да му презентирам план за закрепнување

Канал5

Мицкоски го повика Битиќи на средба: Состојбите се пресериозни за вака неодговорен однос на Владата

Lider

Мицкоски до Ковачевски: Бидете поголеми од вашите суети и одважете се кога тоа е потребно за Македонија

Скопје1

Мицкоски до Битиќи: Ве канам на средба во ВМРО-ДПМНЕ да ви го кажам излезот од енергетската криза, бидете поголеми од вашата суета

А1 On

Мицкоски: Бидејќи Ковачевски бега од дуел со мене, го канам Битиќи на средба во партиското седиште

MakPress

Мицкоски го покани Битиќи утре во ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски дезертираше од дебата и средба

ТВ21

4NEWS Курир Опсервер Нетпрес Press24 360 степени Либертас

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски дезертира и од средба за планот за излез од кризата, дезертира и од ТВ дуел

А1 On - 01.10.2022

„Неспособниот Димитар Ковачевски единствено го бива само да дезертира. И покрај тоа што дезертирал и го избегнал служењето воен рок, сега дезертира бегајќи од средба за претседателот Мицкоски за Планот за излез од енергетската криза.

Ковачевски дезертира и од средба за планот за излез од кризата, дезертира и од ТВ дуел

24Инфо

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски дезертира и од средба за планот за излез од кризата

Канал5

Ковачевски дезертира и од средба за планот за излез од кризата, дезертира и од ТВ дуел

Република

„Ковачевски дезертира и од средба за планот за излез од кризата, дезертира и од ТВ дуел“

Курир

Ковачевски дезертира и од средба за планот за излез од кризата, дезертира и од ТВ дуел

Нетпрес

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски дезертира и од средба за планот за излез од кризата, дезертира и од ТВ дуел

MakPress

Press24

ТВ ДУЕЛ: Ковачевски се охрабрил да излезе на јавен мегдан со Мицкоски, но медиумските советници го советувале дека не е ...

Денешен - 30.09.2022

Премиерот и лидер на СДСМ, Димитар Ковачевски сакал да ја прифати фрлената ракавица од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за ТВ дуел, но советниците го советувале дека не е подготвен за тоа.

Мицкоски: Ковачевски да не дезертира – време е за дебата и за прифаќање на планот на ВМРО-ДПМНЕ за енергетската криза

360 степени

Мицкоски прашува зошто владата го одбива неговиот план, директорот Ковачевски му ги бара до среда контактите за поевтина струја

Слободен Печат

Мицкоски: Го повикувам Ковачевски да не дезертира од дуел, како што тоа вообичаено го прави во својот живот

Курир

Енергетската криза заеднички интерес: Ќе има ли соработка помеѓу власта и опозицијат?

Локално

(ВИДЕО) Мицкоски: Го повикувам Ковачевски да не дезертира од дуел

А1 On

Мицкоски го повика Ковачевски да не дезертира од дуел: Да се соочиме пред граѓаните кој ја говори вистината, кој не

Слободен Печат

Канал5 Макфакс Press24 +инфо ТВ21 Н.Македонија Република Локално

Енергетската криза во фокусот на интересот на пратениците

Н.Македонија - 30.09.2022

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и опозицијата беа во фокусот на интересот на пратениците на вчерашната собраниска седница ...

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ во жешка пресметка за греењето и за струјата

Слободен Печат

ВМРО-ДПМНЕ бара Ковачевски да прифати и дебата со Мицкоски на тема енергетска криза

Скопје1

ВМРО-ДПМНЕ: Понудата за евтини енергенси стои, а Ковачевски да прифати и дебата со претседателот Мицкоски на тема енергетска криза

Макфакс

ВМРО-ДПМНЕ: Понудата за евтини енергенси стои, а дезертерот Ковачевски да прифати и дебата со претседателот Мицкоски на тема енергетска криза

Курир

Понудата за евтини енергенси стои, а дезертерот Ковачевски да прифати и дебата со претседателот Мицкоски на тема енергетска криза

24Инфо

ВМРО-ДПМНЕ: Понудата за евтини енергенси стои, а Ковачевски да прифати и дебата со претседателот Мицкоски на тема енергетска криза

MTM

Нетпрес Локално Денешен Lider Канал5 MakPress

И самите во СДС не знаат зошто дезертирал Ковачевски, дали поради школување, дали поради болки во стомакот, дали заради ...

24Инфо - 30.09.2022

Дезертерската СДС очигледно се во паника после обелоденувањето на скандалот со трајната неспособност на Ковачевски. Секој ден се повеќе и повеќе се заплеткуваат, бидејќи дезертерот Ковачевски ги лаже и нив како и јавноста.

Ковачевски треба да прифати дека има тапија за ТРАЈНА НЕСПОСОБНОСТ, да не вреска од говорници, туку да дозволи да се провери неговата деловна способност

24Инфо

„Ковачевски треба да прифати дека има тапија за ТРАЈНА НЕСПОСОБНОСТ, да не вреска од говорници, туку да дозволи да се провери неговата деловна способност“

Курир

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски треба да дозволи да се провери неговата деловна способност

МКД

Ковачевски треба да прифати дека има тапија за ТРАЈНА НЕСПОСОБНОСТ, да не вреска од говорници, туку да дозволи да се провери неговата деловна способност, вели ВМРО-ДПМНЕ

Скопје1

Ковачевски треба да прифати дека има тапија за трајна неспособност, да не вреска од говорници, туку да дозволи да се провери неговата деловна способност

Нетпрес

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски треба да прифати дека има тапија за ТРАЈНА НЕСПОСОБНОСТ

Сител

Канал5 Press24 Република PressingTV MakPress MakPress