TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Арсенал и Челзи му прават услуга на Реал, Иско заминува за да пристигне Мбапе

Gol.mk - 15.02.2020

Претстојното лето ќе биде бурно за фудбалерот на Реал Мадрид, Иско. Шпанецот е далеку од својата најдобра форма, но и покрја тоа добива значајна минутажа од Зинедин Зидан. Иако важи за еден од омилените фудбалери на Французинот, мадриѓани ...

Два клуба од Премиер лигата ги следат настапите на Иско

СуперСпорт - 14.02.2020

Англискиот медиум „Сан“ пренесува дека два клуба од англиската Премиер лига ги следат настапите и целокупната ситуација на Иско во Реал Мадрид. 27 годишниот офанзивен фудбалер повремено добива прилика од Зинедин Зидан да се докаже во Реал Мадрид, ...

Ѕвезда на Реал Мадрид се врати на тренинг по осум месеци! (ВИДЕО)

СуперСпорт - 14.02.2020

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан сакашеда му даде поголема минутажа на Марко Асенсио во екипата, но тој се повреди во пријателски меч против Арсенал одигран на турнејата во САД. Асенсио го очекуваше пауза од девет месеци, но 24-годишниот ...

Реал со нов план како да го ангажираат Мбапе! (ФОТО)

Слободен Печат - 14.02.2020

Премиерлигашките гиганти се во трка за потписот на Иско, па евентуално таа заработка ќе им помогне на „кралевите“ да дојдат до Французинот. Арсенал, Челзи и Манчестер сити тргнаа во трка за потписот на фудбалерот на мадридскиот фудбалски клуб, а ...

Промашување на кариерата на Килијан Мбапе (ВИДЕО)

СуперСпорт - 14.02.2020

ПСЖ го порази Дижон пред неколку дена, во четвртфиналето на Купот на Франција. Светите славеа со 1: 6, и иако тренерот Тухел им даде можност на голем број помлади играчи, сепак ѕвездите на парискиот клуб го имаа последниот збор.

Мбапе ќе зема плата колку Меси и Кристијано

Локално - 13.02.2020

Пари Сен Жермен планира да му понуди астрономска плата на Килијан Мбапе, со цел да го задржи на „Парк де Пренс“ во наредните години. На францускиот напаѓач му остануваат уште две и пол години од неговиот договор, но Реал Мадрид е подготвен да ...

Мбапе ќе зема плата колку Меси и Кристијано

+инфо - 13.02.2020

Пари Сен Жермен планира да му понуди астрономска плата на Килијан Мбапе, со цел да го задржи на „Парк де Пренс“ во наредните години. На францускиот напаѓач му остануваат уште две и пол години од неговиот договор, но Реал Мадрид е подготвен да ...