TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Харадинај кажа што треба да направи Вучиќ за да се откажат од обединување со Албанија

Фактор - 20.01.2021

Ако Србија го признае Косово, нема да има референдум за обединување со Албанија, му порача претседателот на Алијансата за иднината на Косово (ABK), Рамуш Харадинај, на српскиот претседателот, Александар Вучиќ.

Харадинај до Вучиќ: Ако Србија го признае Косово, нема да има референдум за обединување со Албанија

Локално - 20.01.2021

Лидерот на Алијансата за иднината на Косово (ABK), Рамуш Харадинај, одговори на изјавата на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, кој го нарече опасна личност, изјавувајќи дека „се додека се чини дека е опасно за Србија и нејзиниот претседател, ...

Харадинај до Вучиќ: Треба да го признаете Косово за да спречите создавање на „Голема Албанија“

Опсервер - 19.01.2021

Лидерот на Алијансата за иднината на Косово (ААК) и кандидат за иден претседател на државата, Рамуш Харадинај му порача на претседателот на Србија, Александар Вучиќ дека доколку сака да го спречи создавањето на „Голема Албнија“, Белград треба да ја ...

Харадинај до Вучиќ: Треба да го признаете Косово за да спречите создавање на „Голема Албанија“

Курир - 19.01.2021

Лидерот на Алијансата за иднината на Косово (ААК) и кандидат за иден претседател на државата, Рамуш Харадинај му порача на претседателот на Србија, Александар Вучиќ дека доколку сака да го спречи создавањето на „Голема Албнија“, Белград треба да ја ...

Харадинај до Вучиќ: Треба да го признаете Косово за да спречите создавање на „Голема Албанија“

Вечер Прес - 19.01.2021

Лидерот на Алијансата за иднината на Косово (ААК) и кандидат за иден претседател на државата, Рамуш Харадинај му порача на претседателот на Србија, Александар Вучиќ дека доколку сака да го спречи создавањето на „Голема Албнија“, Белград треба да ја ...

Харадинај до Вучиќ: Треба да го признаете Косово за да спречите создавање на „Голема Албанија”

24Инфо - 19.01.2021

Лидерот на Алијансата за иднината на Косово (ААК) и кандидат за иден претседател на државата, Рамуш Харадинај му порача на претседателот на Србија, Александар Вучиќ дека доколку сака да го спречи создавањето на „Голема Албнија”, Белград треба да ја ...

Харадинај до Вучиќ: Треба да го признаете Косово за да спречите создавање на „Голема Албанија“

Фокус - 19.01.2021

Лидерот на Алијансата за иднината на Косово (ААК) и кандидат за иден претседател на државата, Рамуш Харадинај му порача на претседателот на Србија, Александар Вучиќ дека доколку сака да го спречи создавањето на „Голема Албнија“, Белград треба да ја ...

Харадинај до Вучиќ: Треба да го признаете Косово за да спречите создавање на „Голема Албанија“

Сител - 19.01.2021

Лидерот на Алијансата за иднината на Косово (ААК) и кандидат за иден претседател на државата, Рамуш Харадинај му порача на претседателот на Србија, Александар Вучиќ дека доколку сака да го спречи создавањето на „Голема Албнија“, Белград треба да ја ...

Харадинај: Или признавање на Косово или обединување со Албанија

Либертас - 19.01.2021

Рамуш Харадинај со порака дека Косово не може повеќе да чека некој меѓународно да го признае , а во спротивно одиме на референдум за обединување со Албанија. Претседателот на Алијансата за иднината на Косово, Рамуш Харадинај , од синоќешната ...

Харадинај до Вучиќ: Треба да го признаете Косово за да спречите создавање на „Голема Албанија”

Слободен Печат - 19.01.2021

Лидерот на Алијансата за иднината на Косово (ААК) и кандидат за иден претседател на државата, Рамуш Харадинај му порача на претседателот на Србија, Александар Вучиќ дека доколку сака да го спречи создавањето на „Голема Албнија”, Белград треба да ја ...

ХАРАДИНАЈ СО АБЕР ДО ВУЧИЌ: Или признајте го Косово или соочете се со Голема Албанија

Денешен - 19.01.2021

Лидерот на Алијансата за иднината на Косово (ААК) и кандидат за иден претседател на државата, Рамуш Харадинај му порача на претседателот на Србија, Александар Вучиќ дека доколку сака да го спречи создавањето на „Голема Албнија“, Белград треба да ја ...

Харадинај до Вучиќ: Треба да го признаете Косово за да спречите создавање на „Голема Албанија“

Мак. Весник - 19.01.2021

Лидерот на Алијансата за иднината на Косово (ААК) и кандидат за иден претседател на државата, Рамуш Харадинај му порача на претседателот на Србија, Александар Вучиќ дека доколку сака да го спречи создавањето на „Голема Албнија“, Белград треба да ја ...

Харадинај до Вучиќ: Треба да го признаете Косово за да спречите создавање на „Голема Албанија“

Frontline - 19.01.2021

Лидерот на Алијансата за иднината на Косово (ААК) и кандидат за иден претседател на државата, Рамуш Харадинај му порача на претседателот на Србија, Александар Вучиќ дека доколку сака да го спречи создавањето на „Голема Албнија“, Белград треба да ја ...

Харадинај до Вучиќ: Признајте го Косово и ќе спречите создавање на „Голема Албанија“

А1 On - 19.01.2021

Лидерот на Алијансата за иднината на Косово (ААК) и кандидат за иден претседател на државата, Рамуш Харадинај му порача на претседателот на Србија, Александар Вучиќ дека доколку сака да го спречи создавањето на „Голема Албанија“, Белград треба да ја ...

Харадинај до Вучиќ: Треба да го признаете Косово за да спречите создавање на „Голема Албанија“

MakPress - 19.01.2021

Лидерот на Алијансата за иднината на Косово (ААК) и кандидат за иден претседател на државата, Рамуш Харадинај му порача на претседателот на Србија, Александар Вучиќ дека доколку сака да го спречи создавањето на „Голема Албнија“, Белград треба да ја ...

Харадинај: Ако Србија го признае Косово, нема да има референдум за обединување со Албанија

Акцент - 20.01.2021

Лидерот на Алијансата за иднината на Косово Рамуш Харадинај, одговори на изјавата на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, кој го нарече опасна личност. -Не плашете се, господине Вучиќ. Не мора да бидете нервозни.

Харадинај: Ако Србија го признае Косово, нема да има референдум за обединување со Албанија

Нетпрес - 20.01.2021

Лидерот на Алијансата за иднината на Косово (ABK), Рамуш Харадинај, одговори на изјавата на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, кој го нарече опасна личност, изјавувајќи дека „се додека се чини дека е опасно за Србија и нејзиниот претседател, ...

Харадинај до Вучиќ: Ако Србија го признае Косово, нема да има референдум за обединување со Албанија

PressingTV - 20.01.2021

Лидерот на Алијансата за иднината на Косово (ABK), Рамуш Харадинај, одговори на изјавата на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, кој го нарече опасна личност, изјавувајќи дека „се додека се чини дека е опасно за Србија и нејзиниот претседател, ...

Харадинај: Ако Србија го признае Косово, нема да има референдум за обединување со Албанија

24Инфо - 20.01.2021

Лидерот на Алијансата за иднината на Косово (ABK), Рамуш Харадинај, одговори на изјавата на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, кој го нарече опасна личност, изјавувајќи дека „се додека се чини дека е опасно за Србија и нејзиниот претседател, ...

Харадинај: Ако Србија го признае Косово, нема да има референдум за обединување со Албанија

iPortal - 20.01.2021

Лидерот на Алијансата за иднината на Косово (ABK), Рамуш Харадинај, одговори на изјавата на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, кој го нарече опасна личност, изјавувајќи дека „се додека се чини дека е опасно за Србија и нејзиниот претседател, ...

Харадинај: Ако Србија го признае Косово, нема да има референдум за обединување со Албанија

МКД - 19.01.2021

Претседателот на Алијансата за иднина на Косово и кандидат за претседател Рамуш Харадинај изјави денес дека претседателот на Србија Александар Вучиќ и другите можат да „избегнат“ референдум за обединување на Косово со Албанија со тоа што Србија ќе ...

ПЕТКОВИЌ ЗА ИЗЈАВАТА НА ХАРАДИНАЈ: Белград нема да наседне на заканите на Приштина!

Слободен Печат - 19.01.2021

Белград никогаш не паѓал, ниту ќе падне на нечии закани и провокации што доаѓаат од Приштина, ниту ќе одговориме според истата матрица, изјави денеска директорот на Канцеларијата за Косово и Метохија Петар Петковиќ одговарајќи му на Рамуш Харадинај, ...

Остра реторика меѓу Вучиќ и Харадинај за „Голема Албанија“

Р.С.Европа - 19.01.2021

Српскиот претседател Александар Вучиќ, изјави дека најавата на кандидатот за претседател на Косово, Рамуш Харадинај, за можното обединување на Косово со Албанија претставува закана не само за Србија, туку и за регионот, Европа и целиот свет.

Харадинај до Вучиќ: Треба да го признаете Косово за да спречите создавање на „Голема Албанија“

Независен - 19.01.2021

Лидерот на Алијансата за иднината на Косово (ААК) и кандидат за иден претседател на државата, Рамуш Харадинај му порача на претседателот на Србија, Александар Вучиќ дека доколку сака да го спречи создавањето на „Голема Албнија“, Белград треба да ја ...

Александар Вучиќ: Рамуш Харадинај е опасен човек а неговата најава за создавање голема Албанија е голема закана

Во Центар - 19.01.2021

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави денес дека создавањето на голема Албанија е закана за Србија и за регионот, за Европа и за светот, но дека на заканата не треба да се враќа со закана.

Вучиќ: Изјавата на Харадинај е закана за целиот свет, не само за регионот

Канал5 - 19.01.2021

Српскиот претседател Александар Вучиќ велејќи оти Харадинај е опасен човек но вешт политичар и изјави дека Србија не се служи со закани како тие, но дека имаат добар и соодветен одговор. „За разлика од нив, јас на никого не му се заканувам, но ...

Харадинај се закани: Или признавање на Косово или обединување со Албанија

Канал5 - 19.01.2021

Рамуш Харадинај со порака дека Косово не може повеќе да чека некој меѓународно да го признае , а во спротивно одиме на референдум за обединување со Албанија. Претседателот на Алијансата за иднината на Косово, Рамуш Харадинај , од синоќешната ...

Харадинај до Вучиќ: Ако Србија го признае Косово, нема да има референдум за обединување со Албанија

Expres - 19.01.2021

Лидерот на Алијансата за иднината на Косово, Рамуш Харадинај, му реплицира на српскиот претседател Александар Вучиќ, кој го нарече „опасен човек“ по предизборната најава на бившиот косовски премиер за референдум за обединување со Албанија.

Вучиќ: Најавата на Харадинај за обединување со Албанија е закана за регионот

Вечер Прес - 19.01.2021

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека најавата на кандидатот за претседател на Косово, Рамуш Харадинај, за можното обединување на Косово со Албанија претставува закана не само за Србија, туку и за регионот, Европа и целиот свет.