TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Харден можеби му го спаси животот на новиот играч на Индијана

Спортклуб - 17.01.2021

Мега-трејдот кој се случи пред неколку дена, кој беше инициран и во кој главна ѕвезда беше Џејмс Харден, може да се покаже среќен за довчерашниот член на Бруклин, а нов играч на Индијана. Тој беше дел од размената на играчи меѓу Бруклин, Хјустон, ...

Каде отиде стомакот на Џејмс Харден?

TopSport

НБА во шок: Каде исчезна стомакот на Џемјс Харден? (ФОТО)

Вечер Прес

Американците во шок: На Харден преку ноќ му го снема големиот стомак (ФОТО)

Sport 1

ФОТО: Американците во шок – Харден преку ноќ остана без огромниот стомак

Sport M

„Дебелкото“ Харден растури во дебито на Бруклин и урна рекорд!

СуперСпорт - 17.01.2021

Во првиот меч по неверојатниот трејд во кој го напушти Хјустон рокетс и се пресели во Бруклин нетс кај Кевин Дурант, одличниот Џејмс Харден се запиша во историјата. Во своето деби Харден постигна трипл-дабл во кое постигна 32 поени, 12 скокови и 14 ...

ВИДЕО: Харден со деби од соништата, „трипл-дабл“ против Орландо Меџик!

Слободен Печат

Харден преку ноќ остана без огромниот стомак и издоминира во дресот на Бруклин 🎥

СуперСпорт

Каква трансформација: Харден преку ноќ остана без стомак

Спортски

На „буцкото“ не му се играло во Хјустон: Харден за Бруклин дебитираше со – трипл-дабл (ВИДЕО)

Sport 1

Харден дебитираше со трипл-дабл во дресот на Бруклин и веднаш сруши рекорд (ВИДЕО)

МКД

ВИДЕО: Деби како што можеше да посака, Харден со трипл-дабл му донесе победа на Бруклин

Дриблинг

Gol.mk TopSport Макфакс

НБА: Портланд ја надигра Атланта

Сител - 17.01.2021

Портланд Трејл Блејзерс ја победи Атланта Хоукс со 112: 106.Лилард одигра уште еден одличен натпревар и со 36 поени, 7 скока и 7 асистенции беше лидер на Портланд во уште една победа. Што се однесува до самата игра, Блејзерси се мачеа доста.

Харден: Без навреда, јас сум елитен играч, лидер, соиграч, сакам да се борам за титулата

24Инфо - 16.01.2021

Џејмс Харден по 10 години го напушти Хјустон. „Брадата“, кариерата ќе ја продолжи во Бруклин Нетс. Харден во финишот на минатата сезона кажа дека повеќе не сака да го носи дресот на Хјустон и побара да биде разменет во тим што има шампионски амбиции.

Харден: Без навреда, јас сум елитен играч, лидер, соиграч, сакам да се борам за титулата

Макфакс